reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pokój dziecięcy

No to mój post zabrzmiał nie tak, jak miał zabrzmieć, bo ja bardziej niż bakterii boję się chemikalii.

A że sprzątać raz na jakiś czas trzeba, to chciałam podyskutować jak to zrobić, by maluch się egzemy przy okazji nie nabawił.
 
reklama
ja szczerze mowiac jeszcze nigdy nie slyszalam, zeby jakiemus maluszkowi zaszkodzili normalne srodki czystosci stosowane w domu (oczywiscie, jesli dziecko nie jest alergikiem i ich nie pije przypadkiem) Nie mozna przeciez popadac w panike, to sa minimalne ilosci stosowane do normalnego utrzymania czystosci,ja nie widze zadnego problemu. Moje dzieci tez bawily sie na podlodze, na dywanach ( normalnie odkurzam codziennie, podlogi myje co drugi dzien, a raz na 2-3 miesiace czyszcze dywany) i nigdy nic im od srodkow, ktorych uzywalam nic nie bylo. A z racji tego, ze mamy w domu dwa psy srodki do mycia podlog byly troszke silniejsze niz normalne.

Mam nadzieje Agnieszko, ze nie odebralas mojego postu, jak jakiegos ataku, bo nie taki byl moj zamiar.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Agnieszko, nawet jeśli w domu unikniesz baketrii i chemikaliów, to Twoje dziecko wychodząc z Tobą na spacer i tak będzie miało kontakt z tym paskudztwem i tak.

Ja podłogi odkurzam, myję płynem Pronto do paneli, kurze wycieram najczęściej wodą z płynem do mycia naczyń (najczęściej używam Fairy).
Choć przyznam że kupiliśmy niedawno zajefajne urządzenie, które nie dość że oczyszcze powietrze wmieszkaniu to czyści nieporównywalnie lepiej niż zwykły odkurzacz, a przede wszystkim nie wywala z siebie połowy z tego co zbierze (a uwierzcie, że zwykły odkurzacz sporą część pochłanianego kurzu po prostu "wydala" z siebie prze tylny filtr).
Ale to nie ze względu na panikę, tylko ze względu na wielofukcyjność tego urządzenia :tak:
 
Otóż potrzebuję rady w sprawie pościeli.Jakie polecacie?Tylko nie z cenami z kosmosu tylko w przyzwoitych cenach,oczywiście nie najtańsze,ale takie ze średniej półki.Może jakieś adresy sklepów internetowych.
Potrzebuję kupić:

  • poszwa na kołdrę
  • poszewka na poduszkę
  • prześcieradło
  • kołderka
  • poduszka
  • ochraniacz


Nie wiem czy mogę tu napisać ale przecież pościel to też do pokoju dziecięcego.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam tą pościel MAMO-TATO i jestem bardzo zadowolona. Śliczne wzory do wyboru. Ochraniacze też ok tylko mogłyby być troszkę sztywniejsze.
 
Witam, w styczniu 2011 zostanę mamą :) Teraz razem z mężem remontujemy nasze mieszkanie (znaczy się mąż remontuje, ja tylko wybieram :) ).
Pokój dla dziecka będzie na poddaszu i w miesiące letnie jest tam strasznie duszno i gorąco. Otwieranie okien i wstawianie wiatraka nie pomaga.
Zastanawiamy się nad klimatyzacją, ale obawiamy się że będzie to szkodliwe dla dziecka :/

Czy ktoś z Was mógłby coś poradzić, bo już nie wiemy co robić?
 
reklama
jeżeli remontujecie to może warto rozważyć dodanie izolacji na dach. Jeżeli nie chcecie ingerować to zastanowiłabym się nad klimatyzacją, jeżeli będzie sprawna i miała czyszczone filtry a wlot powietrza bedzie w sensownym miejscu to nie zaszkodzi dziecku.(oczywiście w upały nie możesz mies 18 stopni) Na pewno nie zostawiałabym tak jak jest bo takie upaly rzeczywiście są mordęgą na poddaszu. Ja (jako mama architekt) dodałabym wełny mineralnej i poprawiła sam dach :)
 
Do góry