reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

in vitro z komórką dawczyni

Inka jest dobra pod warunkiem, że nie będziesz mieć cukrzycy ciążowej. Gdyby cię na późniejszym etapie zdiagnozowali w tym kierunku to Inka też będzie do odstawienia. Tak jak pisze Melapola, najlepsza jest woda.

Generalnie dziewczyny co ciążę zaczęły- zbadajcie Pai-1. To bardzo częsta mutacja wśród populacji i trzeba wtedy zastrzyki z heparyny brać całą ciążę. Zbadajcie też czy nie macie mutacji MTHFR - ona sprawia, że przyswajanie kwasu foliowego jest słabe. Wtedy trzeba przyjmować metylowaną wersję kwasu foliowego i wyższą dawkę niż zalecana. Obie mutacje bardzo częste więc być może je macie.
Muszę sprawdzić w badaniach od immunologia co ja tam mam pororobione. A co do kwasu foliowego to biorę już rok actifolin. Docent Paśnik jak przeglądał moje wyniki to nie widział wskazań do heparyny
 
reklama
Jeszcze dodam, że jeśli jesteście koło 40stki i jest to pierwsza ciąża to ryzyko preeklampsji (stan przedrzucawkowy) jest wyższe. Przyjmuje się na to 150mg Acardu dziennie (zawsze brać na noc). Albo od początku ciąży albo od 12 tygodnia. Do 36 tyg ciąży. Ale i z heparyną i z Acardem musi się to odbywać pod kontrolą lekarza gdyż od tego mogą powstawać krwiaki w łożysku i krwotok przy porodzie. Bez tego natomiast zdarza się wewnątrzmaciczne obumarcie płodu lub preeklampsja. Posprawdzajcie to wszystko pod lekarską kontrolą.
Ja robiłam te wszystkie badania
Zawsze clexane i acard miałam
 
Jeszcze dodam, że jeśli jesteście koło 40stki i jest to pierwsza ciąża to ryzyko preeklampsji (stan przedrzucawkowy) jest wyższe. Przyjmuje się na to 150mg Acardu dziennie (zawsze brać na noc). Albo od początku ciąży albo od 12 tygodnia. Do 36 tyg ciąży. Ale i z heparyną i z Acardem musi się to odbywać pod kontrolą lekarza gdyż od tego mogą powstawać krwiaki w łożysku i krwotok przy porodzie. Bez tego natomiast zdarza się wewnątrzmaciczne obumarcie płodu lub preeklampsja. Posprawdzajcie to wszystko pod lekarską kontrolą.
Ja mam takie zalecenia od Paśnika
I dobrze wiedzieć że acard na noc bo nikt mi tego nie powiedział.
I to co piszesz o tym PAI-1 to mam wynik prawidłowy bo 5G . znalazłam w swojej teczce z wynikami 😄
 

Załączniki

  • Screenshot_20240420_091027.jpg
    Screenshot_20240420_091027.jpg
    63,5 KB · Wyświetleń: 18
Ostatnia edycja:
Ja mam takie zalecenia od Paśnika
No coz, nowe zalecenia mowia, ze dawka 75mg Acardu nie chroni przed stanem przedrzucawkowym, jedynie 150mg. Dodatkowo brac trzeba znacznie dluzej, optymalnie do 36tc. Metylowany kwas foliowy w dawce 0,4-0.8 powinien byc standardem, przyswaja sie lepiej a cena nie rozni sie od zwyklego. Co do heparyny to wskazania sa szersze niz PAI, ktore zbadać oczywiscie jak najbardziej mozna (dosc drogie badanie), ale heparynę bierze sie takze przy prawidłowym wyniku wychodzac z zalozenia, ze jesli istnieje ryzyko preekslampsji to przewaza ono nad ryzykiem krwiaka. PAI-1 to fizjologiczny inhibitor w procesie fibrynolizy, krzepnięcie sklada się z wielu etapów, nie wszystko można niestety badać.
Ja przed ciążą zrobilam w Diagnostyce taki panel badan na ryzyko poronienia, tam była mutacja MTHFR i wyszlo mi ze jestem heterozygotą, co oznacza jeden gen dobry i jeden zły. Nie ma wskazan do brania metylofolianu ale i tak bralam.
 
No coz, nowe zalecenia mowia, ze dawka 75mg Acardu nie chroni przed stanem przedrzucawkowym, jedynie 150mg. Dodatkowo brac trzeba znacznie dluzej, optymalnie do 36tc. Metylowany kwas foliowy w dawce 0,4-0.8 powinien byc standardem, przyswaja sie lepiej a cena nie rozni sie od zwyklego. Co do heparyny to wskazania sa szersze niz PAI, ktore zbadać oczywiscie jak najbardziej mozna (dosc drogie badanie), ale heparynę bierze sie takze przy prawidłowym wyniku wychodzac z zalozenia, ze jesli istnieje ryzyko preekslampsji to przewaza ono nad ryzykiem krwiaka. PAI-1 to fizjologiczny inhibitor w procesie fibrynolizy, krzepnięcie sklada się z wielu etapów, nie wszystko można niestety badać.
Ja przed ciążą zrobilam w Diagnostyce taki panel badan na ryzyko poronienia, tam była mutacja MTHFR i wyszlo mi ze jestem heterozygotą, co oznacza jeden gen dobry i jeden zły. Nie ma wskazan do brania metylofolianu ale i tak bralam.
Powiedz, dawka acardu nie jest uzależniona od wagi pacjentki? Bo ja raczej z tych drobnych jestem
 
Ostatnia edycja:
Ja mam takie zalecenia od Paśnika
I dobrze wiedzieć że acard na noc bo nikt mi tego nie powiedział.
I to co piszesz o tym PAI-1 to mam wynik prawidłowy bo 5G . znalazłam w swojej teczce z wynikami 😄
Acard zawsze na noc. Spytaj lekarza to ci powie to samo. 75mg to mała dawka ale może dla Ciebie wystarczy. PAI 5G/5G tak?
 
reklama
Ja miałam zalecenie metafolinu 2000. Przy heterozygocie MTHFR. Brałam firmy Solgar. W pierwszej ciąży się sprawdziło i w tej biorę tak samo.
No coz, nowe zalecenia mowia, ze dawka 75mg Acardu nie chroni przed stanem przedrzucawkowym, jedynie 150mg. Dodatkowo brac trzeba znacznie dluzej, optymalnie do 36tc. Metylowany kwas foliowy w dawce 0,4-0.8 powinien byc standardem, przyswaja sie lepiej a cena nie rozni sie od zwyklego. Co do heparyny to wskazania sa szersze niz PAI, ktore zbadać oczywiscie jak najbardziej mozna (dosc drogie badanie), ale heparynę bierze sie takze przy prawidłowym wyniku wychodzac z zalozenia, ze jesli istnieje ryzyko preekslampsji to przewaza ono nad ryzykiem krwiaka. PAI-1 to fizjologiczny inhibitor w procesie fibrynolizy, krzepnięcie sklada się z wielu etapów, nie wszystko można niestety badać.
Ja przed ciążą zrobilam w Diagnostyce taki panel badan na ryzyko poronienia, tam była mutacja MTHFR i wyszlo mi ze jestem heterozygotą, co oznacza jeden gen dobry i jeden zły. Nie ma wskazan do brania metylofolianu ale i tak bralam
 
Do góry