reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

Zuzu ale Ty jestes kapana w goracej wodzie.moze dobrze, ze Ci lekarz nie robil tego usg.ja znam pare klientek, ktore zaraz po b. wczesnym usg poronily.nie jest to regula.ale ja jak bede w ciazy to na usg poczekam do 7 tyg.mysle, ze dyr. jeszcze nie mow o ciazy.ja tez pracuje w szkole i nawet jak zajde to zamierzam to zachowac jak najdluzej dla siebie, conajmniej chce to ukrywac do 4 miesiaca.jak bedziesz sie zle czuc to bedziesz dostawac zwolnienia od gina a tam jest jakis kod,wiec jak dasz je do ksiegowosci czy gdziekolwiek to ktos juz powinien wpasc po tym kodzie ze jestes w ciazy, bo Ci nie potracaja z pensji.tak mi kiedys kolezanka z kadr tlumaczyla.ale jak jest dokladnie to nie wiem.w szkole za b. sie nie przemeczaj.niech dzieci same cwicza a Ty ich nadzoruj.i nie zamartwiaj sie tak b. to stres teraz nie jest u Ciebie wskazany.ciesz sie za masz fasolke.
 
reklama
Zuzu ale Ty jestes kapana w goracej wodzie.moze dobrze, ze Ci lekarz nie robil tego usg.ja znam pare klientek, ktore zaraz po b. wczesnym usg poronily.nie jest to regula.ale ja jak bede w ciazy to na usg poczekam do 7 tyg.mysle, ze dyr. jeszcze nie mow o ciazy.ja tez pracuje w szkole i nawet jak zajde to zamierzam to zachowac jak najdluzej dla siebie, conajmniej chce to ukrywac do 4 miesiaca.jak bedziesz sie zle czuc to bedziesz dostawac zwolnienia od gina a tam jest jakis kod,wiec jak dasz je do ksiegowosci czy gdziekolwiek to ktos juz powinien wpasc po tym kodzie ze jestes w ciazy, bo Ci nie potracaja z pensji.tak mi kiedys kolezanka z kadr tlumaczyla.ale jak jest dokladnie to nie wiem.w szkole za b. sie nie przemeczaj.niech dzieci same cwicza a Ty ich nadzoruj.i nie zamartwiaj sie tak b. to stres teraz nie jest u Ciebie wskazany.ciesz sie za masz fasolke.


Wiem ale u mnie jest obkurczanie macicy.... i też sie waham koleżanka mi mówi zebym powiedziała i wole zrobić to niż ma sie dowiedzieć z L4 to chyba nie fer.... a jak powiem to ze jestem ale nie wiadomo co bedzie.... i ze po prostu chce zeby byc fer wg pracodawcy.... Już sama głupieje bo nie wiem co zrobić... a a ja nie chce sie chwailić ciąża <jak wnioskuje z twego postu> tylko mam trochę roboty w pracy i mam wychowawstwo... i zawody itp.... a dr chcial mi dać zwolnienie L4 ale ja nie chciałam i jakos wynegocjowałam to i owo... zobaczymy.... po prostu wole ja powiedzeć niz od kogoś miala by sie dyrka dowiedziec. Nikt nie wie nic... choć moze sie domyślają bo na imprezie z okazji DEN nie piłam <ale wtedy mialam zajecia wieczorem wiec dlatego...> nie wiem juz sama jak bedzie najlepiej.... nie chce też z 2giej strony zeby dyr patrzyla na mnie jak na nie wiem...kogo..... ze od razu nic nie mówilam itp.. głupieje!!!!!!!!!!!!!!!! a i juz jedna nl jest w ciąży mowiła ze dyrka dobrze zareagowała a ja bede 2ga....
 
Ostatnia edycja:
Zuzu ogólnie jest przyjęte ze o ciąży informuje się razem z końcem 1 trymestru
Jeżeli gin wysle Cię na L4 to w tym samym momencie możesz powiedzieć że właśnie dowiedziałaś się o ciąży i niestety jest zagrożona i musisz iść na zwolnienie:tak:
 
O to chodzi ze chciał m dac L4 a ja nie chciałam zbytnio bo 3 dni pracy i juz 2 wolne plus 2 week i teraz 3dni leżenia było ... wiec nie wiem co robić....
 
zuzu, wiec jezeli nie chcesz isc na L4 od gina, to idz w pon, do lekarza pierwszego kontaktu, powiedz mu jaka jest sytuacja i niech ci wystawi zwykle zwolnienie na te 3 dni, ze niby przeziebiona jestes ;-p
 
tez juz tak myślałam ale w pracy jutro bede 5 godz, we wt ok 6 i sroda ok 2-3 godz na dworze.... moze jutro pojde i powiem dyrce..... wokonu mi zaufala dajac prace ale powiem jaka jest sytuacja.... boje sie i wahammm juz nic nie wiem.....
 
reklama
Do góry