reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

HELP!!!!!!!!ZGAGA!!!!!!!!!!!

o ja!! Moi rodzice przestali nas zmuszac do picia mleka, jak moja siostra ugryzła szklankę. Teraz mi smakuje - zwalam wszystko na "nadzwyczajną sytuację i stan wyjątkowy"
 
reklama
małe częste posiłki nic mocno surowego odpadają jabłka ligole i marchew surowa, nic ostro przypraawionego, zero cytrusów i innych kwaśnych rzeczy, ja jak jadm po kawałku co chwilkę to mi lepiej bo jak naładuje żółądek jedną pożądną porcją to masakra od razu kwas wraca do gardła blee :mad:
 
no i dobre są na to kisiele i kaszki oraz przefermentowane napoje mleczne tj kefirki i maśłanki
 
tak sobie mysle...ze moze spróbuje mleka...skoro jestem "inna " to mi mleko zasmakuje? kto wie ? ;D och ten stan błogosłowiony ;D ;D
 
mi podobnie jak monice nie wiele pomaga i jest zgaga dość uporczywa
reni troche i na chwile
mleko pije ale nie pomaga
a to raczej nie od tego co jem bo niekiedy budze sie rano i juz mam zgage a jeszcze nie zdaże nic zjesc
 
a próbowałyście gumy do żucia??? ja całą noc z gumą jechałam. Jak się obudziłam to mnie szczena bolała ale zgagi nie miałam. nie od razu pomaga tzn dobrze jest wziąść renie i gumę zacząć żuć.
 
reklama
na zgagę PODOBNO pomaga:
- jedzenie migdałów
- picie letniego mleka
- jedzenie małych porcji i często
- nic ostrego i kwaśnego
- jedzenie ciastek imbirowych/żucie imbiru
- rennie
- napar ze świeżego imbiru


Zgaga – są trzy przyczyny występowania zgagi:
1. progesteron spowalnia czynność układu pokarmowego i przesuwanie się pokarmu z żołądka do jelit
2. progesteron powoduje rozluźnienie się pasma mięśni idących od przełyku do żołądka.
3. powiększająca się macica zmniejsza pojemność żołądka, co powoduje cofanie się zawartości żołądka do przełyku.

Aby jej zapobiec:
* jedz kilka małych posiłków zamiast trzech dużych,
* nie kładź się przez dwie godziny po jedzeniu i piciu,
* śpij w pozycji półsiedzącej.
* możesz popijać małymi łykami zaparzone siemię lniane.


To tyle, co mam, na szczęście mnie jeszcze nie męczy...
 
Do góry