reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

Coma ja na meningokoki szczępię jak Tomek skończy rok..tak mi doradził pediatra, Hanię też tak szczepiłam..i wtedy jest tylko jedna dawka....ale nie jestem pewna czy jest potem jakaś przypominająca! Bo na pneumo na pewno jeszcze w drugim roku życie trzeba jedną podać
 
reklama
Coma, ja nie mam na temat meningokoków wyczerpującej wiedzy. Chcę zaszczepić swoje dzieci i wiem, że mój 4-latek dostanie tylko jedną dawkę, natomiast na małego pediatra ciągle powtarza, że narazie za wcześnie, nie wspomniała jednak kiedy będzie odpowiedni czas. Na początku czerwca mamy szczepienie (wzw b), starszego wezmę wtedy na meningokoki i dokładnie dopytam kiedy pora na młodszego.
 
Coma ja na meningokoki szczępię jak Tomek skończy rok..tak mi doradził pediatra, Hanię też tak szczepiłam..i wtedy jest tylko jedna dawka....ale nie jestem pewna czy jest potem jakaś przypominająca! Bo na pneumo na pewno jeszcze w drugim roku życie trzeba jedną podać

Coma, ja nie mam na temat meningokoków wyczerpującej wiedzy. Chcę zaszczepić swoje dzieci i wiem, że mój 4-latek dostanie tylko jedną dawkę, natomiast na małego pediatra ciągle powtarza, że narazie za wcześnie, nie wspomniała jednak kiedy będzie odpowiedni czas. Na początku czerwca mamy szczepienie (wzw b), starszego wezmę wtedy na meningokoki i dokładnie dopytam kiedy pora na młodszego.

Dziękuję Wam dziewczyny:happy2:;-)
Właśnie moja pediatra jak kiedyś pytałam to też mówiła, że na razie za wcześnie i też coś mówiła o jednej dawce po roku. Jak będę w czerwcu to się dopytam.
 
A dziecko jednego mojego znajomego dostało zapalenia płuc po szczepieniu na pneumokoki :szok: osłabiony organizm i od razu to :-(
 
Dlatego Luzna dziecko musi byc zdrowe do szczepienia, ale nie wszystko da się wyłapać gołym okiem. Tak czy inaczej takie zapalenie płuc poszczepienne to jest dużo delikatniejsze niż normalne. Nawet piszą to na ulotce pravenaru np.
 
ja agatke na meningokoki tez dopiero w przyszlym roku zaszczepie ... teraz 29 lipca mam wzw b i nastepne szczepienie pod koniec stycznia wiec pewnie wtedy zaszczepie tez meningokoki !!
 
W przyszłym tygodniu szczepimy Maćka na pneumokoki i teraz mam tysiące pytań na które nie mogę znaleść odpowiedzi i jeszcze więcej wątpliwości :wściekła/y:
Czy szczepionka na pneumokoki zupełnie zapobiega chorobom wywoływanym przez te bakterie czy łagodzi ich przebieg?:confused:
 
W przyszłym tygodniu szczepimy Maćka na pneumokoki i teraz mam tysiące pytań na które nie mogę znaleść odpowiedzi i jeszcze więcej wątpliwości :wściekła/y:
Czy szczepionka na pneumokoki zupełnie zapobiega chorobom wywoływanym przez te bakterie czy łagodzi ich przebieg?:confused:

teoretycznie zapobiega ale szczepionka jest 13 walentna /przeciwko 13 roznym pneumokokom/ a te łajzy mutuja i moze sie zdazyc ze zarazi sie maluch innym pneumokokiem wtedy szczepienie łagodzi przebieg choroby !!
 
reklama
Lanja my dostaliśmy w nózkę..ale jak zapytałam pielęgniarkę co odsłonić to powiedziała że wszystko jedno!
Co do pneumokokówk..ostatnio w gazecie czytałam czy warto zaszczepić na nie dziecko które często choruje na zapalenie oskrzeli itp (starsze dziecko) i odpowiedz brzmiała..ZDECYDOWANIE TAK!
 
Do góry