reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Witam Was:tak:
Oli dziś się wzbogacił o jeden ząb, więc same rozumiecie jak wyglądał mój dzień:baffled:. Jeszcze nigdy tak nie krzyczał z bólu, już jeden ząb ma, ale przechodził go bardziej łagodnie. Tak mi było go żal dziś, a nic nie mogłam zrobić. Syropki i żele na zęby nie zadziałały:-:)-:)-(
Niko był tak wzruszony losem brata, że go nie opuszczał.
Mam nadzieję, że jutro moje dzieci pośpią chociaż do 9:00:-D
aniahaven ile będziecie płacić za mieszkanie? To mieszkanie przez maklera?
Dobranoc
 
reklama
Jeszcze mam pytanko... Oli powinien mieć szczepienie 26.05 i nadal go nie miał, bo ta ubezpieczalnia wrrrrr brak słów. 2 dni tem otrzymałam dopiero formularz i nie wiem czy mam poczekać jneszcze czy pójść prywatnie? Ile kosztuje tutaj szczepionka?
My też szukamy mieszkanka:tak:
dobranoc
 
Witam z rana :)

Aneta współczuje zabkowych perypetii.
Tutaj nie ma prywatnych szczepień, wszystkie są darmowe. Najlepiej idź do Consultatieb. i powiedz że jesteście w trakcie załatwiania spraw meldunkowo - ubezpieczeniowych i chcesz już zapisać małego. Te procedury w biurze też troche trwają, to nie jest tak że wchodzisz z ulicy, mówisz że według polskiego harmonogramu dziecko powinno miec już kolejna dawke szczepienia i oni z marszu szczepia małego :no:
We wcześniejszym poście opisałam jak to wyglada.

Mój rozbójnik kolejny dzien z rzedu wstał o 5 rano:szok:. Wykończy mnie normalnie:baffled:

Miłego weekendu mamuśki :happy2:
 
Dzien dobry :-)

Beauty, lacze sie z Toba w bolu :tak:Moje dziecie wstaje ostatnio ok. 6 :baffled::baffled:Cos mu sie poprzestawialo. Chodzi spac o normalnej porze. W dzien spi tylko raz.

Sencilla daj znac jak samopoczucie. Mam nadzieje, ze leki choc troche pomagaja.

Ania no to bylam ja :-D:-D:-D

Aneta a czopkow Viburcol czasem z Polski nie przywozilas? U niektorych maluchow naprawde dzialaja cuda przy problemach zabkowych :tak:

Paulina odezwij sie. Mam nadzieje, ze u Was wszystko OK po tych przeprawach z sasiadami.

Pola odkad masz nowy sprzet obiecalas sie czesciej odzywac i co????? My tu czekamy na posty :tak:

OK kobietki pedze malowac te nieszczesne szafki w kuchni.
A tu kawka dla Was na dobry poczatek dnia



 
Dziendobry dziewczyny troche sie zalamalam z tym mieszkaniem bo moj Jacek twierdzi ze dostaniemy niedlugo choc wszyscy mowia inaczej juz jestem zla na niego o to,jego znajoma dostala po ok pol roku wiec on ma nadzieje ze tez tak bedzie ,a ja mam tak dosyc tego mieszkania ze wszystkimi ze mam ochote wracac do PL tam choc mamy swoje lokum.
Ja tez siedze w internecie co tydz i reaguje na mieszkanie ale to i tak nic nie daje a tak wogole to J jest dupa bo jak mowie mu ze trzeba zalatwic to i tamto tak czy tak to on twierdzi inaczej i do tej pory nie mamy rodzinnego i zadnego lekarza jeszcze dla malego o sobie nawet nie mowie !!!
Ale jestem zla od rana w domu atmosfera gesta bo maja wolne nasi lokatorzy1!!
 
MamoMikolaja- jesli macie wykupione ubezpieczenie to nie czekaj i sama znajdz lekarza rodzinnego. Na pewno w Twojej miejscowosci sa jacys. Sprawdz w Gouden Gids i zadzwon i zapytaj czy przyjmuja nowych pacjentow. Czasem lekarze maja pelna liste i juz nowych osob nie przyjmuja. Umow sie na rozmowe. Podasz wtedy dane swoje i synka, numer ubezpieczenia itp. Tu w Holandii ze wszystkim chodzi sie do domowego, nawet z kobiecymi problemami i z dziecmi. Dopiero domowy daje skierowanie do specjalisty, jesli uzna, ze to konieczne. Specjalisci przyjmuja prawie wylacznie w szpitalach i oczekiwanie na wizyte jest dlugie, nawet do miesiaca. Poza tym domowi niezbyt chetnie daja skierowania :no:
Dzieci od 0-4 lat sa dodatkowo pod opieka consultatiebureau (szczepionki, wazenie, mierzenie, ogolna kontrola).
Znajdz consultatiebureau w Twoim regionie i zadzwon tam. Beauty opisala dokladnie co i jak zalatwiac jesli chodzi o szczepienia :tak:
Postaraj sie to zalatwic jak najszybciej, bo wiadomo jak to jest jak sie ma malutkie dziecko. Lekarz zawsze potrzebny :tak:
Co do mieszkanie to mnie sie wydaje, ze duza role odgrywa rozwniez sytuacja mieszkaniowa, w jakiej sie rodzina znajduje. Jesli malzenstwo z dwojgiem dzieci tloczy sie w kawalerce z wneka kuchenna i lazienka o wielkosci 1 m to raczej szybciej dostanie mieszkanie. A do spoldzielni warto podzwonic i troche i pomarudzic :tak:Niech wiedza, ze isniejecie :tak:
 
Witam:tak:
Beauty możesz mi podać adres consultatiebureau, bo w google nie mogę poszukać:baffled:. Zameldowani już jesteśmy, ale czekam na tą polisę.
Ma-Rita qurcze nie słyszałam o tych czopkach wcześniej:-(, szkoda:-(. Oli nie ma temperatury, nie ma rozwolnienia, ale z bólu jak płacze to aż się krztusi,m jeszcze nigdy tak nie płakał nawet przy kolkach. Douczyłam się już na co są te czopki, więc jak pojadę do PL to zaopatrzę się w 5 opakowań:-D
Oli dziś wstał o 6:30, ale pobrykał w łóżku z mamą i tatą pół godzinki i zasnął, a my razem z nim wtuleni spaliśmy do 10:00, bo Nikuś "wyrzucił" nas z łóżka:-D
miłego dnia:tak:
 
Dzięki beauty;-) Jeśli zmienie miejsce zamieszkania to nadal będę musiała chodzić do consultatiebureau tego w którym byłam pierwszy raz czy zaś mogę zmienić?
 
reklama
Hejka, witam po długiej nieobecności....ale przyznam podczytywałam Was.

U mnie po wizycue na policji wsio super, trafiłam na bardzo miłą agentkę z którą wszystko omówiłam jak wygląda sytuacja...ona napisała raport do instutucji która była na nas nasłana i w czwartek dostałam taki fajoski liścik że hoho. Normalnie nasza sprawa jest definitywnie zamknięta i z dużymi przeprosinami i tłumaczeniami hihi:tak:.
A sąsiedzi to mogę albo olewać...albo poprosić tę agentkę z policji aby umówiła nas wszystkich razem plus pracownik socjalny i wtedy sobie wyjaśnimy w otwarte karty wsio.....no długo mi nie było czekać na ich kolejną kłutnie, dokładnie dziś o 13 słyszałam taką jazdę i latające krzesła...ale olałam, w dzień mogą się kłucić jeśli będzie to w godzinach nocnych to telefon na policję napewno wykonam.
A ja na dodatek czuję się od wczoraj jakbym chodziła po ścianach....znowu hormony i oczekiwanie na @....całą noc wymiotowałam a głowa to pękała mi w szwach.:no:...te moje dolegliwości to tylko przyśpieszają nasze starania o drugie dziecko:tak:.
----------
Co do mieszkań to dziewczyny mają rację....lista oczekujących i warunki jakie mają są ważne...ja polecam szukanie spółdzielni mieszkaniowej która ma domki na wioskach(tak jak sama mieszkam)....i chodzenie częstę i przypominanie się skutkuje...a gdyby było kolejne baby w drodze to całkowicie przyspiesza otrzymanie lokum.:tak:
----------
Na ząbki to nic nie pomogę...moja zawszze jest wtedy marudna, lekka gorączka i czekanie...a potem spokój .
----------
Sencilla-czytałam i odpisałam....a foteczki super.
Aneta ja znalazłam Ciebie przez kontakty Marity-wiem wścibska jestem, wszędzie zajżę:rofl2: .
A gdyby mnie ktoś szukał na NK to w Grootebroek jest tylko jedna Paulina
-----------
A Poli to się długo nie doczekacie....ma dziewczyna zlot teściowej z siostrami, potem ma dojechać teściu...od środy robotnicy do skręcania szafek w gabinecie.....pewnie odezwie się do nas za jakiś miesiąc ;-)
----------
No jak coś pominęłam odpisac to przepraszam.
Ja spadam kawusie nastawić i moich śpioszków budzić....bo chcę wyskoczyć na zakupy w Hunkenmolen(czy jak to zwał) mają zniżki na bieliznę do 50 %...a mnie się kilka "cyckonoszy" spodobało.

Miłego dnia
 
Do góry