reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

I masz jakieś zalecenia? Mi wspominał że niedługo będę musiała brać acard 150 ze względu na wyższe bmi
Biorę acard 150, jestem na diecie cukrzycowej, nie mogę przekraczać do końca 2 trymestru 1900kcl dziennie. I najlepiej żeby w tym czasie waga spadała powolutku a nie rosła.
Na tą chwile cukry mam dobre, krzywa też wyszła dobra, nielicząc hipoglikemii reaktywnej z którą zmagam się od lat. A mogę zapytać jak u Ciebie? W sensie BMI?
 
reklama
Od dwóch tygodni nie mam żadnych objawów ciąży, nie czuję się w ciąży. Już raz to przechodziłam, poronienie zatrzymane i było dokładnie tak samo. Bo czy możliwe jest, żeby na początku 11 tygodnia nic mi nie było? Żadnych, absolutnie żadnych zmian w ciele? Nastawiłam się na najgorsze, tak jest mi łatwiej bo i tak wiem co usłyszę.
Obyś się myliła ❤️
 
Ale jakieś zmiany w odczuciach w podbrzuszu powinny być odczuwalne. Intuicja niestety się nie myli. Przechodziłam 2 razy i za każdym razem moje odczucia się potwierdziły. Teraz też mam momenty gdzie przestaje czuć wszystko tzn że z dnia na dzień nie czuje żadnego postępu. Od trzech dni nie czulam żadnych drgań dziś zjadłam specjalnie coś słodkiego i poczułam a już chciałam jechać na IP.
Ale to chyba jest jeszcze za wcześnie żeby było widać brzuszek ciążowy, piersi się powiększyły
 
A o jakie zmiany w ciele masz na myśli? Mnie np wogole biust nie bolał i nie boli, brzuch się powiększył nieco ale to moja kolejna ciąża ( w poprzednich to do 16 tc miałam płaski jak deska). Także głowa do góry!
Szczerze? Jakiekolwiek. Jakiekolwiek bóle brzucha, ciągnięcie w pachwinach czy brzuchu, ból pleców, większy brzuch, większe piersi, żyły na piersiach, zmiana wyglądu sutków. Nie mam nic. Nie wiem czym jest zgaga, senność, mdłości, wrażliwość na zapachy. Stąd moje obawy.
 
Mnie piersi przestały boleć, ale mdłości mam. Bardzo się martwię. Te wyniki glukozy i TSH mnie zdołowany. Któraś z was miała glukozę na czczo 106. Jestem ciekawa jakie wyniki wyjdą mi po krzywej we wtorek. Dobrze że wzięłam tydzień urlopu, chociaż planowałam go spędzić na wyjściach z dzieciakami do kina, basen i łyżwy.
W środę wizyta i mam nadzieję że trochę odsapnę od złych wiadomości.
Mi wyszła glukoza 106, krzywej nie robiłam bo miałam miesiąc przed zajściem w ciąże , wiec diabetolog stwierdził ze nie ma sensu obciążać organizmu … A ze od początku ciąży zaczęłam kontrolować cukier , i wyniki przekraczały po godz 140 lekarz przepisał insulinę na noc . Ale czeka mnie wkrótce insulina krotkodzialajaca przed posiłkami , ponieważ cukier z wiekiem ciąży wciąż rośnie …
 
A ja caly czas czuje sie tak beznadziejnie ze nawet w tel nie zagladam,jestem wykonczona,wiecznie leze spie I jem ,nie mam kompletnie sily,bole glowy , modle sie zeby przetrwac do 12go tygodnia,11 lutego mam scan.Moze w 2 trymestrze poczuje sie lepiej🙏 Ani moj dom ani rodzina nie funkcjonuje,ja doslownie walcze o przetrwanie kazdego dnia.
Bardzo trudna ta 3 ciaza,chwilami juz zalamanie😓
 
A kiedy mialas ostatnia wizyte?
Szczerze? Jakiekolwiek. Jakiekolwiek bóle brzucha, ciągnięcie w pachwinach czy brzuchu, ból pleców, większy brzuch, większe piersi, żyły na piersiach, zmiana wyglądu sutków. Nie mam nic. Nie wiem czym jest zgaga, senność, mdłości, wrażliwość na zapachy. Stąd moje obawy.
 
reklama
Do góry