reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

To ja z egzema nie pomogę ale się podepnę z pytaniem, czy któraś w ciazy miala cieśni nadgarstków? Ja od 2 trymestru mialam, coś strasznego, mialo się ochotę odrabiać sobie ręce. Na ćwiczeniach u poloznej nie moglam lalce ubrać pampersa, mialam tak opuchnięte ręce i taki w nich bol. Czy ktoś miał i jak sobie radził?? Bo boje się powtórki.
ja się dorobiłam po 2 porodzie, bo prowadzilam, najczęściej 1 reka, wimozek retro z q4 calowymi kołami, z dostawka, mieszkaliśmy na wsi, górki i dolinki, teren z kamykami itp. Smarowałam amolem, maz mi masował dłonie, bywało, że ciężko mi było utrzymakmc kubek w dłoni i bardzo bolalo. Zbierałam się do lekarza, ale ww internecie wpisałam ćwiczenia na zespół cieśni, i pomogło natychmiast, a ćwiczenia są śmiesznie proste. Może spróbuj. Jak nie pomoże, to zostaje lekarz. 🤷‍♀️
 
reklama
a czy masz hybrydy? Ja sobie zaczslam robic przed 2 ciaza, potem w ciazy 1 raz, drugi i tak mnie zaczęły swędzieć dłonie i na szyi zrobil mi się taki placek, jak egzema czy liszaj czy coś, nie znam się, już mię ginka na badania krwi chciala wysłać, czy nis cholestaza, ale zdjęłam hybrydy i momentalnie poczułam ulgę, później,jak paznokcie odrastaly, widać było, że się porozwarstwialy, to alergia na hybrydy. W ciazy lubia się nasilać lub pojawiac. Później już nigdy nie robiłam hybrydy, używam zwykłego lakieru.
hybrydy nie ale żele. Ale nigdy nie miałam z tym problemu, dopiero teraz od początku ciąży się problem pojawił :/
 
hybrydy nie ale żele. Ale nigdy nie miałam z tym problemu, dopiero teraz od początku ciąży się problem pojawił :/
a możesz je zdjąć na parę dni i zobaczyć, czy to nie uczulenia? Ja byłam w szoku, ale i tak mnie te hybrydy wkurzały, bo wole zwykły lakier, hybrydy wyglądają troche sztucznie, jak tipsy, więc zdjęłam i od razu na drugi dzień poprawa. Moze to nie to, nie wiem. Ale wiem, że lubia te rzeczy uczulać w ciazy właśnie.
 
Cześć dziewczyny :)
Dzisiaj wizyta na 15:50 🥳 ale mi szybko zleciało, cała ciąża tak zleci? 😅

Wy tak o tych mdłościach, a ja zapytam czy któraś z Was w ciąży miała egzeme?
Coś okropnego, pojawiła mi się na prawej ręce dokładnie na dwóch palcach, strasznie to swędzi nie do wytrzymania. Kremuje kremami laroche dla atopowcow i jeszcze alantan sensitive.
Dzisiaj u lekarza zapytam ale podejrzewam, że odeśle mnie do dermatologa. Nigdy nie miałam takich problemów, dopiero w tej ciąży pierwszy raz mi się to pojawiło. :/

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! 🫶
Całą ciążę nie, ostatni miesiąc trwa wieczność 🤣🤣🤣
Wizytujemy razem- trzymam kciuki 👊👊👊
To ja z egzema nie pomogę ale się podepnę z pytaniem, czy któraś w ciazy miala cieśni nadgarstków? Ja od 2 trymestru mialam, coś strasznego, mialo się ochotę odrabiać sobie ręce. Na ćwiczeniach u poloznej nie moglam lalce ubrać pampersa, mialam tak opuchnięte ręce i taki w nich bol. Czy ktoś miał i jak sobie radził?? Bo boje się powtórki.
Ja miałam, nic nie pomagało, po prostu nauczyłam się zapobiegać. Starałam się nie robić żadnych " ciężkich" rzeczy. Odstawiłam lepienie pierogów, gniecenie ciasta drożdżowego i dźwiganie. Jak już coś czułam to "moczyłam" ręce w gorącej wodzie 😉 Potem wszystko minęło.
 
Całą ciążę nie, ostatni miesiąc trwa wieczność 🤣🤣🤣
Wizytujemy razem- trzymam kciuki 👊👊👊

Ja miałam, nic nie pomagało, po prostu nauczyłam się zapobiegać. Starałam się nie robić żadnych " ciężkich" rzeczy. Odstawiłam lepienie pierogów, gniecenie ciasta drożdżowego i dźwiganie. Jak już coś czułam to "moczyłam" ręce w gorącej wodzie 😉 Potem wszystko minęło.
Racja przypomniałaś mi, że ostatni miesiąc ciąży trwa 2 lata 🤣
 
Tralalala, Devin co u was?
w porzasiu, zyje na tostach, bo nic innego za bardzo nie wchodzi (no chyba ze slodycze, ale tego staram sie nie jesc), dzisiaj zrobie podejscie do normalnego obiadu, mam w planach lopatke wieprzowa w sosie pieczarkowym :D dzisiaj tez o 13 wizyta prowadzenie ciazy w luxmedzie, mam nadzieje, ze ten lekarz bedzie lepszy od tej co mi usg robila 😂😂
Nooo i odliczam do wakacji, w koncu ogarnelismy ze znajomymi wycieczke, lecimy za 2 tyg do Grecji! ❤️🌴
 
Cześć
Czy rotawirus na teraźniejszym etapie jest bardzo niebezpieczny? Miałyście? Co myślicie?
U nas we wsi krąży właśnie...
 
reklama
Cześć
Czy rotawirus na teraźniejszym etapie jest bardzo niebezpieczny? Miałyście? Co myślicie?
U nas we wsi krąży właśnie...
Możesz spać spokojnie, nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. Jak Cie dopadnie musisz pamiętać jedynie o tym żeby się nie odwodnic. W pierwszej ciąży miałam przyjemność zetknąć się z jelitowka i myslalam ze zamieszkam w łazience. Elektrolity, woda i kleik ryżowy to było moje pożywienie na kilka dobrych dni.
Także spokojnie :)
 
Do góry