reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodkowe perypetie

Ja mam wrażenie, że biogaia naprawdę pomaga - mniej ulewania, mniej prężenia się. Dzielę ją na 2 razy - rano i wieczorem i dzięki temu jest super. Ja na razie 56 zakładam, ale niektóre już ciasne, chyba zaraz na 62 przejdziemy.

U mnie nie ma szans na kąpiel o tej samej porze. Ja nie jestem regularna, to z nią też trudno. Mam ramy czasowe, między 19 a nawet 22, jeżeli akurat zaśnie po 18 i śpi długo, to nie budzę jej na kąpiel, tylko czekam aż sama się obudzi, karmię trochę, kąpię i karmię długo na nocny sen. Ja kąpię codziennie, ale to po to, żeby był rytuał no i ona wyraźnie to lubi, a jak leci woda z prysznica, to jakby chciała ją łapać buzią - odwraca się w jej stronę. Ja też lubię wodę, więc chcę, żeby i ona lubiła. W książce Zawistowskiego, którą dostałam, jest też opis kąpieli z dzieckiem w wannie, myślę, że jeszcze trochę i spróbujemy tego, a potem za jakiś czas wspólny basen.
 
Ostatnia edycja:
reklama
myjemy się na razie pojedyńczo :) - generalnie większość rzeczy na razie pojedyńczo ...u nas generalnie różnie, powoli odnajduje się w nowej rzeczywistości - teraz już rozumiem, że już na zawsze to moja rzeczywistość - wiele rzeczy zaplanowaliśmy inaczej jest inaczej czy gorzej - nie, ale jest trudno...
 
Lunera ka podaje biogaie z rana i espumisan ale jie co kazde karmienie bo nie zwsze pamietam. W nocy nic nie daje.. lasnie Ala zrobila chyba porządną kupke... musze ja obudzic i przewinac ;/
Tragicxna dzis noc.. emil sie obudzik i niespal ze dwie godziy wlbo dluzej.. zw jakies 2, 5 godz. Pobudka. Eh ;/
 
No ja wczoraj przesadziłam z tym wieczornym siedzeniem. Chciałam przed snem na śpiocha nakarmić, to zaczął ulewac jak zmienialam pieluchę, oczywiście sie obudził... A potem od 2.30 karmienie co godzinę. O 6 pobudka, wiec dzisiaj słabo. Wieczorem chyba sie z nim położę po kąpieli, bo wtedy śpi 4h, wiec odpoczne jakoś może
 
A ja mam wrażenie ze u nas biogaia nie pomaga.. Ona powinna działać od razu czy po jakims czasie? Podaje co prawda od 2 dni, ale młody dalej steka i jęczy i walczy zeby wypchnąc kupe.. poprobuje jeszcze pare dni i jak nie to przerzucamy sie na espumisan :)
 
Lucere - biogaia to probiotyk - zaczyna działać po kilku dniach. Espumisan to co innego - on ma za zadanie odgazować dziecko. mozesz je podawać równocześnie.
 
Super Sann.

Lucere, ja dałam oba póki co a za tydzień sprawdzę odstawiając espumisan. Na razie widzę lekka poprawę, na działanie espumisanu i spanie na brzuszku. A krzyki zaczęły sie równo jak skończył 3 tyg
 
Dzięki dziewczyny. To już wiem co robić :-) tez kładę młodego na brzuszek ile się da, ale gazy ciągle go męczą szczególnie nad ranem od ok 5 :-)
U nas się zaczęło jak tylko skończył 2 tyg.
 
reklama
Lucere - u nas też, pediatra powiedziała, ze to standard i że jakbyśmy my cały czas jadły i leżały to też by nas bolał brzuch. Minie... jak wszystko.. nawet jak te pieprzone kolki.
 
Do góry