reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
reklama
Cześć wam

Jestem w ciąży a pracuje w cukierni gdzie 8 godziny na nogach dzwiga sie podnosi nie zawsze lekkie rzeczy a w dodatku same nocki.nie wiem co zrobić czy iśc na l-4 cało roczne. nie chce potem żałować że np dziecko straciłam
 
Znaczy sie to są praktyki bo chodze do zawodowej szkoły ale mama mówi że dopóki bede dobrze sie czułą iśc ale boje sie o moje maleństwo więc pójde

chciałam tylko poznać wasze opinie
 
Jeśli taki masz charakter praktyk,to ja na twoim miejscu już na L4 bym była.Nie zawsze przyszła mama odczuwa dolegliwości,gdy z dzidzią coś się dzieje.Szkołę zawsze można powtórzyć,a złamanego serca już nie.

Pozdrawiam
 
W ciąży nie możesz pracować na nocną zmianę ani dźwigać nic ciężkiego (to jest niezgodne z prawem)... Jeżeli nie możesz odbywać praktyk na zasadach, które nie zagrażają ciąży to chyba powinnaś z nich otrzymać zwolnienie...

W każdym razie życzę dużo zdrowia dla Ciebie i fasolki
 
Z racji tego, że pracuję w sklepie ogrodniczym i przebywałam 10godzin w środkach ochrony roślin, nawozach i różnych specyfikach do ogrodu i domu na L-4 przebywam od 7 tygodnia ciąży...czyli od samego początku gdy się dowiedziałam...nie było problemu z wystawieniem L-4
Pozdrawiam
 
Witajcie kochane, u mnie jest dosc irytujaca sytuacja i juz jestem pewna ze zmienie ginekologa :wściekła/y: Jestem w 9 tyg ciąży mam bóle podbrzusza , lekkie mdłosci no i chodze wiecznie zmeczona :wściekła/y:Pracuje w sklepie z elketronika i duzym sprzetem po 12 godz ( innych godzin nie mam) Bylam w czwartek na wizycie a ten beszczel powiedzial mi ze ciąza to nie choroba i pracowac trzeba :crazy: jak najbardziej ciaza to nie choroba tylko jak czlowiek ledwo co patrzy na oczy przez te 12godz tym bardziej dodatkowo mam Tokspolazmoze, 17 maja mam wizyte na Karowej zobaczymy co powiedza:-(Ale jestem strasznie wsciekla , no niestety publiczna słuzba zdrowia.
 
reklama
No niestety tak to jest z lekarzami na NFZ dlatego ja od razu wolalam odzalowac te 8 dych miesiecznie ale miec wszystko po ludzku. J pierwsze 3 miesiace bylam nie do zycia spalam do godz 11, potem kladlam sie ok 12-13 i dalej spalam do godz 16-18 i gdybym musiala pracowac to niestety nie dalabym rady...
Jak lezalam w spzitalu to lezala ze mna dziewczyna w 36 tyg ciazy, ktorej od watroby cos sie zrobilo i cala twarz miala w plamach tak, ze ja myslalam widzac ja z daleka, ze z pozaru wyszla i lekarka 4 tyg przed porodem nie chciala dac jej zwolnienia, bo powiedziala, ze przeciez chora to ona nie jest...

Na twoim miejscu zmienilabym lekarza, albo chociaz poszla prywatnie tak ze 2 razy zeby zwolnienie wypisal
 
Do góry