reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski wskaźnik krzepnięcia krwi

Kitsune

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2020
Postów
3 843
Hej. Jestem właśnie w trakcie trzeciego poronienia i myślę o rozpoczęciu diagnostyki. W tej ciąży brałam Acard 75mg i neoparin 4000 j.m. raz dziennie. Dzisiaj w szpitalu zrobili mi badanie krzepliwości krwi i jego wynik bardzo mnie zdziwił. Jest poniżej normy mimo leków, położna miała też problem mi pobrać krew do badań bo była zbyt gęsta. Czy w takim razie w pierwszej kolejności powinnam zrobić badanie na trombofilie? Dwie pierwsze ciąże książkowe, donoszone, potem CP i od tego momentu żadna ciąża nie może się utrzymać.
 

Załączniki

  • IMG_20231226_182032.jpg
    IMG_20231226_182032.jpg
    33,3 KB · Wyświetleń: 633
reklama
Kochana ja robiłam całą diagnostykę na zespół antyfosfolipidowy. Mogę polecić do konsultacji dr Izabelę Kopeć. Pokieruje odpowiednio jeśli wyniki nie będą jej odpowiadać.
 


Polecam, robiłam również te badania. Tak samo trombofilia z tej strony. I w sumie to w niej leżał kłopot. Ja niestety długo miałam problem znaleźć lekarza, który pokieruję mnie przez to i szukałam rozwiązań na własną rękę. Nie żałuję. Ale jak ktoś ma super lekarza to dobrze oprzeć się na nim. Powodzenia @Kitsune
 
Ja robiłam badania na trombofilie, wyszły mi dwie mutacje. Biorę heparynę 0,6 od początku ciąży. Po ostatnich wynikach hematolog zwiększył mi dawkę do 0,8. Wyniki mam podobne do Twoich. Im człowiek starszy, tym te mutacje mogą mieć większy wpływ na ciążę, czyli młodszy organizm lepiej sobie z nimi radzi.

Biorę też acard 75 do 12 tyg, po 12 tyg dawka 150.
IMG_0594.jpeg
 
U mnie natomiast były duże wyniki i miałam dodatkowo heparynę 2 razy dziennie dawkę 0,8 . Najlepiej zbadać i zobaczyć jak to wygląda .
 

Załączniki

  • IMG_4020.jpeg
    IMG_4020.jpeg
    258,7 KB · Wyświetleń: 56
Dziewczyny, a ogarniacie może czy te testy wykryją też trombofilię nabytą? Bo wszędzie czytam, że to testy na trombofilię wrodzoną i ni choinki nie ogarniam czy to są te same czy trzeba robić jakieś inne... Wrodzonej raczej nie mam, urodziłam dwójkę zdrowych dzieci i nigdy nie miałam problemów z krwią
 
reklama
Dziewczyny, a ogarniacie może czy te testy wykryją też trombofilię nabytą? Bo wszędzie czytam, że to testy na trombofilię wrodzoną i ni choinki nie ogarniam czy to są te same czy trzeba robić jakieś inne... Wrodzonej raczej nie mam, urodziłam dwójkę zdrowych dzieci i nigdy nie miałam problemów z krwią

Badania na trombofilie są badaniami genetycznymi. Geny nam się nie zmieniają. Sugerują nam, do jakich chorób mamy skłonności. W przypadku ciąży to częściej te predyspozycje mają znaczenie w starszym wieku i wcześniejsze ciaze mogly być bezproblemowe, bo organizm w młodszym wieku lepiej sobie radził. Czyli mimo udanych ciąż, warto zrobić te badania.

Nie słyszałam o trombofilii nabytej, tu już musiałabyś porozmawiać z lekarzem.
 
Do góry