reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CO KAZDA 'CIEZAROWKA' W IRLANDII WIEDZIEC POWINNA - W trakcie tworzenia :D

reklama
Placilam 160€ to jest najtansza opcja czyli usg dopochwowe . Musi byc miedzy 11/13tc nie później ani nie wczesniej. Patrz na przeziernosc karkowa na kosc nosowa i na wszytskie narZądy serce nerki czy ma przepukline kręgosłup no dosłownie wszystko tu ci daje 70% ze dziecko jest zdrowe Ale sa jesZcze badania za 450€ to juz masz usg + badania krwi tu juz masz 100% ze dziecko jest bez wad genetycznych. Tyle :)
 
A to ja w pw medical place 150 za wizyte z usg ale wlasnie musze zapytac czy moj lekarz robi prenatalne. Czyli nic wiecej niz za usg sie za te prenatalne nie placi? A tych badan z krwi nie robia w szpitalu?
 
Ciekawa jestem. Bede w piatek u mojego gin to sie zapytam i do gp pojde w przyszlym tyg. Ja jestem po ivf wiec moze w szpitalu troche innaczej sie mna zajma bo oni ivf chyba traktuja jako ciaze podwyzszonego ryzyka
 
Dopiero w 7tc.. ale mam nie najlepszy poczatek[emoji17] dzis to tak mnie boli ze caly dzien leze... strasznie sie boje...

Kurcze z ta cukrzyca to coraz wiecej sie slyszy. Ale jeszcze troche musisz wytrzymac[emoji6] kiedy nastepna wizyta?
 
Spkojnie mnie tez bolalo na poczatku tam wszytsko sie rozciaga takze naprawdę sie nie martw jak nie krwawisz to wszytsko jest ok a jak boli bardziej to sie połóż na lewy bok i odpoczywaj :) następną wizytę mam za tydzien z pania diabetolog ktora da mi glukometr a ogolnie teraz wizyty co 2 tygodnie bede miec bo oni sie boja ze dziecko bedzie za duze i musza to bardziej sprawdzac... ale narazie córcia wazy 1147g czyli bardzo prawidłowo co do wieku ciazy... :)
 
A jesli chodzi o ivf to ja ogolnie tez dlugo staralam sie o dziecko... myslalam ze nigdy juz nie zajde w ciaze ale udalo sie i bylam w mega szoku jak ujrzałam 2 kreski a zrobiłam test przypadkiem oczywiście wiedzac ze i tak pojawi sir jak zwykle jedna kreska. Ja mam stwierdzine pcos czyli zespol policystycznych jajnikow hbyłam stymulowana roznymi lekami ktora w sumie nie pomagały zbytnio. I ta cala cukrzyca to wiem ze to wynik właśnie tej choroby bo właśnie przy niej występują bardzo duze problemy z insulina dlatego dlugi czas bylam na tebletkach dla diabetykow zeby zajsc w ciaze bo to jakby hamowalo owulacje w moim przypadku. Ale najwazniejsze ze dzidzia rosnie. A z toba jak bylo ze invitro? I gdzie je robilas w pl czy tutaj?
 
reklama
U nas czynnik meski dlatego ivf a robilam w czechach[emoji16] wczesniej mialam 3 inseminacje ale bezskuteczne bo lekarz z kliniki z krakowa okazal ze idiota... mialam zapchane jakowody i niskie amh i polipy a on tego nawet nie sprawdzil. Na wlasna reke zrobilam w beacon hospital hsg (nie zycze nikomu takieho bolu bo na sile mi je przepychali) ale nic to nie dalo, w marcu tego roku wycieli mi polipy w NMH na holls st i temu sie zastanawialam czy tam nie rodzic bo histeroskopie mimo ze to bardzo nieprzyjemne to swietne podejscie do pacjenta i bardzo milo i super sprzet. A do czech to trafilam po przejechaniu kilku klinik w pl i nie mialam do zadnej zaufania a w czechach nie ma resrry3kcji do ivf no i nie maja durnego rzadu ktory nie wiadomo co zrobi. No i okazalo sie jak bylismy w czechach ze moj lekarz raz na dwa tyg przyjmuje w dublinie. Az nie moglam uwierzyc i bardzo mi to na reke bo do czech jechalam juz tylko na ivf a stymulacje zaczelam tutaj jeszcze przed okazalo soe ze mam grzybka w srodku i nie moglam go doleczyc wiec nie musialam latac tylko do niego na wizyty. Do teraz nie moge uwierzyc ze udalo sie za pierwszym razem! To jak sen po tylu latach (zaczelismy sie powoli starac 6 lat temu)

A Ty w jakim jestes wieku? No i slyszalam ze czesto przy pcoc jest cukrzyca.. ale wszystko zniesiemy zeby tylko upragnione malenstwo miec juz przy sobie
 
Do góry