reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
Ja pracowalam do 14 lipca dokladnie, a Sara urodzila sie 17 sierpnia, wiec w sumie do 36 tc bylam aktywna mamusia :-) W sumie ciaze przechodzilam idealnie, wiec dlaczego mialam rezygnowac z pracy - przynajmniej czas lecial szybciej i nawet sie nie obejrzalam jak skonczylam 8 miesiac :-) Nie zaluje, ze nie poszlam wczesniej na L4. Wszystko zalezy od tego jak kobieta sie czuje, na jakim stanowisku jest zatrudniona i czy stan zdrowia dziecka pozwala na kontynuowanie pracy.
Pozdrawiam wszystkie mamusie.
 
reklama
ja poszłam na zwolnienie od kiedy sie zorientowałam, że @.:-) czyli jakoś w 5 tygodniu. Prawie cały czas jestem na zwolnieniu z małymi przerwami na święta i ferie zimowe, ponieważ pracuję w oświacie.
Pzdr:-)
 
A ja jestem na zwolnieniu od poczatku stycznia, czyli ok. 25 tyg.
Taki termin ustalilam z moja przelozona, wyszkolilam osobe, ktora mnie zastepuje...Poza tym 8 godz. przy komputerze strasznie mnie meczylo, mialam okropne bole kregoslupa i bardzo zle to wplywalo na moje oczka...:-)
 
Witam wszystkie mamusie ;o)
Ja jestem na zwolnieniu od 6 tygodnia ciąży, kiedy to trafiłam do szpitala z powodu strasznych bóli ;o( w styczniu znowu zaliczyłam szpital ;o(
Nie wiem co mogłoby się stać gdybym nadal pracowała.
Pozdrawiam.
 
Ja mam podobny problem jak Dorota z tą różnicą,że studiuje zaocznie,ale obecnie jestem na urlopie dziekańskim,mam męża no i wcześniej już pracowałam,ale tylko na umowę zlecenie (teraz jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy).Obecnie spodziewam się dziecka i stąd moje pytanie:Czy w takiej sytuacji przysługuje mi zasiłek macierzyński??
Z góry dziękuje bardzo za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie :)
 
HEJ:-) A ja z inna sprawą .Dziewczyny ja jestem na wychowaczym zasiłku i 17 mi sie kończy a termin na 24lipca Niewiem od czego zaczc załatwianie ,choc jeszcze czas ale niewiem czy macierzyński bede miec i kto go bedzie płacił jak teraz jestem na zasiłku wychowawczym .Te sprawy urzedowe to dla mnie czarna magia .A na drugie dziecko tez dwa lata biore wychowawczego :D płatnego .Teraz dostawałam zasiłek to chyba nie biorą tego pod uwage i jest to dochód utracony tylko męża dochód i dzielą na wszystkich .Namieszałam ale jak któraś z was sie oriętuje to plllllliiiiiiiisssssssss;-)
 
Jestem w siódmym miesiącu ciąży i prawie od początku na L4 i na ostatniej wizycie u lekarza położna powiedziała mi, że skorzystam bo będzie zasiłek rehabilitacyjny. Spytała się jeszcze czy nie chcę iść na trochę do pracy żeby tego nie było a ja odpowiedziałam, że oni mnie tam nie chcą gdyż są tam szkodliwe warunki a oni nie umią mi zapewnić odpowiednich warunków. Skończyło się na wypisaniu kolejnego zwolnienia. Nie wiem o co chodzi z tym zasiłkiem, czy będą mnie wzywać do ZUSu? Czy to konieczne? Nie chciałabym żeby coś takiego nastąpiło gdyż czuję się bardzo dobrze i co ja bym miała im tam w tym ZUSie powiedzieć? :-(
 
Wiesz kochana bedziesz musiała z ZUSu wziąść 3 druczki dla lekarza on to wypełni dla pracodawcy i chyba jeszcze jeden ale ja za dobrze już nie pamiętam troche czasu mineło:blink: tu masz stronke do Zusu Serwis ZUS -
 
reklama
wystarczy pojsc do zusu i poprosic o te druki o zasilek rehabilitacyjny to ci sami je dadza bierze je sie w pokoju gdzioe nosisz zwolnienie. sa to 3 druki jeden dla ciebie ktory wypelniasz drugi pracodawca a 3 lekarz, pozniej lekarz powinien udostepnic ci twoja karte i opis ciazy zebys mogla sobie to skserowac, i jak juz masz to wszystko to zanosisz do zusu te wypelnione kartki razem z orginalami karty i kopia oni tam powinni wziac tylko kopie i wypelnione druki a te orginaly im tylko pokazujesz a pozniej czekasz na list polecony w ktorym powinna przyjsc decyzja albo na tak albo na nie ale mysle ze jak masz szkodliwe warunki to ci przyznaja ja mialam troche inna sytuacje bo pierwsza ciaze poronilam. pozniej jezeli ci przyznaja to czekasz na drugi polecony z okreslona tata tego zasilku od kiedy do kiedy go ci przyznaja wtedy lekarz juz nie bedzie musial wypisywac ci zwolnienia. mam nadzieje ze co tu napisalam , staralam sie jak najdokladniej napisac ,pozdrawiam
 
Do góry