reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maja 10.10.2012 waga 1600g 30 tydzień ciąży

Kochana, będzie dobrze. Moje donoszone maluchy trzymały zabawkę dosc późno...jak sie włożyło do raczki to chwilke trzymali, a później wypuszczały, to samo ze smoczkiem, ale aby trzymać dłużej to jeszcze troszke czasu... Mój starszy też miał ciemieniuchę, juz sil mi do niej brakowało, po każdej kapieli oliwka i wyczesywanie, jak sie troszkę udało jej pozbyć, to wracała ze zdwojoną siłą...Aż miał skorupę...ostatecznie usunęliśmy ją dopiero koło roku, do 6 miesiecy była bardzo nasilona, potem powoli ustepowala.
A na ten bałagan...szkoda słów :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Zdrówka dla Mai!!!
I dla Ciebie kochana, zdrówka, dużo sił i uśmiechu. Wiem, ze nie trudno się nie martwić, ale Maja juz tyle przeszła, ze musi byc dobrze :-D
 
reklama
Myślisz, że ta maść ze sterydami jest konieczna od razu?

Szczerze mówiąc, nawet i służba zdrowia, któa nie jest wyspecjalizowana w temacie wcześniaków, wie praktycznie bardzo niewiele. Ja wiem, że niektóre pytania mogą zdołować, dobijać ale weź na poprawkę, że ktoś może po prostu nie wie. (Nie znaczy, że nie powinien)
Ech, poczytaj mój wątek i popatrz kiedy Wojtek zaczął trzymać zabawki, dziewczyno ;) a ile najpierw trwało zanim zaczął wyciągać do nich rączkę ;)
Trzymaj się, kobieto!
 
Witaj Anno, u nas na ciemieniuchę bardzo pomogło szare mydło, może i u Was zadziała. To że spytała czy chwyta to nie znaczy że już musi to robić :) wszystko w swoim czasie:-)
 
Bardzo bardzo Was przepraszam, że nie piszę :*
U Nas odpukać jest super naprawdę.. Po pierwsze uważam, że decyzja o zabraniu Majki ze szpitala 25 stycznia była najlepszą decyzją w moim życiu, po tym jak zabrałam Majkę ze szpitala po jakiś 2 tygodniach zmarł chłopczyk (nie wcześniak, zarażony sepsą na oddziale) a później dziewczynka (też nie wcześniak, również zarażona sepsą) Światełka dla nich
[*]
[*].
Maja radzi sobie dobrze, chodzimy po specjalistach, na rehabilitację raz w tygodniu ale naprawdę widzę postępy.
Waży już całe 5 kg, i zjada ok 130 ml 8 razy dziennie ;)

Wstawiam zdjęcia Majki. I pozdrawiamy wszystkich bardzo mocno, buziaki dla wszystkich dzieci :*
 
Hej :)
U Nas bez większych zmian, jutro idziemy na rehabilitację, później do Pani Doktor od rehabilitacji. W poniedziałek mamy gastroenterologa bo przydałoby się wprowadzić jakieś nowe składniki do diety Majki :)

Przepraszam, że nie odpisuje w Waszych wątkach, ale czasem podczytuję i obiecuję poprawę :)
20 kwietnia mamy chrzest Majki.
Dodaję zdjęcie Majki :)
 
Piękna mała ksieżniczka!!!
Jak ona szybko rośnie. Pięknie trzyma te główkę...A przecież tak naprawdę skończyłaby dopiero 3 miesiace :-D
Buziaki, dzieki za wieści.
 
reklama
Śliczna jest. :)

A mam takie pytanie, gdzie chodzisz do specjalistów. Z tego co przeczytałam to mieszkasz w Tychach? :) Ja jestem z Pszczyny...

Odnośnie kosmetyków to polecam Pat&Rub (Kingi Russin), są świetne ponoć dla alergików i bardzo wydajne, a odnośnie ciemieniuchy to ja przed kąpielą nacierałam oliwka na jakieś 10-15 min, potem wyczesywałam, potem kąpiel i też wyczesywałam, po kąpieli znów oliwka. Po tygodniu wszystko zeszło.!! :)

Pozdrawiam.
 
Do góry