reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Mój lekarz, od razu na pierwszej wizycie zaproponował mi zwolnienie i ja je przyjęłam. Juz kiedyś poroniłam i nie mam zamiaru drugi raz przez to przechodzić. Mój szef też jest zadowolony, bo nie musi sie o mnie martwić. Nie miałam pracy ciężkiej fizycznie, ale niestety psychika tam siadała, sters, stres i jeszcze raz stres, a do tego 8 lub nawet więcej godzin dziennie przed komputerem. W domu jest mi dobrze, mam w końcu czas dla siebie i nie zamierzam tego zmieniać. Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie:-)
 
reklama
a ja wlasnie podjelam dezyzje, ze pojde na zwolnienie, chociaz na tydzien-dwa w polowie kwietnia... to bedzie 24 tc. przekonaly mnie wasze wypowiedzi pt "i tak nikt tego nie doceni"
od jakiegos czasu sie zastanawialam czy jest sens udawac superwoman. i chyba nie ma. niby czuje sie dobrze, ale ciagle jestem zmęczona, skacze mi cisnienie, no i spedzam 9 h przed komputerem.
ciągle sie martwię kto mnie w pracy zastąpi - pracuję w księgowości w dwóch firmach (na szczescie przy jednym biurku), a to przeciez nie powinno byc moje zmartwienie.
 
ja w ciąży czułam sie super do momentu jak sie nie nabawiłam zapalenia dróg moczowych, wyladowałam w szpitalu i juz pozniej nie wróciłam do pracy a byłam na przełomie 26-27 tygodnia:tak:
 
ja planuję skończyć rok szkolny klas maturalnych, i potem iść na zwolnienie - czyli w 27tc to będzie...?
planuję - a co mi wyjdzie, to się okaże :D
 
:-Dczesc wam ja nie bylam na zwolnieniu ani dnia w dzien porodu pracowalam do 17 :-) i jestem z tego dumna bo siedziec w domu i tyc mi sie nie widzialo a ze bylam w ruchu bo praca i obrona mgr to przytylam 10 kg
 
Z dniem 06.06.2008 konczy mi sie L4. Termin mam ustalony na 10.06. Lekarz nie chce wystawic mi L4 ze wzgledu na to ze w karcie ciazy lekarz ustalil termin na 10.06 i nie moze wystawic L4 na 3 dni (tak przynajmiej twierdzi).
Co robic ?
1. Czy mam isc sie polozyc do szpitala ?
Jesli tak to kiedy juz jutro czy moge isc w poniedzialek ?
2. Czy jesli pojde do szpitala to w szpitalu dostane L4 czy juz mi sie zacznie urlop macierzynski ?

jak to teraz zrobic zeby bylo z korzyscia dla mnie?
pozdrawiam
 
yyy jak to nie moze na 3 dni?? troche to dla mnie dziwne ... moze przejdz sie do innego lekarza ... a czy ty pobierasz zasiłek z zusu?? ... jesli chodzi o macierzynskie zaczyna się ( przynajmniej w moim przypadku) dzien przed porodem - 8 urodziłam od 7 miałam macierzyński)
 
lekarz powinien wystawić ci zwolnienie w szpitalu wystawiaja zwolnienie tak samo a urlop macieżyński zaczyna sie w dniu urodzin dziecka powinnaś mieć ciągłośc w zwolnieniach
nie rozumiem dlaczego lekarz nie chce wystawić zwolnienia:angry:
 
reklama
Urlop macierzynski mozna zaczac juz na dwa tygodnie przed spodziewana data porodu (patrz na stronie serwis ZUS). Nie jest to jednak korzystne bo zaczyna sie juz liczyc, a to tylko 16 tygodni (18 przy kolejnej ciazy). Moze wypisac na trzy dni ale pewno liczy, ze wezmiesz macierzynski. Nie warto przerywac ciaglosci zwolnien




 
Do góry