reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
czy pracodawca moze mnie zwolnic podczas trwania urlopu macierzynskiego? dodam, ze mam umowe na czas okreslony tj.do 24.06.2008. bardzo prosze o odpowiedz.:-)
 
reklama
Ja pisałam podanie o urlop macierzyński, wiadomo, że on przysługuje z urzędu, ale podanie napisać musiałam dla formalności, takowy świstek był potrzebny naszej kadrowej, podobno taki wymóg jest w przepisach :confused:.
 
W pracy zajmowałam się załatwianiem urlopu macierzyńskiego dla dwóch osób - z pierwszą miałam problem, bo robilam to pierwszy raz w życiu, z drugą poszło łatwiej bo z klucza.

Do załatwienia urlopu macierzyńskiego potrzebne są:
  • ORYGINAŁ aktu urodzenia dziecka
  • Podpisane przez Pracodawcę podanie o udzielenie urlopu macierzyńskiego
  • ksero zaświadczenia lekarskiego
To wszystko Pracodawca wysyła do ZUS'u razem z drukiem, gdzie wykazuje Wasze dochody z ostatnich 12 miesięcy.

Jeśli chodzi o urlop wychowawczy również trzeba napisać podanie, do tego trzeba dołączyć oświadczenie męża wraz z jego podpisem, że nie zamierza korzystać z urlopu wychowawczego w tym czasie. Najlepiej mieć również dla siebie jeden egzemplarz takiego podania - przydaje się jeśli ktoś chce i może starać się o zasiłek wychowawczy.
 
ja tez musialam pisac prosbe o urlop macierzynski.
Swoja droga wydaje mi sie to calkiem sensowne, bo przeciez matka nie musi wykorzystywac calego macierzynskiego, czesc moze wykorzystac ojciec i skad pracodawca ma wiedziec. O wychowawczy to napewno trzeba pisac.

kiepska sprawa z macierzynskim, ze dni wolne (niedziela, swieta) wliczaja sie do wymiaru macierzynskiego jak normalnie dni, co nie?
 
ja tez musialam pisac prosbe o urlop macierzynski.
Swoja droga wydaje mi sie to calkiem sensowne, bo przeciez matka nie musi wykorzystywac calego macierzynskiego, czesc moze wykorzystac ojciec i skad pracodawca ma wiedziec. O wychowawczy to napewno trzeba pisac.

kiepska sprawa z macierzynskim, ze dni wolne (niedziela, swieta) wliczaja sie do wymiaru macierzynskiego jak normalnie dni, co nie?

no tak to jest z tymi urlopami :-( trochę niesprawiedliwe... to tak samo jak z L4 - niby płatne 100% a w efekcie na liście płac wychodzi mniej, o co zawsze użeram się z księgową :wściekła/y:
 
Ja miałam bardzo ciężką I ciążę i lekarze chuchali i dmuchali żeby za drugim razem było spokojnie, więc na zwolnieniu byłam nieprzerwanie od przełomu 5/6 tydzień.
 
ja starałam się pracować do samego końca. miałam oczywiście dni, kiedy nie chciało mi się, albo nie byłam w stanie iść do pracy- i wtedy byłam na zwolnieniu. teraz też pracuję i mam nadzieję też do końca. ale teraz i pracę mam lekką, bo w domu przy komputerze. mąż się śmieje, że na porodowkę tov zawiezie mnie chyba z kompem. :-)
 
reklama
Ja poszlam w 18 tygodniu.. i tak uwazam ze to dlugo! Przeciez i tak tego nikt nie doceni!! I po co komus cos udawadniac??? Bez sensu!!! Ja w pracy nawet nie mialam czasu aby zjesc sniadanie nie mowiac o przerwie, do tego stres i nerwy!
Ciaza to najlepszy okres na odpoczynek, przygotowania na pojawienie sie dziecka, to powinno byc najwazniejsze!! Po urodzeniu dzidzi nie bedzie juz czasu na nic innego! Jeszcze sie w zyciu napracujemy a w ciazy jestesmy chronione! Korzystajmy z tego, to nasz przywilej!!!
 
Do góry