reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

reklama
4madlen najwazniejsze ze dziecko zdrowo sie rozwija. Nie martw sie na zapas i mysl pozytywnie. Kciku bede trzymac napewno.
Nathani wspolczuje ci bardzo, wiedze ze nie bedziesz miala za milych wspomnien z 1 trymestru.
Neska ja tez nie rozumiem czemu na czczo. Ja mialam robione dzisiaj usg prenatalne przez brzuch i na czczo nie bylam a nawet swiezo po sniadaniu. Po badaniu pobrali mi krew i mocz i tez nie czczo. Najlepiej zadzwonic i sie upewnic.
Joanna skakalas hehe czego to ci lekarze nie wymysla :)
 
Hej Dziewczyny,

U mnie już po badaniu. Jak już leżałam na kozetce to myślałam, że mi ze strachu serce wyskoczy. Nie mam żadnych objawów ciążowych, więc bardzo się bałam, ze coś z Małym nie tak. Ale jest wszystko dobrze. Ma już 6,6 cm. Kość nosowa i przezierność karkowa w normie. Serce działa i jest prawidłowo zbudowane. Oczywiście dziecko fikało i trochę ciężko go było złapać w odpowiednich ujęciach. Ale za to widać było, że rączki i nóżki działają jak trzeba. Gin wyliczył mi także niskie ryzyko zesp. Downa mimo mojego "podeszłego" wieku. No i nie wiem co się stało ale po badaniu brzuch mi wyskoczył jak piłka. Chyba stres odpuścił. Mąż się ze mnie śmieje, bo śmiesznie sterczy. Dziękuję Wam wszystkim za trzymanie &&&&&.
Bulkaasia- to miło, że szefowej się poprawiło. Zawsze to inaczej będzie się pracowało i wracało później do pracy. Odpada już jakoś dodatkowy stres. Moja szefowa też mnie to raz "nienawidziła" to znowu "kochała", ale jak powiedziałam jej, że jestem w ciąży to nawet się ucieszyła i kazała mi iść od razu na zwolnienie.
Nathani- współczuje, jedyne co się bałam w ciąży to wymioty właśnie, na szczęście ani razu.
LilithGoth- witaj
Wiolka23- musiałyśmy się gdzieś na forum rozminąć :-)
4madlen- nie martw się na zapas. Wszystko się wyprostuje, a jak nie to poleżysz sobie w szpitalu. Nie masz na to wpływu. Najważniejsze żeby dziecko było zdrowe. Kobieta dużo potrafi poświęcić dla bycia matką.

No i gin pozwolił mi chodzić na zajęcia dla kobiet w ciąży. Od poniedziałku idę, bo boję się, że mi kręgosłup siądzie. Dotychczas chodziłam na siłownie i spinning, ale ostatnie 3 miesiące to nędza. Nic. Więc chociaż tyle mogę i basen.
 
znalazłam właśnie w książce co to może oznaczac... Generalnie chodzi o to, że łożysko umiejscawia sie w dolnej części macicy i nazywa sie to łożyskiem przodującym... Dopóki jeszcze nie jest łożyskiem czyli do 16 tygodnia nie ma się co martwić. Są różne rodzaje przodującego łożyska, z ktorych najniebezpieczniejsze jest centralnie przodujące bo zachodzi na kanał szyjki macicy i w związku z tym trzeba leżeć, pojawiają sie krwawienia i bardzo często dziewczyny leza do konca w szpitalu... Dodatkowo porod naturalny jest niemozliwy... Jednakw moim przypadku na razie nie ma sie co martwic bo do szyjki jeszcze nie dochodzi i moze nie dojsc bo bardzo czesto jest tak, ze przesuwa sie w gore wraz ze wzrostem macicy wiec chyba nie bede panikowac:) bede wiedziec wiecej na nastepnej wizycie bo już sie wykształci do końca i bedzie mozna porównac czy sie przeunelo troszke chociaz czy nie... Jesli nie, to wtedy pójde na konsultacje do innego gina. O tak postanowilam :) wiec na razie nie panikuję ale Wasze kciuki na pewno sie przydadzą :)))

4madlen i tak trzymaj, nie martw się na zapas, bo i tak nic na to nie poradzisz. Ja miałam podobnie w pierwszej ciąży, ostatecznie łożysko umiejscowiło się gdzieś w okolicach mojego pępka i nie było żadnego problemu. Jeden jedyny taki, że prawie nic nie było widać na usg 3d, bo zasłaniało buźkę Zuzi :-(
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki mam pytanie - czy na naszych grudniówkach jest już wybrany moderator?

cinamona
aaaaaaa jakie cudo masz!!!!! :-D:-D r e w e l k a

LilithGoth witaj. :happy2:

bulkaasia no widzisz :-) kobitka ochłonęła i faktycznie musi Cię cenić skoro zareagowała aż tak emocjonalnie.

pobiłam rekord 3 razy już wymiotowałam
oj bido ty, miejmy nadzieję że niedługo odpuści

4madlen spokojnie kochana na tym etapie łożysko jeszcze się przemieszcza więc nie ma się czym martwić. Ja w pierwszej ciąży miałam własnie przodujące chyba w 4 albo 5miesiącu, a później się przesunęło i było ok. - właśnie doczytałam, że już znalazłaś informację na ten temat. :happy2: będzie dobrze :happy2:

neska zaskoczyłaś mnie tym, że trzeba być na czczo. Ja już tyle tych usg miałam w poprzednich ciążach i teraz i nigdy o tym nie słyszałam. Nie wiem, może to kwestia co kraj t obyczaj.
Kabeska super info. :-)
 
reklama
Do góry