reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy Maluchow i kopniaki!!!

Ja podobnie jak Beaa i Rudka - czasami to mam wrażenie, że ta ciąża to tylko tak mi się wydaje. Prawie nie przytyłam ( jeszcze nie wróciłam do wagi wyjściowej z przed ciąży ), brzuch wydaje mi się, że wygląda jak przed ciążą, no i po kiepskich dwóch mcach teraz czuję się zupełnie normalnie, bez żadnych dolegliwości.....i dziś próbowalam coś poczuć, ale to moja pierwsza ciąża i chyba jest za wczesnie, cos tam mi się przelewało, ale to chyba jelita....już się nie mogę doczekać jak ciąża będzie tak bardziej namacalna:tak::tak:
 
reklama
Pabla27 - to tez jest moja pierwsza ciaza wiec z podekscytowaniem czekam na jakies znaki od mojej dzidzi, chociazby jakies laskotanie ale nic- tylko przelewanie tak jak u ciebie.
Dzisiaj z mezem zartowalismy czy ja oby na pewno jestem w ciazy bo plaski brzuch w 16 tyg. chyba nie nalezy do ciazowych oznak, no ale podczas USG dzidzius machal do nas reka:-) wiec na pewno tam jest:tak: i ma sie dobrze.
 
A mnie dzis w nocy obudzilo laskotanie :-D:-D:-D i rano tez czulam :-D:-D:-D

W koncu!!!!

Bardzo sie ciesze ale jestem troche nie wyspana bo dlugo nie moglam zasnac z wrazenia:-D:-D:-D
 
RENEK- ja w tym samym czasie tj. w 17 tygodniu ciązy poczulam pierwsze "łaskotki" . Na poczatku nie wiedzialam ze TO JEST TO..ale zaczelo sie to powtarzac wiec sie zorientowalam :)
Bardzo czesto niunio ruszal sie jak zoś zjadlam:-D wtedy dostawal dawke energii i pukal do dzwi :-D:-D

ZYCZE WSZYSTKIM MAMUSIOM TYCH PIERWSZYCH KOPNIACZKOW
 
o kurczę-dzis w nocy mnie kopało! bardzo wcześnie ale teraz juz wiem co to jest kopniak, w poprzednie ciązy to dopiero około 18 tygonia poczułam, super uczucie
 
beaa moj maly tez mi pomachal na usg:) chyba dalej nic nie czuje,choc dwa razy juz mi sie zdawalo,ale nie wiem jak to okreslic i czy sobie nie wmawiam, a brzuszek to mam widoczny,nosze spodnie ciazowe w zadne stare juz nie wejde,maz sie smieje ze mam fajnie sterczacy brzuszek:)choc dobrze wiem ze to "zapasik" bo dzidzius jest maly i jest ponizej pepka,ale zaokraglił sie caly brzuszek,zobaczymy,czekam na te kopniaki,wizyte mam 30go moze uslysze serducho:)
 
Hej :)
U mnie też jeszcze żadnych motyli ani tym bardziej żabek. Muszę przyznać że ja i moje normalne ciuchy dawno się pożegnaliśmy. spodnie to tylko ciążowe, no i w pracy to nie ma osoby coby nie zauważyła, także chyba widać:-D

chociaż wczoraj wieczorkiem jak leżałam sobie z ręką na brzuszku to poczułam jakby mnie toś tam posmyrało po ręce. niestety to tyle:no:. Sprawdza moją cierpliwość he he
 
Ja od jakiegoś tygodnia uporczywie usiłuję coś poczuć, ale im bardziej usiłuję, tym bardziej nie czuję :p Siostra, będąca 3 tygodnie dalej w ciązy niż ja, odarła mnie brutalnie ze złudzeń, sugerując, że ew. odczucia, których się doszukuję to co najwyżej skutki przejedzenia:) Za tydzień idę na kontrolę to podyskutuję z lekarką, od kiedy mam zacząć wpadać w histerię, że nic nie czuję, ale sądzę, że to jeszcze dobry miesiąc.

A brzuch mam wielki jak w szóstym miesiącu i modlę się, żeby po porodzie nie okazało się, że był w dużej mierze skutkiem niepohamowanego obżarstwa:)
 
Wiecie jak tak czytam o kopniaczkach które juz czujemy albo tak na nie czekamy to ja z tęskneiniem czekam na czkawki malucha to dopiero jest przesmieszne uczucie.
A kopniaki mam juz coraz mocniejsze. ale niestety pomimo zastrzykuw w nocy napina (stawia) mi sie macica nie wiem co to bedzie.
 
reklama
Do góry