reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy prowadzące działalność gospodarczą

anirak84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Październik 2014
Postów
1 254
Hej Dziewczyny,
Czy są wśród Was takie, które prowadzą działalność gospodarczą?

Na początek tylko to pytanie, później się bardziej rozpiszę:)
 
reklama
prowadziła, aktualnie nie prowadze, tzn bylam na zwolnieniu, pozniej macierzynski i po macierzynskim od razu zwolnienie i pozniej macierzynski, bo ja taka jednoosobowa dzialalnosc prowadzilam i w sumie nie wiem czy bede ja dalej prowadzic, czy pojde gdzies pracowac w swoim zawodzie, a co tam?
 
A chciałam poruszyć temat zasiłku macierzyńskiego z mamami, które prowadzą działalność:)
 
A chciałam spytać, czy któraś z Was ma zamiar korzystać z dostępnej nadal możliwości uzyskania "wysokiego" zasiłku macierzyńskiego? Czy może jest wśród Was taka, która już kiedyś z tego korzystała - a jeśli tak - czy odbyła się u niej kontrola z ZUSu, bądź idąc dalej, czy otrzymałyście decyzję odmowną w sprawie otrzymania zasiłku macierzyńskiego?
 
aniraka84 ja prowadzę działalaność, zus odmówił mi zasiłku chorobowego i macierzyńskiego mimo, że działalnośc otworzyłam prawie 5 miesięcy przed tym jak zaszła w ciążę, a dlaczego pytasz?
 
kate.. sorry, że zawracam głowę, ale ja już sama nie wiem, czy wyslałam do Ciebie tą prywatną wiadomość, bo nie zapisuje mi się w wyslanych:) dostałaś coś?
 
reklama
O super, dzięki za info. Ja mam działalność już dłużej, ale przy obecnej nagonce złapałam lekkiego nerwa.
W piątek ustawa zostanie uchwalona w Sejmie i zostanie przekazana do Senatu. W naszej sytuacji październikowych mamuś możemy być więc spokojne, bo wejdzie w życie najwcześniej 1 października (przy założeniu, że zostanie ogłoszona przez Prezydenta w czerwcu), także wtedy kiedy już będziemy na urlopie macierzyńskim.
W związku z tymi zmianami pamiętaj, aby przejść na macierzyński wcześniej (maksymalnie można 6 tygodni przed porodem),bo inaczej, że tak powiem...dupa blada:)

Dolga, jeszcze jedno pytanie - ile wyższych składek opłaciłaś?
 
Do góry