reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy widać na USG płeć dziecka

Pytać zawsze można, ale nie zawsze tak wczesnie widać. Poza tym może to być trudne do rozpoznania tak wcześnie, gdyz narządy płciowe na tym etapie wyglądają podobnie :-)
 
reklama
Ja kiedys czytalam, ze organy tworza sie dopiero po 16 tc....wczesniej kazdy płodzik wygląda tak samo.....
U mnie bylo tak, ze od poczatku mialam mieć Maciusia.....na usg 4d w 22tc okazalo sie, ze Maciuś bedzie Zuzią :-)
 
witam.czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jakim czasie można określić płeć dziecka? z góry dziękuję za odpowiedz.:confused:

Możesz zapytać na najbliższej wizycie, ale nie traktuj tego tak bardzo poważnie i nie nastawiaj się mocno! Ja akurat od samego początku słyszałam że będzie dziewczynka i sprawdziło się, ale to nie znaczy że już po pierwszym usg zaczęłam kupować sukienki:-) Na początkowym etapie ryzyko pomyłki jest duże. Jak bardzo ci zależy, zawsze możesz się wybrać na usg 3d , na którym zdecydowanie lepiej wszystko widać ale z tym też warto poczekać trochę, najlepiej tak do 20 tyg.
 
Jak bardzo ci zależy, zawsze możesz się wybrać na usg 3d , na którym zdecydowanie lepiej wszystko widać ale z tym też warto poczekać trochę, najlepiej tak do 20 tyg.

U mnie własnie tak było, jakoś do tego czasu zależało mi by dzieciątko rozwijało się prawidłowo, a płeć to na samym końcu :-)
 
Wszystko zalezy od jakosc aparatury do usg i samego lekarza. Ja juz znalam płec w 15tyg. I była to trafna diagnoza co do płci :-)
 
A u mnie dopiero na połówkowym badaniu wyszło co to rośnie w brzuszku.... Wcześniej kompletnie nic nie dało się stwierdzić.
 
Tydzień temu na usg maleństwo miało skrzyżowane nóżki, ale wtedy było i tak za wcześnie na poznanie płci. Mam nadzieje, że nie upodoba sobie tej pozycji. :-p
 
reklama
dziewczyny,mnie powiedzialo 3 roznych lekarzy na 3 roznych aparatach usg ze o chlopczyk,czy mozliwa dalej jest pomylka?
dodam ze pierwsze "podgladanie"bylo w 19tc

- ja też miałam 3-krotnie na USG potwierdzaną płeć dziecka - tyle że mi wróżą dziewczynkę. Nie ukrywam, że wolałabym żeby się to sprawdziło, bo od samego początku marzymy o córeczce, ale jak będzie - myślę, Bluebell, że już niebawem się przekonamy! :-D
 
Do góry