reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nawracające ZUM a ciąża

Oprócz wszystkiego co było już wspomniane dodam tylko, że po każdym stosunku powinno się iść do toalety i oddać mocz. Dodatkowo dobrze się umyć przed stosunkiem ... ale tak wiem nie zawsze się da i jednak wtedy nigdy nie będzie to spontaniczne. Poza tym niektórzy lekarze zalecają chociaż może metoda kontrowersyjna, żeby po stosunku profilaktycznie przyjąć jedną tabletkę uro_furaginy (jeśli nawet nie po każdym to chociaż w okresie owulacyjnym kiedy intensywność zbliżeń zazwyczaj wzrasta). Ja sama kiedyś miałam ogromne problemy z nawracającym zapaleniami pęcherza (nawet co miesiąc), co dziwne u mnie po poronieniu się one samoczynnie skończyły i od kilku lat nie mam tego problemu, a w międzyczasie urodziłam dwójkę dzieci.
 
reklama
Tak, posiew nasienia oraz wymaz spod napletka. Oba wymazy były w porządku- brak bakterii. Cały czas nie wiemy czym to jest spowodowane, że u mnie to nawraca. Stosujemy już naprawdę wszelkie środki ostrożności.
Bardziej mi chodziło o badanie nasienia mające na celu określenie jakość plemników ;-)
 
Oprócz wszystkiego co było już wspomniane dodam tylko, że po każdym stosunku powinno się iść do toalety i oddać mocz. Dodatkowo dobrze się umyć przed stosunkiem ... ale tak wiem nie zawsze się da i jednak wtedy nigdy nie będzie to spontaniczne. Poza tym niektórzy lekarze zalecają chociaż może metoda kontrowersyjna, żeby po stosunku profilaktycznie przyjąć jedną tabletkę uro_furaginy (jeśli nawet nie po każdym to chociaż w okresie owulacyjnym kiedy intensywność zbliżeń zazwyczaj wzrasta). Ja sama kiedyś miałam ogromne problemy z nawracającym zapaleniami pęcherza (nawet co miesiąc), co dziwne u mnie po poronieniu się one samoczynnie skończyły i od kilku lat nie mam tego problemu, a w międzyczasie urodziłam dwójkę dzieci.
Nie rozpisywałam się na samym początku ale stosujemy te zasady. Zarówno przed jak i po stosunku co jest bardzo upierdliwe. Niestety wszelkie środki ostrożności nie rozwiązały naszego problemu przez co jesteśmy w kropce.
 
Bakterie w moczu nie powinny być powodem poronień owszem trzeba je leczyć ale na Twoim miejscu udała bym się do hematologa i genetyka zrób badania pod kątem m.in trombofili oraz zaburzeń genetyki u Ciebie i męża. Badania genetyczne po drugim poronieniu są bezpłatne. Ja również jak Ty mam od zawsze problemy z bakteriami i leczę je antybiotykami. Bakterie miałam na początku ciąży i teraz jestem w 37 tygodniu i właśnie pozbyłam się bakterii coli. Przed tą ciążą miałam 3 poronienia okazało się z badań genetycznych, że mam mutacje białka PAI -1 i przyjmuje heparynę, która uratowała moją ciąże. Życzę Wam powodzenia 🙂, trzymam kciuki
Czy mogłabym Cię prosić o info na temat darmowych badań genetycznych np w wiadomości prywatnej? Jestem po drugim poronieniu, ale nikt nie mówił o darmowych badaniach genetycznych.
 
Na badania genetyczne otrzymuje się skierowanie od lekarza ginekologa lub lekarza rodzinnego. Zabierz ze sobą papiery, świadczące o tym, że dwukrotnie poroniłaś. Ja wraz z partnerem wykonywałam je w klinice Invicta. Jeśli nie ma u Cb tej kliniki, zapytaj lekarza ginekologa, która klinika w Twoim mieście je wykonuje.W klinice pobrali od nas krew i później mieliśmy omówione wyniki z lekarzem genetykiem. Następnie udałam się do ginekologa, który na podstawie tych wyników, gdy zaszłam w ciążę przepisał mi heparynę i Acard. Poród mam za 2 tygodnie, cala ciąża książkowa.
 
Do góry