reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe

My też na wielo:-) nie ze wzgledu na aspect finansowy ale raczej ekologiczny i przedewszytskim zdrowotny uzywamy kieszonek, all in one,tetry,welniaków i chusteczki tez wielo:-)
 
reklama
Kittykiry Z trzy/cztery otulacze i 20 pieluszek tetrowych spokojnie Ci starszy :) Teraz jest wiele różnych typów pieluszek wielorazowych,ale tetra + otulacz na pewno wychodzi najtaniej. Gorzej tylko,kiedy dziecko będzie starsze. Nie wiem ile tetry trzeba by było pakować mu między nogi. I jak wiązać tetrę na uciekającym roczniaku :p
 
witam,
Mam do Was pytanie: bardzo się napaliłam na pieluchowanie wielorazowe (pierwsze dziecko - tylko na pampersach). No ale okazało się, że to jednak nie takie proste... Maluch ma teraz 10 dni i próbujemy. Mamy kilka otulaczy (milovia s, bambino mio, baby etta) i stos ręczniczków z ikei, wkładów "sucha pielucha" no i stos tetry. I niestety, jeśli załadujemy do otulacza ręczniczek z ikei plus wkład to jest to to strasznie szybko mokre - i wydaje mi się, że to nie jest zbyt przyjemne dla małej pupy... Tak po godzinie nie ma opcji - wszystko płynie. A Mały potrafi spać tera i 2 i 3 godziny i nie mam pojęcia jak to wszystko zrobić, by nie było my mokro przy pupie i by go nie budzić na siłę, by przewijać - co godzinę np.
Jak często zmieniacie wkłady nowrodkom? U nas nawet ten chłonny Milovi stracza na max godzinę i czasami jeszcze wycieka. Budzicie dzieci do przewijania? Plis, pomocy!:-(
 
Ja dlatego nie polecam tetr, ręczników, wkładek sucha pupa tylko po prostu pieluszki typu kieszonka. Raz że nie musisz tych warstw tyle nakładać i na to otulacz, tylko ubierasz jedną pieluszkę, a dwa starczy Ci to na cały okres pieluchowania, bo wątpię,że tetra i ręczniki ikeowe wytrzymają sikanie roczniaka :p U nas by nie przeszło.
Polecam kupić wkłady z mikrofibry lub takie bawełniane trzy lub czterowarstwowe. Chłoną o wiele lepiej niż tetra :)
 
Witam dziewczyny,widze ze temat troszke ucichł:sorry2:

Byłam tu 2 lata temu przy próbie zapieluchowania blizniaków ale niestety sie nie udało bo w pl warónkach ciezko 2 dzieci zaopatrzyc w wielorazówki:no:
Tym razem sie udało i Jagoda korzysta z kieszonek,jestesmy bardzo zadowolone

Chciałam jeszcze Wam pokazac otulecz polarkowy z wkładem jaki uszyłam recznie bez maszyny:)
Zobacz załącznik 609522 WP_20140211_007.jpg
 

Załączniki

  • WP_20140211_007.jpg
    WP_20140211_007.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 70
Ostatnia edycja:
Poziomki barzo łany otulacz szcególnie że uszyty bez maszyny wątek jakos zamilkł nikt nie uzywa wielo??
na chusty.info godzinami ida debaaty o np. praniu wielo;-) ja uzywam cały czas chłopaki nie narzekaja :-) I ciągle kupuje jakies nowe uzaleznienie:-)
 
Cześć, jestem zupełnie nowa tutaj ;-) Szukam info o pieluchowaniu wielorazowym. Mój Maluszek ma 9 miesięcy i w końcu robi normalne kupki... mam nadzieję, że teraz dałoby się używać pieluszek wielorazowych ale widząc ich różnorodność zgłupiałam i potrzebuję konkretnej dobrej rady żeby wybrać je optymalnie. Proszę o Waszą pomoc bo nie mam wiedzy w tym temacie. Czy lepiej kupić otulacze i wkłady? czy może all in one? kieszonki to coś jeszcze innego? i co ważne czy to prawda, że maluszki szybciej uświadamiają sobie fakt siusiania i robienia kupki w takich pieluszkach? czy to działa zupełnie tak samo jak pampers czyli "zawsze sucho" i nieświadomie? :eek: Wiem, że to dużo pytań ale proszę.... przecież doświadczone jesteście i umiecie doradzić :-)
 
Polecam forum chusty.info tam masz kopalnie wiedzy ja używamy wszystkich rodzajów wielo lubię Allinone ale jak maja wpiane wkłady (łatwo je i szybko złożyć razem) kieszonki są tez bardzo wygodne (bambusowe są bardziej mokre) moim zdaniem lepiej kupić po jednej z każdego rodzaju i testować wsiąść pod uwagę tez pranie (jedne schna szybciej inne wolniej)
 
Dzięki, właśnie się edukuję w wolnych chwilach ;-) A masz jakąś ulubioną firmę? Czy firma ma znaczenie? Jeśli tak to osobiście wolałabym wesprzeć polską produkcję. Tu jest dużo zamieszania. są droższe albo zupełnie tańsze pieluszki i nie wiem czy to ma znaczenie. Do tej pory kupiłam dwie pieluszki i nie jestem zachwycona (bezimienne - tańsze) po kilku próbach i "przesikiwaniu" wszystkiego co Bobas ma na sobie zniechęcają mnie zamiast zachęcać do podjęcia decyzji.
 
reklama
Ja nie uzywam polskich bo nie mieszkam w kraju mam troche firmowek ale kupuje tez na ebay tansze ja mam do pieluchowania dwoje dzieci to tez stosik mam duzy:-) co do tkz chinek to mam chyba ze 3 w których pul sie odkleił ale nadal ich uzywam bo nie przeciekaja u nas teraz czasem mamy jakis przeciek bo chlopaki zaczeli zabkować dodam ze jak moi byli na jednorazowkach co pare dni odpazali się a od momentu jak jestesmy na wielo ani razu nawet nie było zaczerwienienia pisałaś że masz 9 miesięczne dziecko ja bym kupiła z 10 kieszonek (one size) kilka doadtkowych wkładów nie bawiłabym sie napewno w prefoldy I otulacze
 
Do góry