reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Mnie położna i pediatra mówili, że na cycku nawet do tygodnia może nie byc kupki. Zwłaszcza po 6 tygodniu. W ogóle sobie tego nie wyobrażam - mój by chyba pękł.
Raczej w drugą stronę się martwię, bo potrafi mieć takie spore zrzuty nawet 2 razy dziennie.
Właśnie o to chodzi że położna przy starszym synku tak mi tez mówiła że do 10 dni może nie być bo mleko mamy dobrze się trawi i jest mało odpadów ubocznych ☺ bo też się martwiłam ale teraz z małą w szpitalu zapytałam pediatrę-neonatologa to powiedziała że to bzdura 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ i nie może tak byc że maleństwo nie robi kupki i bądź tu człowieku Mądry 😒
Chyba zadzwonię do tej swojej położnej
 
reklama
Właśnie o to chodzi że położna przy starszym synku tak mi tez mówiła że do 10 dni może nie być bo mleko mamy dobrze się trawi i jest mało odpadów ubocznych ☺ bo też się martwiłam ale teraz z małą w szpitalu zapytałam pediatrę-neonatologa to powiedziała że to bzdura 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ i nie może tak byc że maleństwo nie robi kupki i bądź tu człowieku Mądry 😒
Chyba zadzwonię do tej swojej położnej
Często tak jest, że każdy mówi coś innego. We wskaźnikach skutecznego karmienia są 3-4 kupki, ale to właśnie do 6 tygodnia. Niby po 6 tygodniu może być mniej. Tylko właśnie nie wiem ile 🤯

W sumie tu jest dosyć dokładnie opisane
😁
 
Często tak jest, że każdy mówi coś innego. We wskaźnikach skutecznego karmienia są 3-4 kupki, ale to właśnie do 6 tygodnia. Niby po 6 tygodniu może być mniej. Tylko właśnie nie wiem ile 🤯

W sumie tu jest dosyć dokładnie opisane
😁
Dzięki za link do strony 😊
Edit.
Patrząc na to co jest napisane na hafiji to takie rzadsze wypróżnianie dzidzie mają po 6 tyg a moja już w 5 tak jak by 😒
Chodź moja Młoda to i tak ekspres pokonała szpitalny rekord w ubytku masy ciała a w 2 dobie ważyła już tylko 90 gram mniej jak w dniu porodu
Doradca laktacyjna się śmiał że to obecny rekord szpitala że takiego przyrostu to jeszcze nie miałam do teraz nawet przez 6 tyg przytyła ponad 1,5 kg to wychodzi że tygodniowo przybierała ok 250g i więcej
Nadrabia swoją drobność przy narodzinach wszystkie te moje dziecięta takie co matkę będą przy porodzie meczyć lepiej urodzić się małym a później nadrabiać 😄😉
 
Ostatnia edycja:
Ile wasze pączuszki ważą? Ja dzisiaj tak trochę metoda chaupnicza, ale zwazylam się z małą i potem sama i mi wyszło że ma około 5.5kg 😱🤭❤️
W poniedziałek będzie położna to się dowiem dokładnie.
Mój miał nie całe 3 tygodnie i ważył 4 kg. Nie wiem jak go zważyć bo ważyłam chaupniczo ja na wagę z nim i później bez niego. Wizyta pomiarowa i szczepienie w październiku.
 
Często tak jest, że każdy mówi coś innego. We wskaźnikach skutecznego karmienia są 3-4 kupki, ale to właśnie do 6 tygodnia. Niby po 6 tygodniu może być mniej. Tylko właśnie nie wiem ile 🤯

Mój robił na piersi po 5-7 kupek takich porządnych dziwnie przed skończeniem 3 tygodnie. Teraz robi 1-2 wielkie, reszta to kleksy.
😁
 
A jakie macie tygodniowe przyrosty? Mam wrażenie, że mój trochę zwolnił po stabilizacji laktacji.
Nie wiem z 50/56 wskoczyliśmy na 62 w niecały miesiąc. Tylko tyle wiem. Nie mam jak go zważyć dokładnie. Może w poniedziałek jak pójdę z jego katarem (osobny post). To poproszę o zważenie jak nie zapomnę.
 
Nie wiem z 50/56 wskoczyliśmy na 62 w niecały miesiąc. Tylko tyle wiem. Nie mam jak go zważyć dokładnie. Może w poniedziałek jak pójdę z jego katarem (osobny post). To poproszę o zważenie jak nie zapomnę.
My na początku też ekspresowy przyrost - potrafił czasami ponad 300 g w tydzień, a teraz tak ok. 200 g. Niby nadal w normie, ale wyraźnie mniej.

My też byliśmy z gilami w nosie. Nie cieklo, ale zapchany nos czasem ma. Pediatra mówi, że to nie infekcja, tylko od mleka. Czasem odsysamy katarkiem.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a miałyście jakomś śmieszną przygodę albo usłyszałyście coś śmiesznego co wam utkneło w pamięci w trakcie porodu na porodówce?

Ja np. Do tej pory śmieję się z pytania do mnie na ip 😊
Wpadam staje w rejstracji skurcze co 3-5 min okropnie bolesne (tak to prawda bynajmniej dla mnie co kolejny poród to skurcze bardzej bolesne)
pani pyta słucham o co chodzi podaję kartę ciąży i mówię ja do porodu rejstruje mnie mierzą mi ciśnienie itp. za chwile gabinet lekarz i pytanie A PO CO PANI PRZYJECHAŁA?
-JA NO RODZĘ DO PORODU
A DR:
- A Z SKĄD PANI WIE ŻE RODZI I PORÓD SIĘ ROZPOCZĄŁ?🙄
Gdzie chwilę wcześniej robiła wywiad i widział w karcie że to 4 poród 😆😆😆😆
Mi tłumaczyła położna jak przeć i kiedy po czym dodawała że to mój trzeci poród to przecież ja wiem i po co mi ona mi tłumaczy. Przy skurczy znów mi tłumaczyła i znów dodawała że przecież wiem jak i tak co skurcz normalnie parodia.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie o to chodzi że położna przy starszym synku tak mi tez mówiła że do 10 dni może nie być bo mleko mamy dobrze się trawi i jest mało odpadów ubocznych ☺ bo też się martwiłam ale teraz z małą w szpitalu zapytałam pediatrę-neonatologa to powiedziała że to bzdura 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ i nie może tak byc że maleństwo nie robi kupki i bądź tu człowieku Mądry 😒
Chyba zadzwonię do tej swojej położnej
Kurczę, też słyszałam, że raczej powinno robić. Jakieś tam drobne odstępstwa od normy to oczywiście, ale ze ponoć nie ma trawienia bezresztkowego.
Ja używam apki do zapisywania i mi wychodzi że najmniej to jedną zrobiła, ale i bywały dni że robiła po 6.
Srednio po 3-4 robi faktycznie.
 
reklama
My na początku też ekspresowy przyrost - potrafił czasami ponad 300 g w tydzień, a teraz tak ok. 200 g. Niby nadal w normie, ale wyraźnie mniej.
U mnie też tak było. W 9 dni 600g zaraz po wyjściu ze szpitala. I kazała mi polozna odstawić koniecznie mm, bo że przyrost za duży. A ja walczyłam o laktację to dawałam jej do oporu się najeść z cyca, a przecież nie wiem ile leciało, a potem ją dokarmialam odrobinę (po 10-20ml) bo też nie wiedziałam czy jeszcze głodna czy nie 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Jak zeszłam z mm to teraz przez 3tyg +1kg na cycu.
Ale ja myślę że to się skończy. Teraz będzie wolniej na pewno.
 
Do góry