reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski wskaźnik krzepnięcia krwi

@Kitsune ten pakiet w diagnostyce jest OK. W Alabie też mają. Jeśli jest podejrzenie, że ciąża aktywuje zespół, to robi się go w ciąży lub jak najszybciej po poronieniu, bo potem wyniki mogą wrocic do normy jak u zdrowego człowieka a potem znowu uderzyć w kolejnej ciąży. Zespół może też zostać z nami na zawsze i być problemem w normalnym życiu nawet bez planów na kolejną ciążę.


Na zaburzenia krzepliwości, w tym zespół antyfosfolipidowy.

Mi na hematologii robili wszystko z białkami C i S, ale potem już kontrolnie tylko wolne/całkowite. Przy czym jakbym miała za to płacić, to zrobiłabym po konsultacji z hematologiem co on by chciał zobaczyć.
Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Jesteście tutaj laski niesamowitą skarbnicą wiedzy :D
 
reklama
Mam pakiet w LuxMedzie, ale on chyba nie obejmuje takich badań. Muszę sprawdzić. Nic nie napisali, mam jedynie koło wyniku badania tam gdzie jest czas potrombinowy w nawiasie napisane "możliwe mikroskrzepy" czy jakoś tak. Ale nikt nic nie mówił na temat moich wyników w ogóle
zdecydowanie polecam wykupić trochę wyższy pakiet luxmedu bo i tak wyjdziesz na plus i uwierz mi, że hematolog wtedy wszystko Ci wypisze. Ja po poronieniu i wywiadzie rodzinnym - tata zmarl na zator płucny, babcia kilka poronień, żylaki itp. zrobiłam całą diagnostykę na nfz i luxmed. Jeśli masz podstawy do skierowania- zawsze możesz trochę ubarwić wywiad rodzinny i swoich dolegliwości - to skierowanie na badania genetyczne w kierunku trombofilii i kariotypu dostaniesz na nfz i trochę dłużej to trwa ale oszczędzisz kilka tysięcy i da sie to przyspieszyc. ( jak cos pisz na priv) Natomiast przy ciut lepszym pakiecie w luxmedzie przeprowadzisz CAŁĄ diagnostykę od hematologa (miałam te badania za darmo jak milion innych, a place 100zl co miesiąc)
 
@Kitsune wrzucam te badania, które przepisała mi moja hematolog.
Ja robiłam na własną rękę, na NFZ nie miałam w ogóle o co prosić…
Poszedł na to tysiak, ale no jak trzeba to trzeba.
Polecam zrobić w placówkach Synevo. Wyniki przychodzą szybko i na SMS. Zdecydowanie lepiej niż w Alabie.
W Wawie na ulicy Dzikiej w Synevo pobiorą krew na wszystkie te badania (nie w każdej to robią).

Buziaki 😘
 

Załączniki

  • IMG_6161.jpeg
    IMG_6161.jpeg
    249,2 KB · Wyświetleń: 72
Wykupiłam pakiet na zespół antyfosfolipidowy, bo pisałyście że to trzeba zrobić jak najszybciej. No i właśnie - chciałam go zrobić jutro, to będzie 6 dni po poronieniu. Czy to nie za szybko? jest jakaś dolna granica czasowa na wykonanie tych badań?
 
Wykupiłam pakiet na zespół antyfosfolipidowy, bo pisałyście że to trzeba zrobić jak najszybciej. No i właśnie - chciałam go zrobić jutro, to będzie 6 dni po poronieniu. Czy to nie za szybko? jest jakaś dolna granica czasowa na wykonanie tych badań?
Kurcze nie mam pojęcia 😔 u mnie minęło sporo czasu (niecałe 3 miesiące), więc kompletnie nie wiem 😔 a może uda Ci się dorwać teleporade i zapytać?
 
Wykupiłam pakiet na zespół antyfosfolipidowy, bo pisałyście że to trzeba zrobić jak najszybciej. No i właśnie - chciałam go zrobić jutro, to będzie 6 dni po poronieniu. Czy to nie za szybko? jest jakaś dolna granica czasowa na wykonanie tych badań?


Ja robiłam też jakoś w tych dniach. Nikt mi nie mówił nic kiedy, a sama nie doczekałam. Chciałam jak najszybciej zbadac wszystko.
 
Wykupiłam pakiet na zespół antyfosfolipidowy, bo pisałyście że to trzeba zrobić jak najszybciej. No i właśnie - chciałam go zrobić jutro, to będzie 6 dni po poronieniu. Czy to nie za szybko? jest jakaś dolna granica czasowa na wykonanie tych badań?

Ja z niektórymi badaniami od immunologa musiałam czekać, już nie pamiętam z jakimi. Możesz zapytać w miejscu, w którym wykupiłaś pakiet, może też na stronie coś jest?
 
Wykupiłam pakiet na zespół antyfosfolipidowy, bo pisałyście że to trzeba zrobić jak najszybciej. No i właśnie - chciałam go zrobić jutro, to będzie 6 dni po poronieniu. Czy to nie za szybko? jest jakaś dolna granica czasowa na wykonanie tych badań?
Nie za szybko, mnie te badania robiono w ciąży.
 
Dziewczyny, mam już pierwsze wyniki. Pomożecie zinterpretować? I do kogo mam się teraz udać - hematolog, immunolog?

1704298020185.png
 
reklama
Do góry