reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty naszych maluszków (szczepienia, wymiary, konsulatacje, porady)

Liv-ciekawa jestem jak u Ciebie z programem szczepien. U mnie w 3mies dopiero pierwsze szczepienie (6w1) potem w 5mies i na roczek.
 
reklama
Liv-ciekawa jestem jak u Ciebie z programem szczepien. U mnie w 3mies dopiero pierwsze szczepienie (6w1) potem w 5mies i na roczek.

u mnie jak u Ciebie,zalecany schemat wyglada tak -
Barnevaksinasjonsprogrammet - Wikipedia

a co chcesz i kiedy chcesz to sama wybierasz,
maly dostal na gruzlice w szpitalu, teraz w kwietniu dtp + hib + pneumokoki w 6 miesiacu robie druga dawke tego samego, a pomiedzy nimi jeszcze na wzw b
 
Witam.
Ja miałam na studiach zajęcia z taką fajną babeczką od niepełnosprawności. Ona powiedziała nam aby unikać podwójnego pieluchowania. Większość dzieci tego nie wymaga, a po dłuższym czasie leżenia na grubej warstwie pieluch robi się odkształcenie kręgosłupa lędźwiowego i to może dawać się we znaki przez całe życie. Jak mają być problemy z biodrami to będą i już. I dopiero wtedy wkracza się z leczeniem. Moja mała ma ok i cieszę się, że zapewniłam jej maksimum swobody. My za to mamy lekką asymetrię i w kwietniu zaczynamy rehabilitację. A ja mam wrażenie, że to już samo przechodzi. Neurolog powiedziała, że tak może być i chyba miała w naszym przypadku rację. Moja mama wkręcała mi, że to dlatego, że kładłam ją na jedną stronę a okazuje się, że to jest z powodu ciasnoty w brzuchu. Nasze mamy mają troszkę przestarzałą wiedzę.
Gorąco pozdrawiam zmartwione mamuśki
 
My mieliśmy wczoraj wizytę u pediatry i jak pisałam na fb.
Mamy mieć konsultacje i echo u kardiologia bo wysłuchała doktorka szmer nad serduszkiem (termin już na 17kwietnia zapisany), konsultacja u okulisty ponieważ guzek znad oczka nie zniknął (tu problem trzeba iść prywatnie bo na NFZ terminy dopiero na październik), mamy też zrobić USG brzuszka bo często ulewa (to też prywatnie, bo NFZ ma dopiero termin na czerwiec) .. dostaliśmy też skierowanie na posiew moczu bo ostatnie badanie jakie zrobiłam wykazało e-coli ale podobno wynik mógł być fałszywy więc trzeba powtórzyć - tym sposobem szczepienie przesunięte zostało.


Pytanie do dziewczyn z Olsztyna lub okolic - czy znacie jakiegoś dobrego okulistę który zajmuję się dziećmi?
Muszę umówić się na wizytę prywatnie i szukam dobrego specjalisty
 
Bakalia lepiej posprawdzać i porobić badania. My też mamy ciągle jakieś wizytacje. Z tym posiewem to u nas też ecoli wyszły ale w niedużym stężeniu i pani powiedziała, że zanieczyszczona próbka. Trzeba siuśki pobrać tak jak u dorosłego z drugiego strumienia i od razu do pudełka. Jak robi się sam mocz ogólny można do woreczka.
Niestety trzeba chodzić prywatnie, jak się coś chce w normalnym terminie sprawdzić.
Trzymam kciuki, żeby było ok wszystko.
 
my po wizycie
Robin wazy 6kg, mierzy60cm, obw glowy40cm.
Wszystko ok z bioderkami itd, nawet lekarz rozwial moje watpliwosci co do asymetrycznego ksztaltu glowki i tego, ze Robin preferuje skrecac glowke w jedna strone. Powiedzial, ze na tym etapie rozwoju (2m-ce) jest ok bo jeszcze mozg rosnie a kosci przeciez sie jeszcze nei zrosly.
 
reklama
Do góry