reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Witam,

CandyC na poranione brodawki polecam purelan100, juz w szpitalu polaciła go nam konsultantka laktacyjna, jest rewelacyjny i w ciagu 1-2 dni sa juz efekty. Jak przystawiałam małego do piersi to łzy same leciały mi z oczu, ból był niesamowity, a ta maść naprawdę szybko działa.

Asiu wszystkiego najlepszego! Ja w tym roku tez kończę 30 lat.

Gufi starszaka posyłam do przedszkola, co prawda dopiero od poniedziałku chodzi bo wczesniej miał miesiac przerwy ze wzgledu na chorobe. Też mam duszę na ramieniu, zeby nie przyniósł mi jakiegos choróbska, a coraz czesciej słyszę, że w miejscowościach obok ospa panuje...
 
reklama
Aluśka mam i herbatkę z herbapolu i z hippa w granulacie i przystawiałam małą i ściągałam i z dnia na dzień było coraz mniej pokarmu, wczesniej żeby się najadła wisiała na mnie 4 h albo i dłużej i obie byłyśmy zmęczone a ona w efekcie głodna, może ktoś powie, że wyrodna jestem, ale nie będę na siłę walczyć, wolę mieć spokojne sumienie, że ona jest najedzona
Kochana ja nie twierdze że jesteś wyrodną matką :tak:w ogolę nie uważam żeby którakolwiek matka karmiąca dziecko butelką była wyrodna :confused:nie ma co karmić na siłę piersią skoro jak piszesz próbowałaś tych rożnych specjałów na laktację i nic z tego nie wyszło:confused:
Szczęśliwa mama to i dziecko szczęśliwe nie ważne jak jest karmione:tak::tak:

Co do mleka modyfikowanego to ja teraz kupiłam Bebiko za około 12zł za 300g
 
Tunia - my karmimy Bebilonem - bo takim karmili w szpitalu i w Biedronce puszka 800 g 37zł, ale położna mówiła że raczej nie powino się zmieniać mleka na własną rękę, może pogadaj z lekarzem albo położną - nie wiem, u nas też idzie tego na kilogramy. Ja na żądanie buitlą nie karmię - karmię co 3 godziny, chyba że śpi dłużej ale to się rzadko zdarza... a jak ryczy w międzyczasie to herbatką albo wodą ją dopycham
 
Hej.
U nas dzisiaj lepsza nocka, ale mały nadal taki niespokojny.
Dzięki wszystkim za słowa otuchy.:happy:

Asia! Witam wśród bab z trójką z przodu!:laugh2: Wszystkiego najlepszego!


Ja Matiego posyłam do przedszkola. Dzisiaj ma swój pierwszy bal! Będzie kowbojem! Ciekawa jestem jak się bawi!


Izu gratuluję!
Czyli wychodzi na to, że już wszystkie jesteśmy po tej drugiej stronie!
 
czytam Was i piszecie o tym Platexie - czy to jest tylko na kolki czy na ułatwienie zrobienia kupy tez? ja już nie daję rady i nie mogę patrzeć jak się to dziecko męczy

Na opakowaniu jest napisane, że jest na kolki i wzdęcia, ale położna polecała nam go też na zatwardzenia.

Joamar - Idulkowi też się na policzkach coś porobiło - takie małe pryszczyki. Bałam się, że to jakaś alergia, ale położna była wczoraj i powiedziała, że to raczej na trądzik niemowlęcy wygląda. Na razie na wszelki wypadek odstawiłam mleko i będę obserwować.

Franolowi też czasem policzki wysypuje, ale nie zauważyłam związku z jedzeniem. Położna mówiła, że mimo tego ma super skórę, a te syfki znikają po dobie. On jest wiecznie brudny od mleka albo łez - myślę, że to stąd. Albo po prostu tak ma. Ważne, że to samo schodzi.

Wasze dzieci też nie lubią tych herbatek koperkowych? Franek jak wypije 30 ml to jest cud. I to na głodnego - przed jedzeniem. Inaczej nie ma szans. Ale nie dziwię mu się - dopijam je po nim, żeby nie wylewać. Straszny to jest syf!!
 
Asia wszystkiego naj!

Dzisiejsza noc całkiem całkiem, chociaż o 3 były oczy jak 5 zł i oglądanie świata, ale w końcu zmęczył się i zasnął. W końcu, czyli o 6 po następnym karmieniu ;-) Teraz śpi. A ja chyba wezmę się za prasowanie.

Wczoraj odciągałam pokarm, żeby zobaczyć ile go mam. Wczesniej tego nie robiłam, bo nie było potrzeby. I tak po karmieniu odciągnęłam 30 ml z obu piersi. Czy to świadczy o tym, że mam wystarczającą ilość pokarmu?
 
Joamar - Idulkowi też się na policzkach coś porobiło - takie małe pryszczyki. Bałam się, że to jakaś alergia, ale położna była wczoraj i powiedziała, że to raczej na trądzik niemowlęcy wygląda. Na razie na wszelki wypadek odstawiłam mleko i będę obserwować.
U mnie też był trądzik niemowlęcy, ale teraz ma typową wysypkę, dziś już jest lepiej, wczoraj nie jadłam nic mlecznego. Ale za kilka dni spróbuje coś zjeść i zobaczymy.
 
Wczoraj odciągałam pokarm, żeby zobaczyć ile go mam. Wczesniej tego nie robiłam, bo nie było potrzeby. I tak po karmieniu odciągnęłam 30 ml z obu piersi. Czy to świadczy o tym, że mam wystarczającą ilość pokarmu?

U mnie schodzi z obydwu piersi ok 180 ml. A może nawet więcej bo ściągałam tylko do uczucia ulgi. Tak jak opróżniałam jedną pierś to wychodziło nawet 120 ml.
 
reklama
Ktoś chce trochę pokarmu? Chętnie oddam. Karmiłam małego i znowu z drugiej piersi tak mi się polało, że przebiło wkładkę, biustonosz i koszulę i jeszcze spłynęło na dół. Rewelacja...
 
Do góry