reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Serpnióweczki- Kuchareczki :D

Akuku, dobrze nasaczylam i byl pyszny! Polowa poszla w srode na babskim wieczorze :-) reszte dokonczyly dzieciaki wczoraj.

Nie mam dobrego noza, wiec albo sie naucze nitka albo bede kroic grubsze...
 
reklama
Lunera polecam taka zylke do krojenia. Nie jest drogie a przydatne jak mssz zamiar piec co jakis czas. Pozniej wysle link.
 
dziękuję :* kiedyś robiłam z jakiegoś przepisu ale wyszedł nie za fajnie a mam ochotę na taki pasztet ;)
 
lilija - dobrze pamietam że to Ty prosiłas o przepis na chleb?
Ja robie w termomixie wiec troszke inaczej, ale duzo chlebow juz piekłam wiec na poczatek polecam naprostszy. Np taki:
Domowa kuchnia Aniki: Najprostszy domowy chleb

Tylko zrób z połowy składników bo z 1 kg mąki to bedziesz miała dwie keksówki albo i trzy..
I temp dla drozdzy to lepiej nie 50st a 37st. I otręby czy kminek mozesz spokojnie pominąć.
Ja góre chleba smaruje olejem, a nie daje oleju do srodka.
Do chlebów z ziarnami trzeba wiecej drozdzy dac bo są ciezsze. Sprobuj tez pozniej na roznych mąkach (żytniej, gryczanej itp.) np pól na pół z pszenną.
 
reklama
Do góry