reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie

może to głupie ale od kiedy zaczęłam uzywać evry nasiliły się bardzo moje dolegliwości żołądkowe, myślałam że plastry się sprawdzą ale chyba jednak nie do końca i będę musiała z nich zrezygnować...
któraś może stosowała te plasterki?
Już nie wspomnę że biust mam 2razy większy co mnie wpienia na maxa:crazy:
Ja uzywalam plastrow evra jakies 5 lat temu.Dla mnie masakra.Niesamowity bol w miejscu przyklejenia (jak przy zastrzyku domiesniowym),ktory trwal tak dlugo,jak przyklejony byl plaster,poza tym bylam opuchnieta jak balon.Plastry stosowalam okolo 2 miesiecy,bo okazalo sie,ze jestem uczulona na klej z plastrow
(stad ten bol) i bylam caly czas opuchnieta i przybralam na wadze.Przeczytaj ulotke ze skutkami ubocznymi,w moim przypadku sie zdarzylo,wiec wszystko jest mozliwe.
 
reklama
agnieszka, ale julita ma juz jakis czas ten plaster... chyba....:-D julita narzeka na sensacje zoladkowe... chyba...:-D
dopisuję chyba, bo julita napisala tylko ze zle sie czuje... może julita dopiszesz wlasnie czemu sie zle czujesz??
 
agnieszka, ale julita ma juz jakis czas ten plaster... chyba....:-D julita narzeka na sensacje zoladkowe... chyba...:-D
dopisuję chyba, bo julita napisala tylko ze zle sie czuje... może julita dopiszesz wlasnie czemu sie zle czujesz??

No tak,jak sie jest na forum z doskoku,to sie wszystkiego nie doczyta...;-)Ja opisalam swoja krotka przygode z plastrami.Ale jestem taki ciezki przypadek,ktory nie moze stosowac zadnej antykoncepcji hormonalnej ;-) O dziwo,wczesniej stosowalam kilka lat i nic mi nie bylo.Ale zaczely sie krwawienia,ktore trwaly tygodniami (raz mialam przez to zabieg ginekologiczny w znieczuleniu ogolnym),dzialo sie tak po kazdych tabletkach (przetestowalam wszystko co bylo dostepne na rynku),wiec nie moge stosowac tego typu antykoncepcji.Po porodzie krotko bralam azalie,ale bylo to samo ;-)
 
julita a może to wina stresu, a nie leków? Ty się strasznie nakręcasz (tak mi się wydaje:sorry:) i denerwujesz. Refluks pewnie swoją drogą, ale stres też może być przyczyną tego typu schorzeń.
estragon nie wydaje mnie się żeby stres aż tak na moje bóle żołądkowe, tym bardziej że nie da się żyć bezstresowo, dodam że jeszcze miesiąc temu nie było tak źle.....
1 julita, przy duzych refluksach zamyka sie swiatlo operacyjnie, wtedy rekflux staje sie minimalny, tresc zoladkowa juz sie nie cofa z zoladka... ale skoro tobie nikt nie mowil o zamknieciu swiatła przewodu pokarmowego to nie masz wielkiego refluksu...
u mnie tylko w gre operacja wchodzi..

2 tak sobie pomyslalam, ze u Ciebie tez przyczyną może byc ta dlugotrwała dieta.. to ze nie jesz tak wielu rzeczy ma ogromny wplyw jak funkcjonuje Twoj zoladek i tutaj nic do tego nie beda mialy leki.. jesli twoj zoladek nei bedzie dostawał wszystkich opotrzebnych skladnikow aby zaczac normalnie funkcjonowac, to niestety leki cudów nie zdziałają..
tu prawde pisze tez estragon, ze stres to niestety ogromny bodziec do działania kwasów żoładkowych a tym samym podwyśzenia ich poziomu i cofania tresci zoladkowej do przelyku..
3 ja wiem tez ze duze postepy robi tez przyjmowanie leku o nazwie Controloc 40 mg przez okres minimum pol roku... przez pierwszy miesiąc nie widzi sie poprawy, ale dopiero po jakis 2 miesiacach jest wyrazna poprawa... ja brałam te pol roku i naprawde pomogl.. druga sprawa, ze przy controlocu nie wolno pod zadnym pozorem pic mleka
no niestety jak do tej pory żaden lekarz nie mówił mi nic o operacji, tzn gdybym miała woreczek żółciowy to podobno jakiś zabieg można byłoby przeprowadzić by "domknąć " przejście gdzie cofa się treść żołądkowa, tak mi to wytłumaczono jakieś 4 lata temu.

2. dieta, możliwe ale czy aż tak by się pogorszyło w niespełna 3tygodnie???? jakaś przyczyna musi być.
3. brałam CONTROLOG 40 i mnie nie pasuje miałam po niej straszną biegunkę, wręcz z wc nie wychodziłam...
teraz biorę GASEG 20 i Zirid i przynajmniej niwelują zgagę........

Ja uzywalam plastrow evra jakies 5 lat temu.Dla mnie masakra.Niesamowity bol w miejscu przyklejenia (jak przy zastrzyku domiesniowym),ktory trwal tak dlugo,jak przyklejony byl plaster,poza tym bylam opuchnieta jak balon.Plastry stosowalam okolo 2 miesiecy,bo okazalo sie,ze jestem uczulona na klej z plastrow
(stad ten bol) i bylam caly czas opuchnieta i przybralam na wadze.Przeczytaj ulotke ze skutkami ubocznymi,w moim przypadku sie zdarzylo,wiec wszystko jest mozliwe.
mnie strasznie wzrósł apetyt, ale to taki "wilczy" apetyt mogłabym jeść non stop:(
bóle piersi i okropny ich duży rozmiar
bóle głowy, czułam że mnie tak non stop ćmi...
do tego mdliło mnie tak jak bym była w ciąży.
agnieszka, ale julita ma juz jakis czas ten plaster... chyba....:-D julita narzeka na sensacje zoladkowe... chyba...:-D
dopisuję chyba, bo julita napisala tylko ze zle sie czuje... może julita dopiszesz wlasnie czemu sie zle czujesz??
wiolan, opisałam wyżej...czyli nudności też mogą być przy stosowaniu tych plastów
 
Julita mój mąż ma zdiagnozowane coś takiego jak sporadyczny (???) refluks i ma zespół jelita nadwrażliwego. Taka scheda po babci, cała jego rodzina ma problemy żołądkowe. W każdym razie co jakiś czas ma podobne jazdy, ale zwykle objawy potęgują się w okresach wzmożonego stresu. Lekarz tłumaczył nam, że ma to ścisły związek ze sferą psychiczną.
 
dziewczyny potrzebuje jakies krople do oczu, ostatnio dosc dużo mi łzawią i sa zaczerwienione
sprawdz u okulisty czy nei masz zapalenia spojówek...
a jesli to tylko powierzchwony problem wynikający ze zbyt suchego powietrza, to polecam ci krople, które stosują osoby noszące szkla kontaktowe.. są ogólnie dostępne u optyków i w aptekach... albo zwykla sól fizjologiczna.. rumianek.. swietlik..
 
krewetka jeśli masz tzw. "suche oko" i potrzebujesz "sztucznych łez" to ja kiedyś stosowałam te i chyba najlepiej wg mnie nawilżały oko
http://www.doz.pl/leki/p6522-Optive

krewetka a może tobie snu brakuje;P a nie kropli???

wiolan, miałam cię zapytać o ten controloc, czemu mleka nie można pić przy jego przyjmowaniu???
i czy tylko mleka czy wszystkich przetworach mlecznych?
 
Ostatnia edycja:
julita, jesli po controlocu 40 mialas sensacje to jest wskazanie do obnizenia dawki na controloc 20 mg.. i nie bardzo dla mnei jest sens zaczynac leczenie na 2 dni.. nawet jesli na poczatku masz sensacje zoladkowe, to one moga szybko ustapic.. a tak po 3 dniach jak przestalas brac, to ani nie moglas zaobserwowac efektów działania na reflux...
wyczytalam kiedyś wlasnie o mleku jako produktów, ktorych nalezy unikac iles tam przed przyjeciem leku i po przyjeciu leku... cos mi swita ze to byly tez jogury, kefiry, przetwory mleczne... trzeba stosować tą przerwę aby controloc nie wchodzil w reakcje wlasnie z prodktami mlecznymi...
a moze one byly u ciebie przyczyną tych problemów zoladkowo-jelitowych
 
reklama
julita, jesli po controlocu 40 mialas sensacje to jest wskazanie do obnizenia dawki na controloc 20 mg.. i nie bardzo dla mnei jest sens zaczynac leczenie na 2 dni.. nawet jesli na poczatku masz sensacje zoladkowe, to one moga szybko ustapic.. a tak po 3 dniach jak przestalas brac, to ani nie moglas zaobserwowac efektów działania na reflux...
wyczytalam kiedyś wlasnie o mleku jako produktów, ktorych nalezy unikac iles tam przed przyjeciem leku i po przyjeciu leku... cos mi swita ze to byly tez jogury, kefiry, przetwory mleczne... trzeba stosować tą przerwę aby controloc nie wchodzil w reakcje wlasnie z prodktami mlecznymi...
a moze one byly u ciebie przyczyną tych problemów zoladkowo-jelitowych
wiolan wiem że lek powinno się dłużej stosować żeby zaobserwować jak działa ale niestety nie dałam rady go dłuzej brać, wkońcu musiałam iść do pracy a nie siedzieć na kiblu:zawstydzona/y:, no i teraz dało mi to do myślenia te przetwory mleczne bo sery i jogurty jadłam na bank. No i może ta dawka za duża i fatycznie 20była by lepsza. Teraz dostalam helides też 40 i było podobnie, więc sama nie wiem może te 40 są za silne.
 
Do góry