reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Teraz są fajne foteliki, gdzie pasy są zintegrowane z zagłówkiem i jak podwyższa się zagłówek to automatycznie pasy są inaczej ustawione.
 
reklama
My mamy joie stages 0-25 kg. Można go montować tyłem jak i przodem. Ma wiele wkładek więc nawet dla dzieciątka wychodzącego ze szpitala się nada. Łatwy w praniu i utrzymaniu czystości.
 
Nigdy nie zrozumiem jak można przewozić dzieci w fotelikach od 0 do większego przedziału niż 18 kg. 0-25 albo 0-36 to przesada przecież dziecko ma zupełnie inną pozycję siedzenia porównując gdy ma 2 kg i gdy ma 23 kg.
 
My mamy fotelik z formy Caretero :) bardzo polecam wygodny i my mamy model z regulacją ze dziecko siedzi pół siedzi i leży :)super na wakacje !
 
pierwszy fotelik kupowaliśmy w sklepie stacjonarnym, to było strasznei uciążliwe, bo trzeba było jechać z dzieckiem przymierzać, montowac próbnie w samochodzie, a jednak z małym dzieckiem chce się unikac takich wycieczek. teraz kupujemy już kolejny, większy, ale w sumie odpuszczamy i bierzemy od producenta samochodu vw-sklep.pl, to będzie pasować na pewno
 
Ja też jestem zainteresowana tym modelem.

Osobiście przed zakupem sprawdziłabym które modele najlepiej wypadają w teście adac Link do: Testy fotelików ADAC 2016 - Pierwszabryka.pl - Wózki dziecięce bez tajemnic i taki foteliki brałabym pod uwagę, oczywiście w sklepie dalsza weryfikacja czy wybrany fotelik pasuje do mojego samochodu. U mnie tak było, że ten który mi się najbardziej podobał nie przechodził po barku mojego syna tylko po szyi, dobrze że go nie kupiłam w ciemno przez internet :(
 
Testy ADAC są ważne oczywiście, ale nie tylko one są ważne. Przede wszystkim zdrowy rozsądek, własne spostrzeżenia oraz fotelik odpowiedni dla danego samochodu.
 
Wybór fotelika samochodowego, jak i innych akcesoriów dla dziecka pochłania strasznie dużo czasu. Ja dopiero planuję ciążę, ale już interesuję się tym tematem, bo potem nie będzie czasu :-) Trzeba być na bieżąco z prawem, certyfikatami, atestami itp. Ja czytałam na blogu Link do: Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka? na temat systemu ISOFIX do montażu fotelików, uważam, że to jest przydatny bajer, bo jak się ma dwa samochody i jeden fotelik, to można go szybko mocować. Czytałam też o innych markowych fotelikach, ale są strasznie drogie.
 
fotelik powinien być dopasowany a) do dziecka i b) do samochodu. nie ma kupowania fotelika bez wsadzenia go do samochodu, żeby sprawdzić, czy będzie się nadawał (może się np. okazać, że mamy zbyt pochyłe oparcia). generalnie najbezpieczniejsze są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. warto wybrać taki, który ma Test Plus - bardzo rygorystyczny szwedzki test, który przechodzi niewiele fotelików. NIE warto wybierać fotelika tylko dlatego, że nam się podoba. a no i droższy nie oznacza wcale lepszy.
 
reklama
Zgadzam się z przedmówczynią - najważniejsze, żeby fotelik miał test plus (głownie dotyczy to przedziału 9-18 kg) i jak najdłużej był montowany tyłem, najbezpieczniej dla dziecka. Ja wybrałam model montowany tylko tyłem, chociaż jak ktoś chce mieć alternatywę, to jest kilka modeli do montowania w obie strony, ale nie mają one testu plus. Zwracałam też uwagę, żeby był na isofix, bo mocniej siedzi w samochodzie - baza jest na stałe przytwierdzona do elementów nieruchomych auta i to zmniejsza ryzyko wypadnięcia fotelika. Pasy natomiast mogą się poluźniać i co jakiś czas trzeba je sprawdzać i regulować.
 
Do góry