reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DWULATEK PRZY PIERSI

Paulisia - a bo jak ktoś się chce czepić, to się uczepi. Za krótko źle, za długo źle - trzeba by było upaść na głowę żeby żyć po to, by dogadzać innym ;-)

A wiesz, ja też na początku nie miałam pokarmu, 2 tygodnie Lusia była na butli, ale w końcu udało mi się dopiąć swego :tak:
 
reklama
Ha! Dzien dobry w dziale nieniemowlakow!My wlasnie z corcia miesiac temu przeszlysmy magiczna granice roku i zmienilam podforum :-). I odrazu zaczelam szukac "tych troche jakby zboczonych" bo sama do nich naleze :-D. Bardzo sie ciesze, ze na tym forum sa takie dziewczyny, ktore kieruja sie po 1. intuicja, po 2. natura, po 3. wiedza.
Ja osobiscie stararam sie nie dzielic mam ze wzgledu na sposob karmieni (nawet nigdy nie zadaje pyutania w stylu, jak karmisz), choc nie ukrywam, ze czasami to ja robie WIELKIE oczy, gdy slysze ze ktoras mowi, ze skonczyla karmienie okolo miesiaca po porodzie bo tak jest lepiej. No wychodze z zalozenia ze kazda mama podejmuje optymalna decyzje.
Co do karmienia dluzej niz ponad rok czasu mam swoje zdanie, nie waham sie ze to najlepsze dla dziecka, ale dokladam sie ze swoim glosem ze takie karmieni jest BARDZO OK, moim zdaniem. Bo nie bez powodu,jak to napisala Agnieszka ()fajnie z ejestes z Wrocka ;) ), mleko modyfikowane jest modyfikowane na podobioenstwo kobiecego mleka, wiec czemu oruginal mialby nagle po roku stac sie bezwarosciowy?jakas tajemna granica?
pozdroiwonka, wlasnie idziemy cycac przed snem :)
 
Paaulisia, rozumiem. Nie mialam akurat Ciebie na mysli, to byl tylko przyklad wypowiedzi, a okreslenie "miesiac" to akurat zbieznosc.

Mam kolezanke ktora odrzucilo tuz po porodzie, emocjonalnie, a w ciazy myslala, ze bedzie karmic...Mleko miala. I tez to trzeba uszanowac.
Ale jestem zwolenniczka wyrazania siebie i promowania swoich przekonan:-). I nie urazam przy tym innych. A jest to dla mnie przykre, gdy tak latwo czasami krytykowane sa kobiety, ktore staraja sie swoim dzieciom zapewnic maksimum zdrowia i bezpieczenstwa poprzez naturalne karmienie.
 
ewerysta mnie zdziwilo to jak Agnieszka napisala ze jej teraz zarzucaja ze za dlugo karmi a malenstwo skonczylo dopiero co rok...hmmm..dla mnie za dlugo robi sie dopiero ok 2 roku zycia nie wczesniej :) nie widze w tym nic dziwnego hehe ale jestem w jakims tam stopniu przeciwniczka stwierdzenia ze "matka to wie najlepiej" jesli nie ma konkretnej wiedzy to niby skad ma wiedziec? intuicja to nie wszystko. Zwlaszcza jak czytam jak to kobiety karmia kaszkami i sliczkami 2 miesieczne dzieci....

Agnieszka dobrze ze znalazlas sobie argument do obrony przed tymi co cie krytykuja. Ja bym chyba uciela cos takiego tym ze bym powiedziala ze to moja sprawa i juz. Ja akurat nie kierowalam sie WHO i innymi zrodlami medycznego pochodzenia. Wiem ze mleko matki jest najlepsze ale w imie tego zmuszac siebie nie bede do karmienia....mysle ze 8,5 miesiaca to tez niezly wynik patrzac sie na to ze nie chcialam w ogole karmic po przejsciach przy pierwszym.... :|
 
Kinga MZ - mowa, pewnie ze bardzo dobry wynik. My na razie sie karmimy 14 miesiac, a juz zaczynaja krzywo patrzec, ale co tam. Jak za 2 miechy poczuje ze mam dosc i Mala tez nie bedzie oponowac to sie zaczniemy odstawiac. A moze za 3 lub 4...Do 8 lat to raczej nie pociagne...Choc ostatnio moja corka chyba nabiera swiadomosci ze cycek nie jest jej tylko nalezy do mnie, hehe i sie jakos namolnie dopomina, a jeszcze niedawno ja ja prosilam, bo mi sie przepelniala mleczarnia :-D.
I dlatego troche probuje sie zorientowac jak to inne kobietki sobie radzicie z tym odstawianiem. Widze ze kazda ma swoj sposob.Tymczasem
 
ewerysta ja syna karmilam 16 miesiecy. Jak doszlo do mnie ze on pije z cycka tylko dlatego ze ja mu daje a sam nie ma takiej potrzeby, nie pameita i nie dopomina sie to stwierdzilam ze nadszedl czas na rozwod ;P a corke tyle karmilam bo nie chciala znac butelki, bunt jakich malo..az ktoregos pieknego dnia zaczela z niej pic...wiec chyba sama zdecydowala ze juz moze zmienic dostawce mleka. ja do tej pory jestem w szoku dlaczego tak nagle zmienila zdanie ;)
 
Kinga, to fajnie mialas: tyle sie slyszy o tym odstawianiu o strategiach, a tu u Ciebie tak naturalnie to sie potoczylo. Poki co u nas jest wielki ped na piers, tzn karmie 1 lub 2 razy w ciagu dnia; za to w 2 pol. nocy jest molestowanie mamy:-p
 
reklama
ja karmilam 2 lata i 3 miesiace

w zasadzie Ania sama sie odstawila, wiec zadnych placzow nie bylo ;)

a na pytania, dlaczego nie podam jej mleka krowiego - przeciez to nie krowka:-D to dlaczego mialaby mleko krowie pic? poza tym to biala smierc, ja sama sie nabawilam bardzo duzo klopotow zdrowotnych wlasnie przez nabial...

i od razu dodam - nie bylo zadnego ciagniecia za bluzke, czy w miejscach publicznych. po prostu wiedziala, ze cycy jest tylko w domu. ostatnie pol roku to wygladalo to mniej wiecej tak, ze rano po wstaniu i przed zasnieciem. i tyle. mleko mi stopniowo zaczelo zanikac i obylo sie bez wiekszych problemow :)
 
Do góry