reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie poronienia chybionego

krupa213

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2017
Postów
44
USG 13 grudnia pokazało zarodek i brak bijącego serduszka. Według terminu miesiączki 8/9 tydzień, a według USG było 6t1d +/-4 dni- YS 0,86cm a zarodek 0,46 CRL. Pani doktor powiedziała, że ciąża się zatrzymała na 6 tygodniu, nie ma serduszka więc skierowanie do szpitala po wykonaniu 2 razy bety HCG (mam poczekać jeśli samo się nie zacznie w tym tygodniu to w następnym do szpitala). Wynik z 14 grudnia odpowiadałby 6 tygodniu- 27844 , z 16 grudnia- 29639, w poniedziałek wizyta u innego ginekologa. Ostatnia miesiączka tzn krwawienie z odstawienia 19-22.10 po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, przy braniu cykl 28 dni a tego bez brania nie pamiętam, cykl mógł być bardzo rozregulowany, okresu właściwego już nie dostałam od tego krwawienia. w każdym razie czy ktoś miał taką sytuację, że na USG w 6 tygodniu był zarodek, ale serca nie było? jaka jest szansa, że jeszcze się pojawi? i co w sytuacji gdy rozpoznane poronienie chybione, a beta przyrasta (po 6000tys zwalnia i potrzebuje więcej czasu) ale nie zwalnia? wiem, że warto poczekać na USG, ale te dni to jakiś koszmar..
 

Załączniki

  • 20211218_161358.jpg
    20211218_161358.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 338
  • 20211218_161346.jpg
    20211218_161346.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 141
  • 20211218_161334.jpg
    20211218_161334.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 261
reklama
Ale serduszko może się dopiero pojawić przy 5-6mm zarodka. Beta nie musi już rosnąć tyle ile rośnie na początku. U mnie w 6tc beta urosła rylko trochę, a mam teraz dwulatka...
Czy to 1 usg? Owulacja mogła się przesunąć.
 
Ale serduszko może się dopiero pojawić przy 5-6mm zarodka. Beta nie musi już rosnąć tyle ile rośnie na początku. U mnie w 6tc beta urosła rylko trochę, a mam teraz dwulatka...
Czy to 1 usg? Owulacja mogła się przesunąć.
Tak pierwsze USG, w poniedziałek drugie już u innego lekarza, ale chyba oszaleje do tego czasu.. nie mam plamień, objawy ciążowe dalej się utrzymują..
 
Tak pierwsze USG, w poniedziałek drugie już u innego lekarza, ale chyba oszaleje do tego czasu.. nie mam plamień, objawy ciążowe dalej się utrzymują..
Jeśli beta rośnie to nic nie jest przekreślone. W poniedziałek na pewno zobaczysz serduszko. Przy takich wartościach beta nie rośnie już jak wcześniej. Ja też się tak martwiłam, poszłam na usg a tam od razu bijące serduszko i kamień z serca, więc wiem co czujesz.
 
Niestety obawiam się, że przy takich wartościach beta hcg serduszko powinno już bić. U mnie beta nie przyrastała prawidłowo, szczerze powiedziawszy, uważam, że u Ciebie ten przyrost też jest kiepski, finalnie pojawiło się słabo bijące serduszko przez jakąś dobę (byłam już wtedy w szpitalu z objawami poronienia) i niestety po tym czasie przestało bić.
Trzymam kciuki za jak najlepszy obrót sprawy bo nasze organizmy to nie roboty i różnie może być ale jednocześnie miałabym kochana z tyłu głowy, że niekoniecznie musi się to zakończyć szczęśliwie.
 
Jeśli beta rośnie to nic nie jest przekreślone. W poniedziałek na pewno zobaczysz serduszko. Przy takich wartościach beta nie rośnie już jak wcześniej. Ja też się tak martwiłam, poszłam na usg a tam od razu bijące serduszko i kamień z serca, więc wiem co czujesz.
Słabo, ale rośnie.. jednak z 27 tys na 29 to różnica.. mam nadzieję, że nic nie jest przesądzone
 
Niestety obawiam się, że przy takich wartościach beta hcg serduszko powinno już bić. U mnie beta nie przyrastała prawidłowo, szczerze powiedziawszy, uważam, że u Ciebie ten przyrost też jest kiepski, finalnie pojawiło się słabo bijące serduszko przez jakąś dobę (byłam już wtedy w szpitalu z objawami poronienia) i niestety po tym czasie przestało bić.
Trzymam kciuki za jak najlepszy obrót sprawy bo nasze organizmy to nie roboty i różnie może być ale jednocześnie miałabym kochana z tyłu głowy, że niekoniecznie musi się to zakończyć szczęśliwie.
Nie chcę się na nic nastawiać, boję się rozczarowania 😥 ale dziękuję
 
Słabo, ale rośnie.. jednak z 27 tys na 29 to różnica.. mam nadzieję, że nic nie jest przesądzone
Przy takich wartościach nie sprawdza się % przyrostów, ale czy w ogóle rośnie. Ja tez miałam taki przyrost na tym etapie, wylałam morze łez, że znowu stracę dziecko, a ginekolog mnie okrzyczał że to nic nie znaczy na tym etapie. Nie chcę ci robić nadziei, żebyś się nie rozczarowała, ale ja nie przekreślałabym nic przed następnym usg.
 
Przy takich wartościach nie sprawdza się % przyrostów, ale czy w ogóle rośnie. Ja tez miałam taki przyrost na tym etapie, wylałam morze łez, że znowu stracę dziecko, a ginekolog mnie okrzyczał że to nic nie znaczy na tym etapie. Nie chcę ci robić nadziei, żebyś się nie rozczarowała, ale ja nie przekreślałabym nic przed następnym usg.
Nie sprawdza się % przyrostów od momentu potwierdzenia zdrowej ciąży na usg. Do tego czasu przyrost beta hcg jest odzwierciedleniem rozwijającej się ciąży. Przy wartości beta hcg około 10tys, już powinno być widoczne serduszko. U koleżanki beta wynosi niemal 30tys dlatego nie nastawiałabym się na pozytywny koniec choć z całego serca autorce posta tego życzę.
 
reklama
Jeśli masz taką możliwość (w zależności od miejsca Twojego zamieszkania) i chcesz jeszcze zasięgnąć dodatkowej opinii - udałabym się do lekarza, który posiada jak najlepszy sprzęt. Na słabszym nie dość, że mogą źle zmierzyć CRL, to jeszcze nie znaleźć serduszka. Na dobrym sprzęcie przy >1mm zarodka lekarz jest w stanie znaleźć bicie. U większości zarodków akcja serca pojawia się, gdy mają 1-2mm (ok. 88%), a do 5-6mm to już niemal 100%. W szpitalu na pewno jeszcze dodatkowe USG będziesz mieć wykonane, mogłabyś też pojechać na izbę przyjęć, powinni zrobić USG od razu.
 
Do góry