reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Indukcja po cc

Niestety, u mnie skończyło się na cc przy dużej wadze dziecka. Pierwsze cc miałam z powodu ułożenia pośladkowego, więc za drugim razem chciałam spróbować sn. Mój ginekolog słysząc, że pierwsze dziecko urodziło się z wagą 4,220 od początku był sceptycznie nastawiony do sn, a po połówkowych już był pewiem, że drugie dziecko również szykuje się duże i mam się nastawić na cc. Każde kolejne usg potwierdzało dużą wagę, toteż miałam wykonaną planową cesarkę w 38 tygodniu ciąży.

I faktycznie był duży?
Bo u mnie przy pierwszym vbac córka szacowana na porodówce na 3600g - urodzona 3200g.
Teraz też na początku wydawało się, że syn będzie miał sporo (u mnie mogłaby być to kwestia genów bo tata dzieci miał sporo powyżej 4kg) i świrowałam ostro - a urodził się 3kg

W rodzinie też mam przypadek skierowania a cesarkę z powodu makrosomii płodu - szacowana waga ponad 4.5kg, a przy porodzie dziecko ledwo 3.5kg - ja bym się tu wkurzyła :(
 
reklama
I faktycznie był duży?
Bo u mnie przy pierwszym vbac córka szacowana na porodówce na 3600g - urodzona 3200g.
Teraz też na początku wydawało się, że syn będzie miał sporo (u mnie mogłaby być to kwestia genów bo tata dzieci miał sporo powyżej 4kg) i świrowałam ostro - a urodził się 3kg

W rodzinie też mam przypadek skierowania a cesarkę z powodu makrosomii płodu - szacowana waga ponad 4.5kg, a przy porodzie dziecko ledwo 3.5kg - ja bym się tu wkurzyła :(
Tak, miał 4,410. Podczas przyjęcia do szpitala lekarz oszacował wagę na 4,800, więc różnica była, ale nie aż tak wielka. Ech, żeby tak kilogram różnicy i to jeszcze w tak kluczowej kwestii. Też bym się wkurzyła. 😔
 
Tak, miał 4,410. Podczas przyjęcia do szpitala lekarz oszacował wagę na 4,800, więc różnica była, ale nie aż tak wielka. Ech, żeby tak kilogram różnicy i to jeszcze w tak kluczowej kwestii. Też bym się wkurzyła. 😔
Niestety waga dziecka może się bardzo różnić od wagi wg USG u mnie USG było robione przez 3 lekarzy w szpitalu na przyjęciu i każdemu wychodziło między 5.600 ,a 5.700 a urodziła się 4.700 na drugi dzień .
 
Czytam wątek i nie wiem dlaczego mieszacie indukcję porodu po CC z vbac. Co innego rodzić SN po CC bo poród sam się rozpoczął, a co innego indukować poród. Zgubiłam się więc nie będę się już wypowiadać.
 
Czytam wątek i nie wiem dlaczego mieszacie indukcję porodu po CC z vbac. Co innego rodzić SN po CC bo poród sam się rozpoczął, a co innego indukować poród. Zgubiłam się więc nie będę się już wypowiadać.

Hmm moze dlatego, że większość vbac jest indukowanych? 🤔
 
reklama
Do góry