reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

do tego stopnia ze jak powiedzialam ze chce inna szczepionke na pneumokoki kupic /synflorix/ to mi powiedziala ze nie zaszczepi ta szczepionka ... cale szczescie ze prevenar zrobiuli 13 bo synflorix mial tylko 10 skladnikow wiec jednak dalam sie przekonac na prevenar ... a przewiduje ze zrobilabym wojne w przychodni ...
No właśnie mea mi pediatra powiedziała, że synflorix też jest już 13-składnikowy :confused2:

mysle nad pneumo po 7 miesiacu
bo wtedy sa dwie szczepionki do roku i jedna po roku
czy ktos tez taka opcje wybrał:confused:
My właśnie rozważamy taką opcję... tylko nam pediatra zasugerowała po 6 miesiącu :baffled:
 
reklama
mi jeszcze raz pneumo teraz zostalo i jeden infanrix ... a co potem ?? bo ja jakos nie wiem co sie dalej szczepi ...

Mea my juz po trzeciej dawce, kolejna dopiero za ponad rok :-) U nas w sumie bylo 3 x Infanrix hexa, 3 x Prevenar 13-sto składnikowy, 2 x rotarix. Kolejne szczepienie to to na różyczkę odrę itd w 13 miesiecu, a infanrix dopiero gdzieś w okolicy drugiego roku życia z tego co pamiętam.
 
my na pneumokoki zaszczepimy za radą pediatry w 6 miesiącu i zostaną nam 3 dawki.
na meningokoki jak skończy roczek.
rotawirusy odpuszczone.
i jeszcze 2 razy będzie pentaxim.
 
Ostatnia edycja:
a my juz szczepienia mamy z głowy
kolejne po roku uffff
no chyba ze zdecydujemy sie na pneumo
ale jeszcze myslimy czy zrobic po siodmym miesiacu czy po roczku
 
My dziś po szczepieniu- trzecia dawka 5 w 1. Mała nawet nie zakwiliła- skutecznie ją zabawiłam, że nawet się nie zorientowała. Tylko już po ukłuciu się skrzywiła ;-). Po raz pierwszy tak się stało, bo zawsze płakała- może nie bardzo, ale jednak. Mam nadzieję, że zniesie dobrze po szczepionce. Poprzednimi razy nie było problemu, więc mam nadzieję, że i teraz.
 
my wczoraj mielismy szczepienie 3... i kolejne jednak bedzie 22 czerwca i pozniej nareszcie upragniony spokoj do 13 miesiaca:)
 
reklama
ja wczoraj nie poszlam ... mam nadzieje ze w srode za tydzien juz pojde i zaszczepimy infanrix i prevenar :) no i wzw za miesiac ...
 
Do góry