reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
ja siedzę na zwolnieniu od 5go tyg. Pracowałam w sklepie mięsnym, bardzo dużo dźwigałam i miałam styczność z surowym mięsem.
 
reklama
Prosze o pomoc. Jestem w ciąży w 5 miesiacu zarejestrowana w urzedzie pracy. Nigdzie jeszcze nie pracowałam. Czy po urodzeniu dziecka dostane jakies pieniadze? A gdybym ubezpieczyła się w PZU dostała bym pieniadze z tytułu urodzenia dziecka?
 
Ja na L4 poszlam dopiero w 22 t.c teraz przy 2 ciazy pojde odrazu jak sie dowiem.
Z PZU nie dostaniesz kasy bo u nich trzeba sie ubezpieczyc przed zajsciem w ciaze
 
Prosze o pomoc. Jestem w ciąży w 5 miesiacu zarejestrowana w urzedzie pracy. Nigdzie jeszcze nie pracowałam. Czy po urodzeniu dziecka dostane jakies pieniadze? A gdybym ubezpieczyła się w PZU dostała bym pieniadze z tytułu urodzenia dziecka?

Niestety tak jak juz pisała poprzedniczka tylko becikowe....trzeba było u kogos znajomego kto ma firme sie zarejestrować i miałabys macierzyńskie i wychowawcze. Ja jak sie tylko dowiedziałam to od razu sie zarejestrowałam .....po przepracowaniu dwóch miesięcy poszłam na zwolnienie i mam teraz chorobowe a potem macierzyńskie i wychowawcze.......zawsze to jest pare groszy niz nic
 
Czy wśród przyszłych mam, albo już mam są może nauczycielki??? Jak było u Was, pracowałyście, czy szłyście na zwolnienie. Ja uczę w szkole zawodowej specjalnej, gdzie nerwów co niemiara, ale nie jest tak źle. Mam plan pracować jak najdłużej, ze względu na umowę na czas określony. Dyrekcji jeszcze nie powiedziałam, chcę zaczekać do końca pierwszego trymestru. Nie wiem jak zareaguje, czy przypadkiem sami nie wyślą mnie na zwolnienie? Jak na razie nie mam bardzo uciążliwych dolegliwości. Jak zareagowali u Was w szkołach??? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
 
pch18 jesli nie pracujesz i tweoja sytuacja materialna wyglada tak, ze nie przekracza Wam (bo nie wiem czy jestes w zwiazku z partnerem czy nie) to mozesz sie jeszcze starac o dodatkowe becikowe tzw. zapomoga w wysokosci tez 1000zl
 
Witam. Mam pytanie : otóż zaczęłam pracę 22 sierpnia i przepracowałam tylko do 9 wrzesnia gdyż okazało się że jestem w zagrożonej ciąży i musiałam isć na zwolnienie. Wcześniej pracowałam do końca maja , więc byłam nie całe trzy miesiace na bezrobociu. Czy coś mi przysługuje w mojej sytuacji ? ;(
 
reklama
Do góry