reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy widać na USG płeć dziecka

mi wychodzi chłopczyk ,ale musze jeszcze chwilke poczekać na potwierdzenie bo to dopiero 15 tydzień.Czuje się na chłopczyka ;-),no ale jest nam wszystko jedno co będzie ważne ,żeby tylko zdrow dzidzia była :-).Jak już będe wiedziała co będzie to potwierdze czy metoda działa,:-)
 
reklama
Witajcie. Spodziewam się 2 dziecka i od czasu kiedy byłam na usg połówkowym nurtuje mnie pytanie czy możliwa jest pomyłka dotycząca płci. Chodzi o to, że podczas pierwszego usg w 13 tyg wybitny lekarz zasugerował, że prawdopodobnie w brzuszku jest córeczka natomiast teraz będąc w 20 tygodniu młoda pani doktor widziała chłopca. Pytam o możliwość pomyłki ponieważ pomijając fakt, że robiliśmy wszystko "na córcie" to od samego początku czuje się zupełnie odmiennie niż jak byłam w ciąży z synkiem o 180 stopni. Czy waszym zdaniem powinnam przestać się "łudzić" mimo, iż niezmiennie czuje się, że mam w środku córeczkę?:confused:
 
bardzo mozliwe to sie zdaza lekarze niesa nieomylni:-) teraz naprzyklad kolezanka urodzila corke a mial byc syn wg. usg.
u mnie natomias wg usg mial tez byc syn i to pol godziny przed cesarka lekarz mi to oznajmil natomiast z brzucha wyszla dziewczynka:-D najwazniejsze aby bylo zdrowe teraz lekarz tez mowi ze chlopak nawet na kazdym usg ogladamy jego siusiaczka ale sie nienastawiam bo dzieci lubia robic niespodzianki:-)
 
Z własnego doświadczenia jeszcze nie moge powiedzieć, ale moja koleżanka do końca była przekonana ze będzie miała córeczke, bo na każdym USG lekarz to potwierdzał. A urodził się Kacperek :) Więc jak widać los płata figle i wszystko jest możliwe.
Ja słyszałam, ze to jest tak ze jak lekarz mówi ze jest dziewczynka, to zawsze może okazać sie odwrotnie, ale jak mowi ze chłopak to chłopak, bo dziewczynka zawsze może zasłonić, ale jak widać na powyzszym przykładzie u Aniołka to twierdzenie sie jednak nie sprawdza ;)
 
Ostatnia edycja:
Określenie płci w 13. tygodniu jest trudne i lekarzowi może się co najwyżej wydawać. Mi tzw. "wybitny lekarz" powiedział w 13 tygodniu, że wydaje mu się, że to chłopczyk, ale żebym się broń Boże nie nastawiała, że to na pewno jest chłopak, bo prawdopodobieństwo wynosi 50% ;-)
Więc może przy kolejnym usg Twoje nadzieje się potwierdzą lub rozwieją.
 
dziewczyny,mnie powiedzialo 3 roznych lekarzy na 3 roznych aparatach usg ze o chlopczyk,czy mozliwa dalej jest pomylka?
dodam ze pierwsze "podgladanie"bylo w 19tc
 
dzastin ja w drugiej ciazy tez zupelnie inaczej sie czulam i urodzilam dziewczynke..a pierwszy byl chlopiec...no ale jak bylam na usg 4D w 20 tyg to lekarka powiedziala ze na ponad 90% bedzie dziewczynka :)
 
bluebell jak na zwyklych aparatach nie tych 4D bylo robione to uwazam ze tez moga sie mylic..mojej mamie 3 razy mowili ze bedzie miala syna a urodzila mnie - corke :D
 
reklama
bluebell Teoretycznie płeć można rozpoznać już od 16 tyg. Jeśli 3 lekarzy powiedziało, że chłopiec to pewnie chłopiec. Ale żaden lekarz nie daje 100% pewności, więc masz jeszcze jakiś 1% szans na córkę :-)
 
Do góry