reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

U nas od kilku dni mała w nocy bardzo niespokojnie śpi. Przebudza się, ryczy, nie może zasnąć. Kolki niedawno nam się skończyły, to znowu co innego jej nie daje spać.

Normalne noce wyglądają tak: 20-21.00 zasypiamy. Północ i 4.00 pobudka na jedzenie. 6.00 już nie śpimy. Około 9.00 drzemka. Marzę o przespanych nocach.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej. Troche nas nie bylo bo chorowalismy i wyladowalismy w szpitalu na 2tyg zap pluc zlapal ponoc taka mocna wirusowke.
Wasze szkraby maja ladna wage my wazymy tylko8kg a jestesmy dłudzy ubranka kupuje na80-86.
U nas noce ostanio sa kiepskie, idzie spac 20-21, 24mleko 3-4mleko i dzisiaj od 6 nie spimy. Po szpitaku juz o 4 bylam na nogach. Mo9ze teraz nasze dzieciaczki maja jakis skok?
Mamy 7zabkow, kleczymy na kolanach i raczkach ale nie raczkujemy i nie siadamy z pozycji na brzuszku.
Swieta za tydzien a pogoda jest do bani. :((
 
no pogoda do niczego ale na swieta ma byc podobno ladnie
aankaa
wow 7 zabkow super- u nas narazie skonczylo sie na 2
bylam dzis w tesco i obkupilam sie w kaszki bobovity- bo promocja jest
 
aaanka 7 zębów.....no, no to jesteście o 1 lepsi :-D

Nikos mam takie klocki po Franku. Radek już jakiś czas się nimi bawi. Potrząsa, kula - bo w środku mają ruchome części, piłeczki.....

A nocki typowe to 20-21 spanko, 3 pobudka na 90 ml MM, potem 7 wstajemy. Ale ostatnio ciągle jakieś płacze przez sen. No już nie wiem czy to znowu zęby :eek:
 
JJ, masz jakieś wskazówki, co do przechodzenia z cyca na butlę??

Najlepiej to zrobić od razu, jednego dnia, czy ograniczać liczbę karmień?
 
Hej. Troche nas nie bylo bo chorowalismy i wyladowalismy w szpitalu na 2tyg zap pluc zlapal ponoc taka mocna wirusowke.
Wasze szkraby maja ladna wage my wazymy tylko8kg a jestesmy dłudzy ubranka kupuje na80-86.
U nas noce ostanio sa kiepskie, idzie spac 20-21, 24mleko 3-4mleko i dzisiaj od 6 nie spimy. Po szpitaku juz o 4 bylam na nogach. Mo9ze teraz nasze dzieciaczki maja jakis skok?
Mamy 7zabkow, kleczymy na kolanach i raczkach ale nie raczkujemy i nie siadamy z pozycji na brzuszku.
Swieta za tydzien a pogoda jest do bani. :((

wow 7 zabków! gratuluje :))) Aankaa, moja Natalka tez w granicy 8 wazy

ojej to cięzki okres... zdróweczka!!!! :*
 
JJ, masz jakieś wskazówki, co do przechodzenia z cyca na butlę??

Najlepiej to zrobić od razu, jednego dnia, czy ograniczać liczbę karmień?

u mnie w rodzinie jak kobiety ograniczaly to ze tak powiem z okazją - mama musiała do szpitala, wiec synek został oduczony przez tate. albo mama wybyła na dzien czy dwa. no ale nie wiem czy wybywanie ja polecam, sama bym chyba tak nei zrobiła. pewnie bym stopniowo oduczała :)
 
JJ, masz jakieś wskazówki, co do przechodzenia z cyca na butlę??

Najlepiej to zrobić od razu, jednego dnia, czy ograniczać liczbę karmień?

Nikos u mnie to w obu przypadkach następowało stopniowo. Najpierw butla po cycku na noc, potem obiadek, potem deserek/owocek, potem kaszka i tak wypadały poszczególne cycania. Na koniec zostało tylko spijanie w nocy ale jak mnie już zmęczyło wiszenie co 2 h to po prostu pewnej nocy jak się zbudził podałam flaszkę i spał jak aniołek :) Nawet nie zauważył, że cycków już nie serwuje katering hahaha. Teraz ograniczyłam nocną flaszkę do 90 ml i będę starać się dalej o całą noc bez pobudki.
 
reklama
WITAM KOCHANE! Dawno nie pisałam ale brak czasu. Teraz wiosenno-świąteczne porządki i ciągle coś do zrobienia. U nas 2 ząbki! Mała siedzi już coraz lepiej, ale raczkować nie potrafi. Za to turla się. Co do spania w nocy to u nas ciężko. Jak są dwie pobudki to jestem szczęśliwa! Ale cóż. Co do odstawienia od piersi to myślę że stopniowo.Tak robiłam przy pierwszym dziecku. Aż w dniu pierwszych urodzin nakarmiłam go rano ostatni raz.
Pozdrawiam wszystkie bardzo serdecznie!
 
Do góry