reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty naszych maluszków (szczepienia, wymiary, konsulatacje, porady)

reklama
Alka podobno DUŻA większośc dzieci preferuje jedną stronę (60%prawą), ale na przełomie 3 i 4 miesiąca powinno się wszystko unormować kiedy dzieciaczki zaczynają kręcić główką. U mojego Bartusia już z główką super, ale on teraz główką tak kręci, że z tyłu wszystkie włoski ma wytarte:-). Tylko, że ja nie wiem czy to nie zasługa rehabilitacji którą serwujemy Małemu. Chociaż ja ostatnio jestem coraz bardziej sceptyczna co do tych ćwiczeń. Mam wrażenie, że teraz neurolodzy kierują prawie wszystkie dzieciaki na rehabilitację.
 
Olek też często miał główkę tylko na jedną stronę. Ale od jakiegoś czasu już kręci nią na wszystkie strony. Jak się martwiłam o tę główkę, to pokazywałam zabawki i gadałam na tę drugą stronę, na którą nie patrzył. Ale podczas zabawy na chwilę odwracał. Na szczęście, jak napisałam, już jest wszystko dobrze.
Anielkaa waga fest; mój Olek na drugim szczepieniu, czyli mając 12 tygodni ważył 6500g.
Pozdrawiam
 
Na rehabilitacje wysłała nas neurolog, bo stwierdziła że Młody ma asymetrię ułożeniową i nie podnosi główki. A do neurologa poszliśmy bo Batrek właśnie trzymał główkę tylko w jedną stronę, a jak już obracał w drugą to się straszliwie przy tym krzywił.
 
Witam
Alka-
mi powiedzial lekarz, ze nie ma sie co martwic, bo przeciez maly prawie caly czas lezy i tak jak napisala renna i ch_aga maluchy maja czas do konca 3-go miesiaca z ta glowka.
A po za tym to tu w Szwecju jest troszke inaczej niz w Polsce (cala opieka ciezarnych i maluchow) Nie robi sie np usg bioderek czy glowki (chyba, ze lekarz wykryje jakies nieprawidlowosci)
 
Na rehabilitacje wysłała nas neurolog, bo stwierdziła że Młody ma asymetrię ułożeniową i nie podnosi główki. A do neurologa poszliśmy bo Batrek właśnie trzymał główkę tylko w jedną stronę, a jak już obracał w drugą to się straszliwie przy tym krzywił.

my dostaliśmy też skierowanie na rehabilitacje z powodu asymetrii ułożenia plus dochodzi to że on prawą piąstkę bardzo mocno zasika i nie chce puścić a lewa rączka swobodnie zaciska i puszcza.. główkę trzyma dobrze.

dziś właśnie dzwoniłam i na NFZ zarejestrowali nas do przychodni rehabilitacyjnej na 25maja - moim zdaniem to późno więc chyba dodatkowo poszukam czegoś prywatnie..
 
reklama
Renna jak tam u was z tą nerką? Ja to fiśka dostanę Dziewczyny. Dziś byliśmy po raz 3 na usg brzucha tym razem w szpitalu dziecięcym . Okazało się, że nerki są ok i nie ma poszerzonych kielichów ( wcześniej jeden był) i nie ma złogów(wcześniej był) i obie są mniej więcej tej samej wielkości. Poszliśmy pokazać wynik do poradni chirurgicznej a tam nic ciekawego, co sama nie przeczytałam nie powiedzieli nam. Za to posiew moczu zrobiliśmy w zeszłym tygodniu, bo w moczu ogólnym wyszły leukocyty i wyszły podobno bakterie. Muszę teraz iść do przychodni w rejonie na wizytę bez Małego i pewnie coś więcej się dowiem. Już nie wiem co myśleć.....
 
Do góry