reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja jestem po ostatniej wizycie, jeżeli do wtorku 02.08 nic się nie zadzieje to dostałam skierowanie do szpitala i mam się stawić na izbę 😊
 
reklama
Wow, super, to coś się już zaczyna dziać 😊 rzeczywiście możesz sierpnia nie doczekać 😁 a która to twoja ciąża?
U mnie też chłodniej, to lepiej się czuję, w końcu tak nie puchne.
Druga, ale po 10 latach poważnie nie pamiętam jak to było z synem, kiedy brzuch opadł itp. Wiem tylko że faktycznie miało to miejsce. No i wiem, że rodził się tydzień przed terminem co by wskazywało że powinnam teraz jeszcze z tydzień wytrzymać. Termin mam na 12 sierpnia.
U nas super chłodno też. W końcu 😁
 
Dziewczyny, czy Wam lekarze korygowali daty porodów w oparciu o usg 1 trymestru? U mnie początkowo termin był na 29.08, z I trymestru wyszło 21.08 i tego terminu miałam się trzymać. Jak rodziłam 5 lat temu to syn od początku był duży i mimo różnic miesiączka-I trymestr nikt nic nie korygował a urodziłam i tak 1,5 tyg po terminie. Teraz jest jakieś novum ale wczoraj byłam na ktg w szpitalu i starszy lekarz powiedział mi że to błąd zwłaszcza jeżeli mam mieć cc 16.08 czyli 2 tyg przed pierwszym terminem. I sama nie wiem co o tym myśleć... To teraz norma takie przy przyspieszanie? W sumie może się okazać że urodzę w 38 tyg. bo tak wyznaczone mam cc
 
reklama
Dziewczyny, czy Wam lekarze korygowali daty porodów w oparciu o usg 1 trymestru? U mnie początkowo termin był na 29.08, z I trymestru wyszło 21.08 i tego terminu miałam się trzymać. Jak rodziłam 5 lat temu to syn od początku był duży i mimo różnic miesiączka-I trymestr nikt nic nie korygował a urodziłam i tak 1,5 tyg po terminie. Teraz jest jakieś novum ale wczoraj byłam na ktg w szpitalu i starszy lekarz powiedział mi że to błąd zwłaszcza jeżeli mam mieć cc 16.08 czyli 2 tyg przed pierwszym terminem. I sama nie wiem co o tym myśleć... To teraz norma takie przy przyspieszanie? W sumie może się okazać że urodzę w 38 tyg. bo tak wyznaczone mam cc
Mi się wydaje że chyba ścierają się jakieś dwie różne szkoły w tym momencie. Jedna stara która mówi że to jest dzień ostatniej miesiączki plus 7 dni minus trzy miesiące plus 12 miesięcy oczywiście. Jest też wzór który względnie owulację ale nie pamiętam go. Drugi jeszcze termin bardzo wiarygodny który biorą pod uwagę to pierwsze wykonane USG z pomiarem crl. Takie najwcześniejsze możliwe, bo wtedy ponoć różnice między dziećmi są bardzo malutkie i bardzo trafnie można przewidzieć termin. USG pierwszego trymestru to tak zwane prenatalne niestety już niesie ze sobą przekłamania. Generalnie teraz lekarze chcą czekać jak najdłużej z rozwiązaniem. Im dłużej w brzuchu mamy tym lepiej dlatego też nie robią przedwcześnie KTG i jak nic się nie dzieje to też nie wywołują porodu. Jeśli miałaś w miarę regularne okresy to ja bym zaufało jednak terminowi wyliczonemu z ostatniej miesiączki, ale wiadomo że decyzja o cesarskim cięciu należy do lekarza prowadzącego i to on w sumie wyznacza termin.
Pewnie niewiele pomogłam, ale warto chyba to wiedzieć co aktualnie w modzie bo to się zmienia.
 
Do góry