reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie a solarium ???

Ja bym z tymi samoopalaczami uważała bo niektóre moga zawierać szkodliwe kładniki:szok: i dzidziuś może je dostać razem z mleczkiem:eek:Ja chodze na solarium i jak narazie też nie miałam żarnych sensacji z piersiami:-D
 
reklama
chyba nie ma się co martwic-moja kolezanka 3 dni po wyjsciu ze szpitala!!pobiegla na solarium;)..i chodzi nadal..oczywiście karmiac piersią..
 
ja chodzę na solarium od kiedy mała skończyła 7 tygodni, nadal karmię ją i nic się nie dzialo, mleko sie nie zwarzylo, brodawki osłaniam i smaruje sie oliwką Johnson baby:-) i bardzo sie ciesze ze nie jestem taka blada, tylko juz czekoladka:-)
 
Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby karmiąca kobieta chodziła na solarium. Jedyne zalecenie to zachowanie dużej ostrożności w ochronie brodawek.
Jeśli nie możesz oprzeć się solarium (przypominamy, że najlepiej W OGÓLE nie korzystać z tego wynalazku...), to zasłoń koniecznie brodawki i posmaruj kremem z najwyższym filtrem UV. Wszystko po to, aby uchronić brodawki przed wysuszeniem
Do solarium na pewno nie biegniemy jednak tuż po porodzie. Warto odczekać minimum sześć-osiem tygodni.
Zalecany czas pobytu w solarium dla kobiety karmiącej to 10 minut tygodniowo. Oczywiście można indywidualnie z lekarzem ustalić, czy możemy więcej, ale my - choćby z uwagi na fotostarzenie skóry - nie zalecamy tego (Ciąża, poród, dziecko - Fajna Mama)
 
Witam,
właśnie zastanawiałam się czy iść na solarium.. jestem 12 tyg po porodzie.. i blada jak ściana:p lato unikałam słońca, ale muszę teraz coś z tym zrobić. wydaje mi się ,że 5 min tygodniowo ,żeby uzyskać jakikolwiek kolor nie zaszkodzi? cały czas karmię piersią..
 
Ladysmile Ja chodzę. Moj synek ma juz prawie 3 miesiące a ja od 2 tyg zaczęłąm chodzic na solarium, na niedlugo, na razie 7-8 minut co 3 dni. Jak na razie nic zlego sie nie dzieje, zadnych plam, maly ladnie ssie pierś... tylko piersi zaslaniam.
 
Ostatnia edycja:
Solarium nie jest zdrowe zarówno dla skóry , a tym bardziej dla maluszka. Uważam, że kiedy się karmi, nie powinno się chodzić na solarium ;) lekarz na pewno potwierdzi moje słowa. Ja bym się wstrzymała. ;)
 
to jasne, że jeśli karmi się piersią nie można chodzić na solarium. szkodzi to przede wszystkim tobie i dziecku. ja bym sie wstrzymała.
 
reklama
ale w jaki sposób solarium szkodzi dziecku karmionemu piersią? wyjaśni mi to ktoś logicznie? :eek: rozumiem - osobie uczęszczającej na solarium może (ale nie musi zważywszy na standardy dzisiejszych kabin do opalania) działać negatywnie na cerę ale dziecku :szok::szok::szok: przecież ono nijak nie ma styczności z promieniami UV a te promienie nie przenikają w żeden sposób do mleka, więc albo mamy jakies zacofane społeczeństwo wierzące w zabobony albo mój lekarz jest niedoinformowany :-p wiadomo - ze wszystkiego trzeba korzystac z umiarem ale żeby pisać, że solarium szkodzi dziecku jak się je piersią karmi? :confused2:
 
Do góry