reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

reklama
natka nie jestem pewna, ale chyba widziałam w etosie.
beauty my pojechaliśmy na Koningstraat 104 i powiedzieli, że my pod nich nie należymy, wskazali nam adres Thijssestraat 49, właśnie tam jest ta lekarka Polka.
Myślę, że Nikodema zachowanie jest raczej związane z przyjazdem tutaj. Mam nadzieję, że szybko to minie.
Sencilla cieszę się, że już lepiej się czujesz i bardzo Cię podziwiam:tak:
 
Aneta czy ta Polka jest lekarzem w consultatiebureau czy Waszym lekarzem domowym?? Bo jakos sie zaplatalam :confused::confused: Ciekawa jestem czy moze udziela jakis konsultacji prywatnie, bo przydalby sie ktos, kto ma troche inne podejscie od holenderskich lekarzy :tak:
 
Ma-Rita ta Polka jest lekarzem w consultatiebureau, ale także naszym lekarzem domowym. Wspominałą, że jak przyjdziemy do niej następnym razem... czyli zrozumiałam, że będzie naszym lekarzem domowym (a może się mylę?)
Mąż się pyta czy za te szczepienia Oliwiera będziemy płacić, bo jeszcze nie mamy polisy, a ona na to "tutaj się nie płaci, ja przyjmuję nawet Polaków, którzy są w Holandii nielegalnie. Nie wiem jak to rozumieć:confused:. W consultatiebureau przyjmuje kilku lekarzy, ale nas przydzielili właśnie do niej i cieszę się z tego powodu jak wariatka. :-D:laugh2::-D:laugh2::-D:laugh2::-D
Mąż produkował się po angielsku chyba przez 10min, a ona po wysłuchaniu mówi do nas "ile ma te dzieciątko" - po polsku, a my staliśmy jak wryci:-):tak::-D:laugh2:
 
dziewczyny musze kupić dla malej szczotke do czyszczenia butelek, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć... jak to jest po holendersku????
z góry dzięki za odpowiedz:-)

natka na pewno znajdziesz w Kruitvat, w naszym lezą obok butelek i smoczków itp

aneta mam nadzieje ze Niko szybko wroci do formy

mamo mikołaja z czasem nauczysz sie słownictwa ktore bedziesz uzywac na codzień i nie tylko

sencilla super ze u Ciebie juz troszke lepiej ze zdrówkiem


u nas po staremu, roczek minął i zaraz bedziemy sie pakować bo w sobotę wyjezdzamy do PL na wakacje....
 
Aneta, wydaje mi sie że jeśli ta lekarka nie ma praktyki w jakiejś innej przychodni (ogólnej) to nie może być waszym domowym lekarzem ,ale moze sie mylę... W biurach consultacyjnych co np. drugą wizytę dziecko jest oglądane i badane pod wzgledem rozwoju przez lekarza, a co drugą przez pielegniarkę ( tak jest u mnie). U lekarza domowego leczy sie cała rodzina, nie tylko dzieci. W każdym razie następnym razem weź proszę od niej jakiś nr telefonu, skoro przyjmuje nawet niezapisanych pacjentow, nigdy nic nie wiadomo, a po polsku lepiej mozna wszystko wyjaśnić niż po angielsku :-)
 
Aneta lekarz z consultatiebureau to nie lekarz domowy, ale lekarz do ktorego chodzi sie z dziecmi zwykle co miesiac lub poltora na zwykle kontole (wazenie, mierzenie, bioderka itp.) oraz szczepienia. Lekarz z CB nie ma prawa wypisywania skierowan czy recept. On daje tylko skierowanie do lekarza domowego, a ten wypisuje odpowiedni swistek. Jesli dziecko jest chore to przyjmuje je lekarz domowy, do ktorego trzeba sie rowniez wpisac na liste pacjentow. Trzeba poszukac lekarza domowego w swojej okolicy i poprosic o wpisanie na liste pacjentow. Czasem bywa, ze lekarz nie przyjmuje juz nowych pacjentow do swojej praktyki. Wtedy po prostu trzeba poszukac innego. Z dentysta jest podobnie :tak:
 
witam dziewczyny !!!

w końcu chwila odpoczynku przed tą imprezą to na nic czasu nie mam :crazy:
mnie właśnie też najbardziej przeraża nie znajomość języka ,angielskiego nie umiem a niemieckiego trochę kumam:tak: ale narazie o tym niemyślę :-)
Sencila zazdroszczę bardzo optymizmu ja to raczej się wszystkim przejmuję na zapas a mój facet to znowu wogóle niczym ale to ja muszę wszystkie sprawy urzędowe załatwiać nie wiem jak to będzie w NL jak ja nie znam języka to chyba jego będę musiała wszędzie ciągać czuje że będą ostre awantury o to :szok:
Aneta współczuje problemów z synkiem moj jeszcze malutki to mam nadzieje że nie będzie problemów jak tam pojedziemy :-(

dzisiaj byłam u fryzjera i jestem wsciekła bo mi tak zrypała włosy że patrzeć nie mogę i to zwłaszcza teraz:wściekła/y:
teraz już mykam chatkę posprzatac i spać :happy:
Do jutra;-);-);-)
 
:-) Wszystkie zainteresowane płytkami kobitki informuję, że płytki wyślę dopieo po powrocie z Polski, tj. 15.07 o ile aż tak bardzo wam się nie spieszy...
Teraz jestem strasznie zabiega, co dzień po pracy mam klientki na pazurki, normalnie jakiś szał teraz :szok:
w dodatku w domku nie am płytek a do sklepu też nie mam czsu się wybrać.

Prześlijcie na pw swoje adresy :-)

Pozdrawiam
 
reklama
mnie sie nie spieszy ;-)
Aniu, dziekuje za piekny wpis!! Prawie ze lezke uronilam...:tak:
Cos dawno Cie nie bylo... ;) na forum...
 
Do góry