reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy widać na USG płeć dziecka

Najczęściej płeć poznaje się na tak zwanym połówkowym badaniu po 20 tc, u mnie właśnie tak było wczoraj byłam na usg i poznałam płeć mojego maleństwa (dziewczynka:-)) a jestem w 22 tygdoniu ciązy
 
reklama
mala_21 jestem swiadkiem ze lancuszek nie zawsze zatacza kolka, i wyszedl chlopiec jak lancuszek pokazal ;) a mi pokazal dziewczynke zanim lekarze stwierdzili i sie okazala dziewczynka ;)

A mnie jak koleżanka wróżyła hihi to wychodził mi chłopiec a ja mam dziewczynkę nie ma co wierzyć w takie rzeczy i podchodzić do tego (tak jak ja:-)) jak do zabawy
Pozdrawiam
 
:sorry:...wcześniej napisałam,że mam wewnętrzne przeczucie,że może być to dziewczynka...z synciem całkiem inaczej się czułam...praktycznie nie czułam żadnych objawów ciąży...a teraz szok...najchętniej przeleżałabym w łóżku cały dzień,bo jak tylko się ruszam to zaraz mnie rwie:sorry:..."smaki" się zmieniły: z sunciem jadłam kanapki z majonezem popijając kakao....a teraz największą radość sprawiają mi wafelki kakaowe....
...a teraz jak mi mówią (znajomi),że będę miała chłopca to się złoszczę...:no:
 
:sorry:...wcześniej napisałam,że mam wewnętrzne przeczucie,że może być to dziewczynka...z synciem całkiem inaczej się czułam...praktycznie nie czułam żadnych objawów ciąży...a teraz szok...najchętniej przeleżałabym w łóżku cały dzień,bo jak tylko się ruszam to zaraz mnie rwie:sorry:..."smaki" się zmieniły: z sunciem jadłam kanapki z majonezem popijając kakao....a teraz największą radość sprawiają mi wafelki kakaowe....
.
też tak się czuję w tej ciąży, zupełnie inaczej niż z synkiem, wszystkie objawy typowo 'dziewczynkowe' a lekarz uparcie twierdzi że na usg jest siusiak ;-)
 
...właśnie wychodzę na usg...trzymajcie Kochane kciuki,żeby doktorka ujrzała ADUSIĘ:-)...po powrocie coś skrobne...co i jak :zawstydzona/y:
 
...właśnie wychodzę na usg...trzymajcie Kochane kciuki,żeby doktorka ujrzała ADUSIĘ:-)...po powrocie coś skrobne...co i jak :zawstydzona/y:

Też chciałam żeby lekarka ujrzała Adusię :-D a ujrzała Wikusia hehe :wink: Jakoś miałam przeczucie że będzie chłopak. Mąż to już od początku wiedział co robi :-D:-D Chciał faceta to będzie miał :happy2::happy2::happy2:
 
ja dowiedzialam sie w 18 tyg. że bede miec syna, i do dzisiaj jest synkiem :) ale podobno jest tak ze mniejsze prawdopodobienstwo pomylki jest jesli od poczatku lekarz mowi ze jest syn to w corke raczej sie nie zmieni, w druga strone podobno prawdopodobienstwo bledu jest wieksze...
 
reklama
A u mnie było tak, że od początku ciąży przeczucie mówiło mi, że będę mieć syna i na to się nastawialiśmy z partnerem. Później jednak, około 22 tc lekarz stwierdził, że szanse na chłopczyka widzi marne, bo takie długie nóżki ma maleństwo, że to raczej modeleczka mała, a nie piłkarz :) Ale ja jeszcze nic nie przesądzałam, bo mój Arek ma naprawdę długie i zgrabne nóżki, w przeciwieństwie do mnie i jak się urodził, też był długi -pomyślałam więc, że kruszynka ma to może po tatusiu. Na kolejnym USG 4 tygodnie później, lekarz potwierdził, że to dziewczynka, bo nic tam między nóżkami maleństwu nie dyndało. I przy tej opcji pozostaje do dziś. Szczerze powiedziawszy już się pogodziłam z faktem, że będę mieć córeczkę i co więcej -tak bardzo pokochałam tą myśl, że nie chciałabym by okazało się inaczej.
 
Do góry