reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Dzięki za odpowiedzi podpowiedzi.

Dzisiejsza kolka- zaczęło się o 19 a skończyło przed chwilą. Nie wiem jak się nazywam... Spać, jeść, pić...i siły!!!

Dobranoc!!!
 
reklama
Ola ja mam smoczki z firmy Mam. Te są malutkie. Mają duży wybór rozmiarów i podobno są właśnie specjalnie pod zgryz maluchów projektowane. Amelka akceptowalny tylko Avent a Lilianka ma po Avencie odruch wymiotny a Mam jej pasuje.
Współczuję Ci kolek. To jest koszmar. U nas odpukać spokój chyba espumisan w końcu zadziałał. Normalnie robi kupki i juz nie placze wieczorem. Tzn wczoraj tak było co nie oznacza ze tak zostanie. Faktycznie podawałam jej po 18 kropel na raz.
 
Te firmy Mam w stanach są wycofywane, odrywają się podobno i dziecko może się zakrztusić.
Moja córka każdego smoczka tolerowała, młody dopiero drugiego
 
A moje dziecko uwielbia smoczki Nuka :)

Z innej beczki , czy Wasze dzieci w nocy tez nie zjadają całej porcji ? Jedzą tyle ile chcą i Kima ? Bo Lila zje np 60ml i idzie spac z 120 zrobionych .... Wiec sie zastanawiam czy nie robić jej tylko tyle bo to dość duża oszczędność materiału :p
 
Hanula zjada 120 w nocy ale budzi się tylko raz.
Koleżanki córka w nocy tak mało zjadala, często tylko 30 ml to zaczęła podawać jej wodę do picia. Myślę że jak zawsze zjada tak mało to spokojnie można robić mniej ;)

A smoczki przy butelkach z iloma dziurkami juz macie? Bo my od dwóch dni zmieniliśmy na taki z dwoma i Hania chyba nie nadąża a oznaczony jest 1+
 
MOj karmiony naprzemiennie w nocy je tylko piers. Chyba,ze widze ze glodny to butla,zjada wtedy 1oo mll. Nie za kazdym razem robie 125.

Od wczoraj mamy smoczek od 1 mc z 2 dziurkami. Je jakby spokojniej.
 
My już po chrzcinach:) Mała spała cała ceremonie jak suseł aż ksiądz się śmiał. Dzisiaj był spacer długiiii bo piękna pogoda a teraz głowa mi pęka ide zaraz po tabletkę bo nie wyrobię.

Co do mleka to moja też potrafi wypić 60 ml i zasnąć raz spróbowałam zrobić mniej ale skoczyło się tym że po pół godziny dorabiałam bo wtedy akurat chciała więcej. Od tej pory robię 120 ml i je ile chce.
 
Magmich ale mialyscie piekna pogode na chrzciny :)

U nas, poki co, spokoj. Chyba znalazlam przyczyne kolek, podziele sie jesli sie potwierdzi...

Ostatnio zajadalam sie "na sucho" takimi chrupiacymi musli BA! firmy bakalland, myslicie, ze mogl bolec mojeg malego od tego brzuch? jadlam same musli, bez suszonych owocow i orzechow, ktore tez tam byly...
 
U nas wszystko w porządku. Tymek w ciągu 8 tygodni przytył 2200 g. Dalej karmię piersią, czasami ma delikatne wzdęcia ale najważniejsze typowych kolek brak. Podaję Sab 4 razy po 7 kropli. No i muszę się pochwalić ( a może jednak nie powinnam bo zapesze) wczoraj w nocy mój Tymcio spał 7, 5 godziny. :happy: Oby tak było zawsze:tak:
Jedynie co mnie przeraża to zbyt szybko upływający czas. Uwielbiam takie malutkie kochane skarby. :tak::happy:

Jutro mam wizytę kontrolną u mojej gin.:wink:
 
reklama
Cześć mamusie. Proszę o radę. Moja maleńka ma katar. Zaraziła się od starszej siostry. Pierwsze objawy były wczoraj koło południa i nasiliło sie wieczorem. Daje radę z oddychaniem i ssaniem piersi ale ewidentne słychać jak charczy. Podaję po kropelce soli fizjologicznej i delikatnie usuwam aspiratorem. Jak myślicie iść jutro do pediatry na stronę dzieci chorych (ryzyko złapania czegoś gorszego) czy dalej oczyszczać nosek i wstrzymać sie z wizytą. Ewentualnie może zamówić wizytę do domu?
 
Do góry