reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Tak, ja mam ten. Ale mój maluch chyba nie lubi być podsłuchiwany. Mniej więcej już się nauczyłam, gdzie może być i jak przykładami to super jest tętno powyżej 150 i słyszę kilka uderzeń bicia serca i pyk już go nie ma mimo, że nie zmieniłam pozycji. Później chwilę go szukam i już mówię do dzidzi, żeby proszę mi się tutaj pokazać 😅 to uda mi się znaleźć jeszcze na kilka sekund bicie powyżej 130 i sytuacja się powtarza, bobas znika 🙈
dzięki! Hahaha ewidentnie nie lubi być podsłuchiwany 🤣
 
reklama
Tak, ja mam ten. Ale mój maluch chyba nie lubi być podsłuchiwany. Mniej więcej już się nauczyłam, gdzie może być i jak przykładami to super jest tętno powyżej 150 i słyszę kilka uderzeń bicia serca i pyk już go nie ma mimo, że nie zmieniłam pozycji. Później chwilę go szukam i już mówię do dzidzi, żeby proszę mi się tutaj pokazać 😅 to uda mi się znaleźć jeszcze na kilka sekund bicie powyżej 130 i sytuacja się powtarza, bobas znika 🙈
Wierci się :) Mam tak samo - wyłapuję ładne tętno i za chwilę słychać takie chlupnięcie i cisza. Muszę szukać kilka milimetrów dalej. Pewnie bym się tym martwiła, ale na prenatalnych sama widziałam, że mała podskakuje i kręci się jak szalona.

Ja mam Sonoline C.
 
Wierci się :) Mam tak samo - wyłapuję ładne tętno i za chwilę słychać takie chlupnięcie i cisza. Muszę szukać kilka milimetrów dalej. Pewnie bym się tym martwiła, ale na prenatalnych sama widziałam, że mała podskakuje i kręci się jak szalona.

Ja mam Sonoline C.
Tak zdecydowanie, jak widziałam na USG jak skacze góra-dół i odbija się tymi swoimi nóżkami to się zaczęłam bać co będzie jak będę czuła ruchy 😂
 
Zamówiłam 💪🏻 czytałam na necie, że można się pomylić i słuchać tętna aorty brzusznej jak ktoś jest niedoświadczony 🤣 ale coś tam sobie posłucham to będzie mi lepiej 😅😅
Jak będziesz słyszała odgłos przypominający galopującego konia albo pociąg, to znaczy, że znalazłaś tętno dziecka :)
 
Dziewczynki, ten detektor na który się skusiła większość z was to ten model: Jumper Fetal Doppler JPD-100E ? Dziś zamawiam, bo to czekanie do kolejnej wizyty za bardzo wykańcza 😬 chociaż próbowałam być silna i się nie skusić😂 to wasza wina🤣❤️

Tak dokładnie ten sam zamówiłam prawdopodobnie w poniedziałek będzie okaże się jakie to cudo , czy mój syn będzie ze mną współpracował 😁
 
Stwierdzam, że jestem podatna na wasze polecajki, skoro się skusiłam na ten detektor😅 ostatnio mignął mi przewijak za 600zł, więc pewnie jak któraś z Was kupi/poleci to też będę taki chciała 😆
 
Stwierdzam, że jestem podatna na wasze polecajki, skoro się skusiłam na ten detektor😅 ostatnio mignął mi przewijak za 600zł, więc pewnie jak któraś z Was kupi/poleci to też będę taki chciała 😆
Ja mówiąc szczerze to użyłam go 3 razy odkąd go kupiłam a mam go 2 tygodnie 🤣 jak czuję się niepewnie albo jak teraz plamię to sprawdzam, usłyszę na kilka sekund ładnego konika i jestem spokojna więcej nie szukam, ale fakt, też szybko ucieka spod sondy🤣 ale nie żałuje, że kupiłam, bo ja jestem z tych panikar i czarnowidzek😂 ja jak nie byłam pewna dźwięku to za poleceniem jednej z Was znalazłam w internecie odgłos serduszka i wiedziałam jakiego dźwięku szukać na detektorze a wszystko w granicach 70 to ja 😁
 
reklama
Mam też pytanie do dziewczyn, które biorą acard mam brać 1 tabletkę na noc i staąd moje pytanie o ktorej godzinie bierzecie tabletkę?
Mój ginekolog zalecił mi acard 75 i brać koło 16.
Trzy tygodnie temu na USG prenatalnym byłam u babeczki, która mówiła, że mam brać acard 150 (bo mniejsza dawka podobno nie daje efektu) i koniecznie późno wieczorem, najlepiej koło 22.
Może przy nocnym bezruchu jest największe ryzyko🤔

Dziewczyny a jak u was odczucia w brzuchu? U mnie 14+3 i od ostatniej wizyty nawet nie wiem jak to nazwać, czy mnie to podbrzusze ciągnie, czy to są jakieś skurcze, ale po prostu czuję, że się tam coś dzieje. Bólem raczej bym tego nie nazwała bo nie sprawia to jakiegoś dyskomfortu. Na detektorze wszystko okej, chociaż dzidzia nie bardzo chce z nim współpracować i nie wiem, czy powinnam się martwić, czy to po prostu nowy etap w ciąży 🙈
W poprzedniej ciąży ginekolożka uprzedzała mnie, że na tym etapie macica się przemieszcza do góry i do przodu, rozciagają się więzadła i przesuwają wnętrzności i że uczucie ciągnięcia, kłucia i czasem bólu będzie naturalne.
 
Do góry