reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga po ciazy

reklama
Gdzieś się natknęłam na te teorię i zastanawiam, czy ja tak nie mam. Po ciąży zostało mi właśnie te 5, może nawet 7kg, których nijak nie mogę zrzucić. Z 1,5msc temu miałam covid, nie jadłam wtedy i prawie nie piłam przez 2 dni. Ale cały czas normalnie karmiłam piersią. Zważyłam się, z 77 spadłam do 74. Byłam w szoku, w dwa dni 3kg 😲 potem stopniowo zaczęłam jeść i pić, ale były to najwyżej 2 - 3 kromki chleba na dzień, nic więcej, ale za to wodę zaczęłam pić jak przedtem. I waga oszalała, na tych marnych trzech kromkach zaczęłam jakby tyć 🙈 myślę, że organizm zaczął zatrzymywać wodę i magazynować rezerwy dla kp, inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Ale może się łudzę, nie wiem 🙉
 
Gdzieś się natknęłam na te teorię i zastanawiam, czy ja tak nie mam. Po ciąży zostało mi właśnie te 5, może nawet 7kg, których nijak nie mogę zrzucić. Z 1,5msc temu miałam covid, nie jadłam wtedy i prawie nie piłam przez 2 dni. Ale cały czas normalnie karmiłam piersią. Zważyłam się, z 77 spadłam do 74. Byłam w szoku, w dwa dni 3kg 😲 potem stopniowo zaczęłam jeść i pić, ale były to najwyżej 2 - 3 kromki chleba na dzień, nic więcej, ale za to wodę zaczęłam pić jak przedtem. I waga oszalała, na tych marnych trzech kromkach zaczęłam jakby tyć 🙈 myślę, że organizm zaczął zatrzymywać wodę i magazynować rezerwy dla kp, inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Ale może się łudzę, nie wiem 🙉
Ale to jest normalne, że w momencie kiedy jesz za Mało to organizm to co.dostaje zaczyna magazynować. Tak się dzieje również kiedy nie karmi się piersią.
 
Ja po połogu ważyłam tyle, co przed ciążą. Odstawiłam od piersi synka, jak zaczął 3ci miesiąc i waga rosła. Też musiałabym wziać się za siebie w kóncu. Już 5kg by mi duuuuużo dało. Synek ma 1.5 roku.

Autorko, ile chciałabyś schudnąć?
Przed ciążą ważyłam 70.5 kg teraz ważne 88 a będąc w 9 miesięcu 99 kg ważyłam , chciałabym zrzucić nawet te 7 , już nie wiem co robię bardzo się pilnuje z tym co jem i stoję w miejscu
 
Ojezu toż to glodowka, nie dziw się ze stoisz w miejscu. Ja ważę 68 kg I na redukcji spożywam 1800 kalorii, ty ważysz więcej i powinnaś więcej kalorii jesc
Jem jak dobrze pójdzie 2 posiłki obiad i kolację, przed ciążą paliłam też papierosy i może dlatego ważyłam mniej teraz nie palę, staram się nie stać w miejscu mimo spożywania 1000 kalorii staram się działać w.domu chodzić na spacery a czuję się coraz grubiej, nie mogę się przyzwyczaic że tam mam boczek tam odstaje
 
reklama
Jem jak dobrze pójdzie 2 posiłki obiad i kolację, przed ciążą paliłam też papierosy i może dlatego ważyłam mniej teraz nie palę, staram się nie stać w miejscu mimo spożywania 1000 kalorii staram się działać w.domu chodzić na spacery a czuję się coraz grubiej, nie mogę się przyzwyczaic że tam mam boczek tam odstaje
Ale ty się.glodzisz nie.rozumiezz ? Organizm dostaje tak mało jedzenia, że jak mu je dostarczasz, to magazynuje zapasy
 
Do góry