reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy NIPT - NIFTY, SANCO, inne

Lil. na forum do którego należę znalazłam taki oto materiał :) mam nadzieje ze się przyda :)

Dziękuję🙂 Ja już wcześniej właśnie czytałam, że Pappa to statystyka i spodziewałam się, że mi wyjdzie większe ryzyko ze względu na wiek.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny dzwonił lekarz, przyśle mi później wyniki, tylko powiedział, że ZD jest ok. 1:100. Amniopunkcji nie chcę robić.
Byłam już nastawiona trochę na NIFTY PRO, ale zadzwoniłam do przychodni, żeby się dopytać o to badanie i w trakcie rozmowy Pani poleciła mi SANCO. Podobno te wszystkie porównania NIFTY do SANCO w internecie na stronie NIFTY są stare, bo SANCO się rozwinęło w ostatnim roku i tak naprawdę SANCO ma szerszy zakres, bo NIFTY PRO bada 64 mikrodelecje i duplikacje, a SANCO bada wszystkie ponad 430.

Nie wiem, czy już kupiłaś test, ale myślę, że przy Twoim ryzyku z Pappy warto spytać genetyka, który nipt zrobić. Posluchaj nawet materiału firmy Sanco - te zakresy się nie do końca pokrywają i w tych 430 wcale nie ma wszystkich delecji, ktore są w innych wersjach. Trzymam kciuki za dobre wyniki i zdrowego bobasa!
 
Nie wiem, czy już kupiłaś test, ale myślę, że przy Twoim ryzyku z Pappy warto spytać genetyka, który nipt zrobić. Posluchaj nawet materiału firmy Sanco - te zakresy się nie do końca pokrywają i w tych 430 wcale nie ma wszystkich delecji, ktore są w innych wersjach. Trzymam kciuki za dobre wyniki i zdrowego bobasa!
Dziękuję. Nie, jeszcze nie kupiłam. Może w przyszłym tygodniu, ja chciałam nawet później, ale lekarz mówi, że nie ma na co czekać. Pytałam go, który zrobić. Mam wrażenie, że on chyba dokładnie nie zna tych zakresów. Wcześniej mówił o SANCO, bo robią go w szpitalu w którym pracuje, ale powiedział że bez różnicy który zrobię byle były te trzy podstawowe trisomie 🤷 No ale ten test jednak trochę kosztuje, więc jak wybierać to dobrze byłoby chyba wybrać o jak najszerszym zakresie..
 
Dziękuję. Nie, jeszcze nie kupiłam. Może w przyszłym tygodniu, ja chciałam nawet później, ale lekarz mówi, że nie ma na co czekać. Pytałam go, który zrobić. Mam wrażenie, że on chyba dokładnie nie zna tych zakresów. Wcześniej mówił o SANCO, bo robią go w szpitalu w którym pracuje, ale powiedział że bez różnicy który zrobię byle były te trzy podstawowe trisomie [emoji1745]
Ginekolog, położna - nie muszą znać bieżącej oferty i niuansów. Genetyk powinien. Tylko uwaga na tych genetyków, którzy konsultują w ramach laboratorium prowadzącego testy. Jeśli dostałaś już wynik Pappa i USG I trymestru, to naprawdę warto pokazać go genetykowi, szczególnie że nie czujesz wewnętrznego przymusu, żeby już dzisiaj iść na nipt - gdziekolwiek, byle je zrobić. Być może za zwiększonym ryzykiem ZD stoi coś innego, czego akurat któryś test nie ma szansy wykryć. Gdyby chodziło tylko o 3 trisomie, to... po co wynikac w zakresy, można robić najtańszy...
 
Dlaczego byś wybrała teraz ten co bada ryzyko triploidii czyli Panorama, on nie bada tylu mikrodelecji co np. SANCO czy NIFTY PRO.
Pewnie @ness. odpowie za siebie, ale ja widzę to tak, że triploidia to wada śmiertelna i gdyby genetyk powiedział mi że jest cień podejrzeń o triploidie, to bym wolała to wykluczyć niż delecje, które mogą powodować niepełnosprawność.
 
Nie wiem, czy już kupiłaś test, ale myślę, że przy Twoim ryzyku z Pappy warto spytać genetyka, który nipt zrobić. Posluchaj nawet materiału firmy Sanco - te zakresy się nie do końca pokrywają i w tych 430 wcale nie ma wszystkich delecji, ktore są w innych wersjach. Trzymam kciuki za dobre wyniki i zdrowego bobasa!
podejrzałam sobie filmik bo akurat szukałam info na temat testów bo stoję przed takim dylematem, który wybrać, lekarz zaleca sanko w diagnostyce bo szybszy wynik i też ma szeroki zakres więc w zupełności wystarczy i chyba mnie to przekonuje :)
 
reklama
Cześć, czy ktoś wykonywał badanie Veracity? W jakiej formie podane są wyniki? Wyrazone w procentach (np. na 99% dany zespół nie występuje) czy ryzyko szacowanie na 1:000? Czy tylko opis?
 
Do góry