reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak liczyc miesiące ciąży

Witajcie.
Ja takze mam pewien dylemat według ost.miesiaczki to jestem w 10 tyg. a wegług wymiarów z usg to jest 8 tydzień, mam problem gdyż nie wiem kiedy sie umowic na usg 3 D Zrobie to chyba wg usg 11 a OM 13 by sie zmiescic w tygodniach.Jak było u was?
 
reklama
Mam pytanko byłam pierwszy raz na usg i wyszło, że mój bombelek jest za mały niż by to wynikało z ostatniej miesiączki powinien być tydzień 9 ciązy i 2 cm bombelek a ja mam 12 milimetrów tak jakby między 7 a 8 miesiącem(w usmym niby piszą że ma 15 milimetrów). Czy którać z was spotkała się z taką nieścisłością bo troszkę mnie to martwi. Lekarz twierdzi że okaże się dopiero jak za 10 dni zrobie ponownie usg i zobaczymy czy rośnie. Mam obawy że nie tak się rozwija bombelek bo dokładnie pamiętam date miesiączki :( podpowiedzcie cos prosze bo spotkało mnie ten dylemat na same święta :/
 
Witajcie,
ja juz jestem "po" :):)

Jesli chodzi o liczenie to liczyłam od ostatniej miesiączki. Termin z pierwszego usg w 12 tyg. powinien być zbliżony do tego który wychodzi z wyliczeń ostatniej miesiaczki, natomiast termin wyznaczany przez każde nastepne usg jest bardzo umowny z tego wzgledu ze komputer wylicza wg. srednich rozmiarów dziecka itd. a jak wiadomo kazda dzidzia rosnie indywidualnie, dlatego lepiej nie patrzeć na daty z usg po 20 tyg. ciązy.
U mnie data z OM i z usg w 12tyg była taka sama czyli 23/11 a i tak moja mała urodziła sie tydzień pozniej i trzebabyło ją zapraszać na swiat bo sama sie nie pchała ;) (w sumie jej sie nie dziwie...hihihihihi).

Trzymajcie sie dzielnie przyszłe mamuśki...wszystko jest ok dopóki jest w środku...dopiero potem zaczyna się "jazda bez trzymanki"...
 
Witajcie,
ja juz jestem "po" :):)

Jesli chodzi o liczenie to liczyłam od ostatniej miesiączki. Termin z pierwszego usg w 12 tyg. powinien być zbliżony do tego który wychodzi z wyliczeń ostatniej miesiaczki, natomiast termin wyznaczany przez każde nastepne usg jest bardzo umowny z tego wzgledu ze komputer wylicza wg. srednich rozmiarów dziecka itd. a jak wiadomo kazda dzidzia rosnie indywidualnie, dlatego lepiej nie patrzeć na daty z usg po 20 tyg. ciązy.
U mnie data z OM i z usg w 12tyg była taka sama czyli 23/11 a i tak moja mała urodziła sie tydzień pozniej i trzebabyło ją zapraszać na swiat bo sama sie nie pchała ;) (w sumie jej sie nie dziwie...hihihihihi).

Trzymajcie sie dzielnie przyszłe mamuśki...wszystko jest ok dopóki jest w środku...dopiero potem zaczyna się "jazda bez trzymanki"...


Witaj

Ja też jestem już po mały urodził się mój 22.11.2007 spodobało mi sięto co napisałaś, że wszystko jest ok dopóki jest w środku........:tak:
Zgadza się teraz dochodzę do wniosku, że okres ciąży mimo niedogodności jest chyba jednym z mniej stresowych okresów;-)
Mój mały skończy niedługo miesiąc i mamy nieprzespane nocki mały ma kolki więc siedzenie do 1 -2 w nocy jest standardem:-(
A jak u Ciebie????

POZDRAWIAM KARINA
 
Witaj

Ja też jestem już po mały urodził się mój 22.11.2007 spodobało mi sięto co napisałaś, że wszystko jest ok dopóki jest w środku........:tak:
Zgadza się teraz dochodzę do wniosku, że okres ciąży mimo niedogodności jest chyba jednym z mniej stresowych okresów;-)
Mój mały skończy niedługo miesiąc i mamy nieprzespane nocki mały ma kolki więc siedzenie do 1 -2 w nocy jest standardem:-(
A jak u Ciebie????

POZDRAWIAM KARINA


Karina - ja prawie nic nie jem... ;) Natalia dostala w 3 tyg. krostek na buzi wiec kazali mi nie jesc zadnych przetworow mlecznych i niczym nie smarowac (a ja mylam buzie rumiankiem i smarowalam Sudokremem i Bepanthenolem i juz jest prawie idealnie)... jem tylko gotowane mieso, gotowane warzywa, dzem, wedline, gotowane jablka...zadnych surowych rzeczy, nic ostrego - czyli żarcie bez smaku... ale jakos wielkich kolek nie ma (dopiero jej dwa razy aplikowalam Plantex)....
Mowili mi ze dzieci najdluzej spia po kapieli, wiec chcialam ja kapac jak najpozniej - kolo 21:30....ale potem ona je cyca i....nic... oczy wielkie jak "piec zlotych" i udziela sie towarzysko....nie placze, troszke jęczy ale do 1 w nocy siedzi...i dopiero potem zasypia przy jedzeniu....i spi do 6:30-7:00 wiec nie jest w sumie tak zle... potem po porannym jedzeniu spi do 11:00 i potem dopiero idzie spac kolo 13 -14:00.....

U mnie wiekszy problem to podawanie wit.K.... masakra....

Ja w ciązy siedzialam do pozna w nocy, wiec moze to sie na dziecko przenosi....nie wiem....

Pozdr. i zycze wesolych swiat jesli sie nie pojawie na forum... ;)

Magda
 

Załączniki

  • Resize of PC010170.JPG
    Resize of PC010170.JPG
    36,6 KB · Wyświetleń: 59
hej dla mnie nadal to czarna magia z pierwszego usg lekarz mi okresilkiedy nastapilo poczecie 23 grudnia z miesiaczki nic wyliczyc sie nie dalo poniewaz mialam zaburzenia i ostatnia byla 27 pazdziernika! termin porodu wyliczyl na 13 wrzesien z moich obliczen liczac od dnia zaplodnienia to jest koniec 5 tygodnia a jak wchodze na kalendarz ciazy i wpisuje termin rozwiazania to wychodzi ze jestem w 8 tyg?
wiec jak to jest? czy do faktycznego czasy trwania ciazy powinnam jeszcze dodac jakies dodatkowe tygodnie? pomocy!!!
 
wiesz magda.a28 moze pomoze ci strona HACZEWSKI tam sa podane dwa terminy lekarze licza ten od ostatniej miesiaczki ale pozniej przy badaniach to ulega zmianie jak juz mierza maluszka w brzuchu ty spokojnie licz od miesiaczki :tak:
 
reklama
dzieki za chęci pomocy ale u mnie zta miesiaczka to nic nie wyjdzie bo mialam zaburzenia i w ciaze zaszlam jakos kolo 1.5 miesiaca po spodziewanym terminie... wiec pozostaje usg tylko..
jeszcze spojrze na te stronke comi podalas! wielkie dzieki!
 
Do góry