reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Ja mam cukrzycę ciążową (wykrytą na początku lipca) obecnie na razie tylko dieta i pomiar 4 razy dziennie.
Korzystam z glukometru one touch select plus flex bo taki dostałam od diabetologa.
Mam jeszcze drugi contour plus one ten dostałam od ginekolożki, ale źle mi wypisała paski więc już sobie nim nie zawracam głowy.

Co do wywołania - wytyczne są takie, że rozwiązanie powinno nastąpić do max. w 40tc czyli w dniu terminu. Natomiast nikt Cię do tego zmusić nie może, ja się na pewno nie zgodzę na wywołanie w dniu terminu, ale jako że to 31.12 to liczę, że nie będę musiała się mocno kłócić bo sami stwierdzą, że to słaby dzień :) i bez dramy urodzę w styczniu
O ja też mam ten, a mogę zapytać gdzie kupujesz lancety? Tam trzeba je zmieniać po każdym użyciu? Bo mi coś świta że lekarka mowiła że jedna lanceta na cały dzień... No i mam ich tylko 10 a w aptece nie mieli zapasu do tego modelu :/
 
reklama
O ja też mam ten, a mogę zapytać gdzie kupujesz lancety? Tam trzeba je zmieniać po każdym użyciu? Bo mi coś świta że lekarka mowiła że jedna lanceta na cały dzień... No i mam ich tylko 10 a w aptece nie mieli zapasu do tego modelu :/

W praktyce lancety zmieniamy kiedy czujesz sie stepily. Tzn jak boli. W instrukcji zawsze pisza ze po kazdym uzyciu ale nikogo nie stac na taka wymiane kiedy 4-6x dziennie klujesz palucha :-) po prostu dezynfekuj czesciej i korzystaj dluzej.
 
O ja też mam ten, a mogę zapytać gdzie kupujesz lancety? Tam trzeba je zmieniać po każdym użyciu? Bo mi coś świta że lekarka mowiła że jedna lanceta na cały dzień... No i mam ich tylko 10 a w aptece nie mieli zapasu do tego modelu :/

Nigdy nie użyłam lancety więcej niż raz, dla mnie to było jasne jak słońce 😊Kupowałam na allegro i w aptece.
100 sztuk 12 zł to nie majątek. Stacjonarnie było trochę drożej ale nigdy więcej niż 20 zł.
 
A jak ja czekam. Czekam i się boję. Wczoraj miałam pierwszy test oksytocynowy i podczas niego nie skurcze byly bolesne ( wiadomo czułam, ale do ogarniecia na spokojnie), ale to spojenie tak mocno mnie bolało, że nie mogłam wytrzymac z bolu. Zgłosiłam to po teście, kazali wziąć prysznic, zrelaksować się i później mnie zbadali. Stwierdzili, że szyjka ma 1.5cm, skurcze od kilku dni mam, ale słabe, coś tam się pisze na ktg, ale szału nie ma. Dodatkowo to spojenie jest mega nisko, sadza, że może przez wage dziecka (w poniedziałek 3700). Boję się tej oksytocyny, ale już nie o skurcze a o to, jak się zachowa to spojenie. Dzisiaj dzień przerwy, bo ponoć po teście trzeba odpocząć. Testow niby wykonuje sie 3. A jutro termin. Nie wiem, co się wydarzy. Wysyłam meza na msze, żeby wymodlił naturalna akcje porodowa 😅a tak serio to robie po gaciach 😁
Kciuki mocno zaciśnięte ❤️🍀
 
@gooskaw Miałaś rację...jutro wjeżdża kardiolog ,obudziłam się dzisiaj z jakimś uciskiem głowy,oczy mi przewaliło,zalał pot i wymioty...ciśnienie miałam 168/110 😳 Stary ze stacji się popłakał. Ja się czuję jak na kacu,chociaż ciśnienie trochę spadło,ale się boje położyć,że historia się powtórzy. Masakra. Zastanawiam się jeszcze czy odrzucenie letroxu 100 z dnia na dzień za radą Endo była dobra decyzja. Zobaczymy co powie jutro kardiolog.
 
A jak ja czekam. Czekam i się boję. Wczoraj miałam pierwszy test oksytocynowy i podczas niego nie skurcze byly bolesne ( wiadomo czułam, ale do ogarniecia na spokojnie), ale to spojenie tak mocno mnie bolało, że nie mogłam wytrzymac z bolu. Zgłosiłam to po teście, kazali wziąć prysznic, zrelaksować się i później mnie zbadali. Stwierdzili, że szyjka ma 1.5cm, skurcze od kilku dni mam, ale słabe, coś tam się pisze na ktg, ale szału nie ma. Dodatkowo to spojenie jest mega nisko, sadza, że może przez wage dziecka (w poniedziałek 3700). Boję się tej oksytocyny, ale już nie o skurcze a o to, jak się zachowa to spojenie. Dzisiaj dzień przerwy, bo ponoć po teście trzeba odpocząć. Testow niby wykonuje sie 3. A jutro termin. Nie wiem, co się wydarzy. Wysyłam meza na msze, żeby wymodlił naturalna akcje porodowa 😅a tak serio to robie po gaciach 😁
O Boze...ja myślałam,se bobo już na świecie,a Ty się męczysz . Masakra z tym spojeniem jakby ból porodowy był mało wyczerpujący. Trzymam kciuki za Ciebie ,bądź dzielna 💪💞
 
@gooskaw Miałaś rację...jutro wjeżdża kardiolog ,obudziłam się dzisiaj z jakimś uciskiem głowy,oczy mi przewaliło,zalał pot i wymioty...ciśnienie miałam 168/110 😳 Stary ze stacji się popłakał. Ja się czuję jak na kacu,chociaż ciśnienie trochę spadło,ale się boje położyć,że historia się powtórzy. Masakra. Zastanawiam się jeszcze czy odrzucenie letroxu 100 z dnia na dzień za radą Endo była dobra decyzja. Zobaczymy co powie jutro kardiolog.

Ło jezusku ale Ci szaleje to cisnienie 🙉 kardiolog fajna sprawa jesli masz umowionego ale i internista pomoze jak az taki hardcore cisnieniowy. Zapisuj wkajeciku i czym predzej lec do ktoregos lekarza. Tarczycowych spraw nie znam wiec tu nicnie podpowiem.
 
Ło jezusku ale Ci szaleje to cisnienie 🙉 kardiolog fajna sprawa jesli masz umowionego ale i internista pomoze jak az taki hardcore cisnieniowy. Zapisuj wkajeciku i czym predzej lec do ktoregos lekarza. Tarczycowych spraw nie znam wiec tu nicnie podpowiem.
Akurat się złożyło,że mój mąż ma jutro wizytę i zapytałam babkę czy przyjmie nas oboje ,powiedziała,że nie ma problemu więc spoko . Ja muszę zmienić ośrodek,bo mój internista to dno totalne ,więc już wolę kardiologa 😏
 
O ja też mam ten, a mogę zapytać gdzie kupujesz lancety? Tam trzeba je zmieniać po każdym użyciu? Bo mi coś świta że lekarka mowiła że jedna lanceta na cały dzień... No i mam ich tylko 10 a w aptece nie mieli zapasu do tego modelu :/

Nie zmieniam tego. Bez przesady. Mój partner chorujący na cukrzycę typu 1 zmienia to raz na ruski rok więc ja tym bardziej u siebie nie widzę problemu
 
reklama
Do góry