reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPPA- USG prenatalne wg FMF a testy typu NIFTY/SANCO

Natka0

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2023
Postów
43
Hej dziewczyny,
Potrzebuję porady. Jestem kompletnie zielona a czym więcej czytam na ten temat w Internecie tym mniej wiem :)
Byłam dzis u ginekologa, wg jego obliczeń jestem w 8+5 tc, zlecił mi wykonanie testu PAPPA_USG prenatalnego wg FMF, koszt całości z odpisami okolo 1000zł. Kurcze troche dużo zwłaszcza, że skutecznosc około 70% i małą dokladność.
Moje pytanie brzmi czy można zastąpić test Pappa +USG prenatalne wg FMF testami typu NIFTY, które są bardziej dokładne? Czy w tych testach są zawarte te testy PAPPA?
Nie wiem co mam robić, wole chyba dopłacić i mieć 99% pewności i spokojniejsza głowę. Jaka jest wasza opinia/doświadczenie na ten temat? Dziękuje z góry za każdą odpowiedz
:)
 
reklama
Hej dziewczyny,
Potrzebuję porady. Jestem kompletnie zielona a czym więcej czytam na ten temat w Internecie tym mniej wiem :)
Byłam dzis u ginekologa, wg jego obliczeń jestem w 8+5 tc, zlecił mi wykonanie testu PAPPA_USG prenatalnego wg FMF, koszt całości z odpisami okolo 1000zł. Kurcze troche dużo zwłaszcza, że skutecznosc około 70% i małą dokladność.
Moje pytanie brzmi czy można zastąpić test Pappa +USG prenatalne wg FMF testami typu NIFTY, które są bardziej dokładne? Czy w tych testach są zawarte te testy PAPPA?
Nie wiem co mam robić, wole chyba dopłacić i mieć 99% pewności i spokojniejsza głowę. Jaka jest wasza opinia/doświadczenie na ten temat? Dziękuje z góry za każdą odpowiedz
:)
pappa poza wadami pokazuje też ryzyko przedwczesnego porodu. Tego Nifty Ci nie pokaże.
Przy Nifty nie ma USG, jest tylko badanie krwi, USG i tak jak chcesz to musisz zrobić osobno, a więc i dopłacić.

Generalnie jeżeli Pappa wyjdzie dobrze, a większości wychodzi dobrze, to nie ma potrzeby robienia Nifty.
 
Hej dziewczyny,
Potrzebuję porady. Jestem kompletnie zielona a czym więcej czytam na ten temat w Internecie tym mniej wiem :)
Byłam dzis u ginekologa, wg jego obliczeń jestem w 8+5 tc, zlecił mi wykonanie testu PAPPA_USG prenatalnego wg FMF, koszt całości z odpisami okolo 1000zł. Kurcze troche dużo zwłaszcza, że skutecznosc około 70% i małą dokladność.
Moje pytanie brzmi czy można zastąpić test Pappa +USG prenatalne wg FMF testami typu NIFTY, które są bardziej dokładne? Czy w tych testach są zawarte te testy PAPPA?
Nie wiem co mam robić, wole chyba dopłacić i mieć 99% pewności i spokojniejsza głowę. Jaka jest wasza opinia/doświadczenie na ten temat? Dziękuje z góry za każdą odpowiedz
:)
Jeżeli masz fundusze to najlepiej to i to. A jeżeli nie to ja bym zrobiła usg z testem pappa, a ewentualnie później myślała nad nifty. Nifty nie mówi nic o łożysku np, o porodzie przedwczesnym. I nie masz też usg. Moim zdaniem te badania są zupełnie inne, jednym badaniem nie zastąpisz drugiego
 
1000zł to całkiem sporo.

Z tego, co wiem, większość dziewczyn płaciła za usg + papa w okolicy 500/600zł max.
Na np. NIfty od razu masz pewność płci i zależnie od rodzaju badania bada Ci kilka innych mutacji, nie tylko te 3, które są w Pappa.
No i NIfty jest z krwi, czyli na usg te dokładne w 1 trymestrze i tak musiałabyś podejść.
CO do ryzyka przedwczesnego porodu - wychodzi ono z Pappy, ale mój lekarz w ogóle takiego czegoś mi nie wpisywał. Mówi, że to nic nie zmienia. To jest taka dana " z czapy".
 
1000zł to całkiem sporo.

Z tego, co wiem, większość dziewczyn płaciła za usg + papa w okolicy 500/600zł max.
Na np. NIfty od razu masz pewność płci i zależnie od rodzaju badania bada Ci kilka innych mutacji, nie tylko te 3, które są w Pappa.
No i NIfty jest z krwi, czyli na usg te dokładne w 1 trymestrze i tak musiałabyś podejść.
CO do ryzyka przedwczesnego porodu - wychodzi ono z Pappy, ale mój lekarz w ogóle takiego czegoś mi nie wpisywał. Mówi, że to nic nie zmienia. To jest taka dana " z czapy".
Ja płaciłam za usg 450 zł plus krew do pappy 300 zł. Pewnie zależy od placówki
 
1000zł to całkiem sporo.

Z tego, co wiem, większość dziewczyn płaciła za usg + papa w okolicy 500/600zł max.
Na np. NIfty od razu masz pewność płci i zależnie od rodzaju badania bada Ci kilka innych mutacji, nie tylko te 3, które są w Pappa.
No i NIfty jest z krwi, czyli na usg te dokładne w 1 trymestrze i tak musiałabyś podejść.
CO do ryzyka przedwczesnego porodu - wychodzi ono z Pappy, ale mój lekarz w ogóle takiego czegoś mi nie wpisywał. Mówi, że to nic nie zmienia. To jest taka dana " z czapy".
USG genetyczne 1,2,3 mam w pakiecie enelmed. Nie wiem czym sie rozni od tego zalecanego
 
Hej dziewczyny,
Potrzebuję porady. Jestem kompletnie zielona a czym więcej czytam na ten temat w Internecie tym mniej wiem :)
Byłam dzis u ginekologa, wg jego obliczeń jestem w 8+5 tc, zlecił mi wykonanie testu PAPPA_USG prenatalnego wg FMF, koszt całości z odpisami okolo 1000zł. Kurcze troche dużo zwłaszcza, że skutecznosc około 70% i małą dokladność.
Moje pytanie brzmi czy można zastąpić test Pappa +USG prenatalne wg FMF testami typu NIFTY, które są bardziej dokładne? Czy w tych testach są zawarte te testy PAPPA?
Nie wiem co mam robić, wole chyba dopłacić i mieć 99% pewności i spokojniejsza głowę. Jaka jest wasza opinia/doświadczenie na ten temat? Dziękuje z góry za każdą odpowiedz
:)
Absolutnie nie. Przede wszystkim nie zastąpisz USG testem NIPT. USG jest NAJWAZNIEJSZE. No i testy typu nipt nie wszystko badają. Np mozaiki zd nie wyłapią. Tryploidii też nifty nie wyłapie. A USG tak. USG prenatalne jest najważniejsze.
 
reklama
Do góry