reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszności Sierpniówek - przepisy (bez komentarza)

Witam,ja wprawdzie majóweczka 2013 jestem,ale nie mogłam się oprzeć pokusie,aby nie przeczytać waszych przepisów,więc oto też podaję mój (albo raczej mojego męża):
Składniki: 1-2 papryki,2 cebule średniej wielkości,250g pieczarek (najlepiej tych brązowych),200g boczku,2 duże piersi z kurczaka, 4 plasterki boczku,jajko,mąka,sól,pieprz,wegeta - do tego ziemniaczki lub frytki,jak kto lubi.

Paprykę,cebulkę,pieczarki i boczek drobno kroimy i smażymy (dusimy) ok 20-30 min. Piersi rozbijamy na jak największe plastry,farsz gotowy z patelni kładziemy na wcześniej rozbite piersi i zawijamy.Każdą pierś owijamy 2 plastrami boczku i robimy panierkę.Smażyć ok 5-7 min na wolnym ogniu.
Tyyyyle i smacznego :-)
P.S.Opinie mile widziane po wykonaniu.
 
reklama
pychotka! :-) :

Ciasteczka owsiane

1 szklanka (90g) płatków owsianych
1 szklanka (150 g) mąki (dodatek krupczatki poprawia kruchość)
1 szklanka (200g) brązowego cukru (jeśli dodasz białego cukru to mniej bo jest słodszy, myślę, że pół szklanki wystarczy)
1/2 szklanki (45g) wiórków kokosowych
125g masła
2 łyżki miodu (można też syropu klonowego, ale miód daje ten zapach!)
1 łyżka wody
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej

Stopić podgrzewając razem masło, miód i wodę, w dużej misce zmieszać składniki sypkie, dodać roztopiony miód z masłem, wyrobić na jednolitą klejącą masę, formować kulki wielkości orzecha włoskiego, układać na blasze w odstępach ok. 5 cm. Piec w temperaturze 150 stopni, najwygodniej na dwóch blachach jednocześnie. Po 20 minutach pieczenia i jakiejś minucie ostudzenia na zewnątrz powinny się dać zdjąć łopatką, jeśli nie, można dopiec jeszcze 2-3 minuty. Studzić na kratce.

Ciasteczka można zamrozić - rozmrażają się błyskawicznie i są kruche, bo bezwodne
 
pierniczki robię wg tego przepisu
Moje Wypieki | Pepparkakor

a tak wychodzą normalnym ludziom
19122011067.jpg19122011065.jpg
 
Pierniczki (najbardziej strzeżony przepis mojej mamy) :-)

1/2 kg miodu pszczelego
1 kostka margaryny 250g
2 szklanki cukru, te składniki zagotować i wystudzić, do tego dodać:
1kg mąki, 3 całe jajka, 2 paczki przypraw piernikowych, 3 łyżeczki sody rozpuścić w 1/2 szklanki zimnego mleka i dodać do reszty, do tego dodać 2 łyżki kakao, mieszaninę zostawić na parę godzin w chłodnym miejscu (można nawet 2 tyg. trzymać w lodówce), rozwałkować, wykrawać, piec do skutku ok. 5-6min w tem. 180C, lukrować, ozdabiać wg uznania :-)

dodam od siebie, że lepiej mieć jeszcze 1 kg mąki, bo ciasto okropnie się klei i trzeba podsypywać, ale wychodzą przepyszne P1020920.jpg
 
Się ze mnie kucharka zrobiła, polecam szybkie ciasteczka z jabłkiem:

Ciasto:

- 1 kostka margaryny palmy

- 1 kostka sera białego
- 2 szklanki mąki
Ciasto wyrobić, rozwałkować, wykrawać kwadraty 8x8, do środka każdego nałożyć jabłka (pokrojone na drobniutką kosteczkę posypane cukrem i cynamonem) złożyć w kopertę, piec przez ok. 30 min w piekarniku nagrzanym do 180 st.C
Po wystudzeniu polać polewą:
- szklanka cukru pudru
- 1 łyżka kwaśnej śmietany 18%
Utrzeć na jednolitą masę.

P1020927.jpg


 
Oto znaleziony przepis na CIASTECZKA Z MASŁEM ORZECHOWYM!

SKŁADNIKI:
350 g mąki pszennej
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
250 g miękkiego, niesolonego masła
200 g jasnego, brązowego cukru
200 g cukru
2 łyżeczki ekstraktu z wanilii (esencji)
250 g masła orzechowego
2 duże jajka
180 g prażonych orzechów, grubo posiekanych

WYKONANIE:
1. Rozgrzej piekarnik do 180st.
2. Wyłóż pergaminem dwie duże blachy do pieczenia.
3. W średniej wielkości misce wymieszaj: mąkę, sodę oczyszczoną, proszek do pieczenia oraz sól.
4. Utrzyj na gładki krem masło, oba rodzaje cukru i wanilię.
5. Ubijając mikserem na średnich obrotach lub ręcznie stopniowo dodaj masło orzechowe, a następnie jajka, po jednym na raz.
6. Ręcznie wymieszaj z połączonymi suchymi składnikami, następnie dodaj orzechy.
7. Nabieraj czubate łyżki ciasta i uformuj je w kule. Ułóż na przygotowanych do pieczenia blachach w odległości ok. 5 cm. Delikatnie spłaszcz ciasteczka grzbietem widelca, zamoczonego w zimnej wodzie.
8. Piecz przez 10-12 minut, aż napęcznieją i nabiorą jasnobrązowej barwy. W połowie czasu pieczenia zamień blachy miejscami.
9. Schładzaj ciasteczka na blasze do pieczenia przez ok. 3 min., aż lekko stwardnieją. Do całkowitego wystudzenia przełóż je na kratownicę metalową szpatułką.

WYDAJNOŚĆ: ok. 42 ciasteczka
PRZYGOTOWANIE: ok. 15 min.
PIECZENIE: ok.10-12 min.
 
Biały chleb


Produkty:
7g suszonych drożdży
1 łyżeczka drobnego cukru
roztopione masło, do posmarowania
3 szklanki mąki
1 łyżka soli
1 jajko, roztrzepane


1 bochenek (około 12kromek) przygotowanie 20minut, około godzina na wyrośnięcie ciasta, pieczenie 30minut.



  1. Wymieszaj drożdże, cukier i 1 i 1/3szklanki ciepłej wody w szklanym dzbanku. Odstaw w ciepłe miejsce na 5-10minut, aż się spieni.
  2. Lekko nasmarować dużą miskę stopionym masłem. Przesiać mąkę z solą do innej miski i zrobić w środku niewielkie wgłębienie. Wlać rozrobione drożdże i mieszać,żeby składniki się połączyły. Wyłożyć na posypany mąką blat i zagniatać 5-8minut, aż powstanie gładkie elastyczne ciasto. Włożyć ciasto do natłuszczonej miski, przykryć folią plastikową i odstawić na 45 minut – w tym czasie jego objętość powinna się podwoić.
  3. Posmarować stopionym masłem formę o wymiarach 8x20cm. Lekko ugnieść ciasto, a następnie wyłożyć na posypany mąką blat i wyrabiać jeszcze z 3 minuty, aż wróci do pierwotnej formy. Odstawić na 20minut, aż ciasto wyrośnie nieco ponad brzegi formy.
  4. Rozgrzać piekarnik do 200st. Posmarować wierzch ciasta stopionym masłem i roztrzepanym jajkiem. Piec 30minut, aż skórka się przyrumieni. Wyjąć i położyć do ostygnięcia na metalowej kratce.

    MI wyszedł taki:

    P1030219.jpgP1030220.jpgP1030221.jpg
 
RAFFAELLO

CIASTO:
6 jajek
6 łyżek wody
1,5 szklanki cukru
1,5 szklanki mąki
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

MASA:
500ml śmietany 30%
2 białe czekolady
2-3 bitej śmietany Śnieżka (lub innej firmy :-p)

DO NASĄCZENIA CIASTA:
1-2 kieliszki rumu, pół cytryny (wymieszać)

wiórki kokosowe do posypania
migdały tarte lub w płatkach do przełożenia

CIASTO:
Do miski wlać białka i ubić na sztywno. Do ubitych białek dodawać po trochu wody, później wsypać po trochu 1 szklankę cukru i dalej ubijać na sztywno.
Do żółtek wsypać 0,5 szklanki cukru i zrobić kogel-mogel, połączyć z ubitymi białkami. Na końcu wsypać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i dobrze wymieszać. Piec ok. 40 minut w temperaturze 180-190oC. Po wystudzeniu ciasto przekroić wzdłuż na pół i nasączyć spód.
(ciasta starczy na standardową formę o rozmiarach mniej więcej 220x320 cm lub trochę większą)

Masa:
Śmietanę schłodzić w zamrażarce ok. 15 minut. W tym czasie rozpuścić czekoladę w rondelku umieszczonym nad garnkiem z gotującą się wodą. Odstawić na chwilkę do ostudzenia*. Do miski wlać schłodzoną śmietanę, ubijać. Jak zacznie gęstnieć wsypać Śnieżkę i ubijać. Na końcu wlać ostudzoną czekoladę i ubijać aż masa będzie sztywna. 2/3 masy wyłożyć na nasączony spód, posypać migdałami i przykryć drugą połową ciasta. Górę nasączyć i posmarować resztą masy. Posypać wiórkami kokosowymi

WERSJA LETNIA PRZEPYSZNA:
Latem do ciasta na pierwszą warstwę masy wsypuję własnoręcznie zbierane borówki. Ciasto jest bardzo słodkie, a borówki łamią tą słodycz lekkim kwaskiem. Takie zmienione Raffaello lubimy najbardziej :-).


Jeść i nie myśleć ile to ma kalorii :-D.


* Ja osobiście zostawiam czekoladę w tym garnku z gorącą wodą, bo czekolada bardzo szybko gęstnieje i absolutnie nie da się jej później wlać :-p. Ostudzam ją jak już mam wsypaną do masy Śnieżkę a robot zaczyna ją mieszać.



Edit, 15.02.2013:
A, dorzucam fotę walentynkowego raffaello dla mojego M. A tak, żeby Wam ślina pociekła :-p:
raffaello.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry