reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Elenaa- ja to samo co do płci jak będę w ciąży to albo czekamy do porodu albo jak będziemy wiedzieć to cicho siedzimy :).

Ja mierze sobie temperature i robie testy owu . Ja jutro albo dziś w nocy powinnam mieć owu dopiero - u mnie to samo 17 dc i owulacja ! Dlatego ja dopiero będę coś wiedzieć jakoś za 2 tyg ;)
 
reklama
Elenaa Ja rownież mam owulacje najcześciej 15-16dc i tak myśle zeby sie starać w 12dc wieczorem i/albo 13dc rano. A jak nie wyjdzie jeden miesiąc to 13dc wieczorem będziemy sie starać. Próbowałam patrzeć na kreski na teście owulacyjnymi, w jednych cyklach da sie wychwycić ten moment a w innych juz nie. W ostatnim cyklu piku nie wyłapałam nawet :) ale zdarza sie i tak.
 
Airfix piku czyli czego? :-)
ja własnie się zastanawiam, bo jak w ostatnim cyklu miałam tak:
14 dc: test ovu - o 17:00
15 dc: test ovu + o 17:30
16 dc: test ovu + o 9:30
17 dc: test ovu - o 11:00
To kiedy była dokładnie owu? moim zdaniem to 16 albo 17 dzień (ale cięzko określic chyba), i jakby kochac się ostatni raz 14 dc, to byłoby 2/3 dni przed owu.
 
A czy ktoś mnie może oswiecic z jedną rzeczą - staram się trafić na 2 dni przed I owulacja +10 h i starania . No więc dziś na teście owu prawie równe kreski jutro powinna być juz mocniejsza - czy ktoś mi powie jak dokładniej to określić dokładny czas owulacji, bo ja już sama zwatpiłam czy dobrze to interpretuje wszystko dodam że śluzu raczej nie mogę obserwować bo sylk stosuje, coś mnie tam zawsze boli ale w porównaniu z wykresem to mnie boli przed owu.i nie wiem teraz jak się wstrzelic w to 10 h po owulacji.

Elenaa - pomyliło mi się dziś mam 15 dc a jutro niby ovu czyli 16 dc . :)

Airfix - a robisz testy raz czy 2 x w dniu bo ja robie 2 . Moze za rzadko robilas i ominelas jakos?,ja bym chyba zaczęła od 13 dc nad ranem jakoś :) .
 
Miciurka to zależy ile czasu po piku LH następuje u Ciebie owulacja. Ja starałam się na chłopca i obserwowałem swoje cykle jakieś 2 lata przed zadaniami, robilam testy owulacyjne co 4h więc zawsze pik LH wylapalam no i u mnie od piku do owulacji mijało ok 12-15h. A owulację odczuwalna bo odczuwała ból owulacyjny kiedy pękal pecherzyk. To był taki specyficzny ból odczuwalny zwłaszcza przy składaniu na twarde krzesło, no i jeśli Ty też znasz swój organizm na tyle, że więź, kiedy ta owulacja to dodaj sobie 8-10h i będziesz miała odpowiedz kiedy się starać ta metoda O +12 jednakże u mnie 2 córki poczęte w owulację więc ja osobiście mam pewność, że odstęp od owulacji nic nie znaczy :) powodzenia &&

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Marantha czyli robić testy co 4 h. I owulacja następuje kiedy? kiedy test owu przestanie być pozytywny? nie rozumiem tego? skąd wiesz że miałaś 12-15 h po pozytywnych tescie? a jak test wychodzi pozytywny dwa dni?
 
Elenaa ja mówię jak to u mnie było, a wiedzę swoją mam na podstawie kilkuletniej obserwacji swoich cykli... U Ciebie może być zupełnie inaczej. Zasadniczo owulacja występuje ok 24 h po piku LH czyli gdy kreska testowa jest ciemniejsza niż kontrolna. U mnie było tak, że kreska była taka sama lub troszkę ciemniejsza a po około 12-15h zaczynałam odczuwać ból owulacyjny który trwał tak do 12h maksymalnie później ustawał a kolejnego dnia zwykle następował wzrost temperatury i utrzymywał się już do @ no a jak to jest u Ciebie to musisz już sama zaobserwować...

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ok, dziękuje. To muszę częściej robić testy :-) ale jak test wychodzi ujemny, po pozytywnych to albo jest po owulacji, albo jest ona tuż tuż czyli ten szczyt minął, tak?
 
Elena to zależy jak szybko spada poziom LH, nas zasadniczo interesuje jego najwyższy poziom czyli szczyt bo pod wpływem tego hormonu pęka pecherzyk i dochodzi do owulacji. No i hormon ten może spadać bardzo szybko i kolejne testy po piku będą co raz bledsze a może też spadać powoli i np jeszcze dwa dni po owulacji będą te kreski dość mocne. To też indywidualne i u każdej może być inaczej...

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Elena, Miciur-ka Chyba maran-atha już wszystko napisała. Ja testy robię już 3,5roku zawsze o 20. Do tego mierze temperaturę,wiec mniej więcej nawet jak piku czyli wzrostu lh nie wylape to i tak wiem po kolejnym teście ze np. Był wczoraj. Wcześniej po piku czyli dwóch ciemnych krzesłach ,owulacja u mnie była po 48h, potem po ok 24 i już się cieszyłam ze to takie proste będzie,a tu kolejne cykle i owulacja ok 12-15h po teście pozytywnym . Jeśli nie czujecie bólu owulacyjnego wtedy trudno trafić w metodę O+12... Wykresy temp prowadzę też ok 3,5 R i wydaje się że dość dobrze znam już organizm choć jak się wiele razy przekonaliśmy tu na forum- cykle staraniowe lubią platac figle i nic wtedy oczywiste nie jest :)
 
Do góry